Archer 17pdr - Bronco 1/35

Moderator: cooper69

cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: cooper69 »

Z racji, że wolę sklejać niż malować, a i z malowaniem ostatnio ciężko (sprawy rodzinne) zaczynam nowy projekt czyli Łucznika z Bronco (czyli mylion części).
Generalnie była to konwersja z Valentine na tyle ciekawa, że szybsza była w trybie s...dalamy niż w tym, którym sugeruje konstrukcja i kierunek działa.
Mam dziwne przekonanie, że był on wzorowany na francuskiej koncepcji wojny czyli spindalamy prędziutko :D

Literatura jest, lufą z RyBy jest, ruchome gąski Bronco są czyli komplet jak to u mnie.
Oczywiście będzie z plusem :P

Pudełko z zawartością

Obrazek

i parę ujęć, że już cosik się dzieje

Obrazek
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: Rafał B »

cooper69 pisze: sob 20 lis 2021, 21:35 Mam dziwne przekonanie, że był on wzorowany na francuskiej koncepcji wojny czyli spindalamy prędziutko :D
Czyli, że też miał specjalną skrzynię biegów z 4 biegami wstecznymi i tylko jednym do przodu?! :lol:

Ta pojechana konstrukcja, tylko przez angoli przy popołudniowych herbatkach mogła być wymyślona.
Dajesz Rafał, bo ciekaw jestem jak wyjdzie.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: Szydercza Gała »

Zawsze mnie zastanawiał układ tego pojazdu... Czy jest jakieś oficjalne wytłumaczenie tego, czy naprawdę chodziło o to żeby można było spieprzać szybciej niż spod Dunkierki?
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
levee

Re: Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: levee »

Gdzieś czytałem, że podwozie walentyny było za małe by udało się ustawić 17-pdr w kierunku jazdy z dobrym rozłożeniem masy oraz z zachowaniem w miarę niskiego profilu pojazdu - tj. nie ładować przedziału obsługi działa nad silnik.
A możliwość szybszej ewakuacji wyszła niejako przy okazji

Ale oczywiście tak zabawne jest pośmianie się i z francuzów, i z angoli... a pewnie, a owszem, należy się zjebom, 39 pamiętamy!!! chwała!@!!
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: cooper69 »

Gąski ruchome gotowe

Obrazek

Bronco oczywiście w czołówce rozbicia na najmniejsze części modelu :)
Kadłub już trochę poklejony

Obrazek

Najlepsze, że ten cały przedział transmisji i chłodnic po zamknięciu drzwiczek nie będzie widoczny :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

Fajnie że się posuwasz do przodu. Zrobiłem jedną Valentynę i cholernie mi się spodobały. A takiego Archera też mam u siebie na półce, tylko że z Tamki.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: cooper69 »

Spotter pisze: ndz 28 lis 2021, 19:13 Fajnie że się posuwasz do przodu. Zrobiłem jedną Valentynę i cholernie mi się spodobały. A takiego Archera też mam u siebie na półce, tylko że z Tamki.
Jakby człowiek był mundry to by na półkę nie kupował Bronco i teraz zanabył duuuużo mniej skomplikowaną Tamkę.
Tamka ma też fajne pacynki, które z chęcią bym zanabył lub się zamienił na np. hamerykańską piechotę.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

Sorry, ale zamieniać pacynek nie będę. Mój Archer, zapewne jak i twój, będzie w barwach polskich, czyli pacynki amerykańskie są nie wskazane ;)
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: cooper69 »

Czy jakaś mądrzejsza ode mnie głowa może potwierdzić prawdziwość tego malowania?

Obrazek
Awatar użytkownika
Domi
Posty: 31
Rejestracja: pn 19 maja 2014, 16:46

Re: Archer 17pdr - Bronco 1/35

Post autor: Domi »

Potwierdzam

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „cooper69”