[W] Ramschaufelpanzer StuG IV

Moderator: Frozzer

Awatar użytkownika
Frozzer
Posty: 26
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 06:16
Lokalizacja: Olsztyn

[W] Ramschaufelpanzer StuG IV

Post autor: Frozzer »

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy mini scratch. Ciekawa wersja bardzo wczesnego Stuga IV. Model to dragon 6520, pług robię od podstaw że zdjęć. Zauważyłem, że sam pług przechodził w rzeczywistości modernizacje - tak samo jak i podwozie Stuga. Po dacie na jednym ze zdjęć widać, że to jeden z pierwszych stugów IV czyli wanna od remontowanego Panzer 4 + nadbudówka ze stuga 3. na początku pojazd nie miał w ogóle dachu, później pojawił się dach lecz z niekompletną basztą dowódcy.

Dzięki dosyć bogatemu materiałowi fotograficznemu w miarę dokładnie można odtworzyć sam pług.

Na chwilę obecną pług już skończyłem i pokryłem go czarnym podkładem. Teraz chciałbym go podmalować tak, ażeby był zgodny z pierwszym zdjęciem w tym poście. I tu prośba do was. Jako że mam średnio skromne doświadczenie w malowaniu modeli, proszę o poradę. Planowo chciałem całość pokryć kolorem XF-79. Podpatrzyłem w warsztacie Konrada Dzika, że tego koloru właśnie użył jako baza rdzy do łyżki w swoim Białorusie. Wydał mi się on bardzo realistyczny. Czy to dobry wybór. No i co dalej ?
Zdaję sobie sprawę, że ciężko opisać co dalej - bo większość rzeczy wykonuje się odruchowo. Liczę jednak na wyrozumiałość z Waszej strony i na skromną pomoc.

Zaobserwowałem wysoki poziom merytoryczny na tym forum, dlatego zdecydowałem się na ten post.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Ramschaufelpanzer StuG IV

Post autor: Rafał B »

Obserwowałem Twój temat na innym forum, fajnie to wygląda i ciekawie się zapowiada.
...w kwestii malowania wypowiedzą się zapewne bardziej doświadczeni, bo ja się nie znam :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Frozzer”