AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Krytyka, subiektywne doznania
Awatar użytkownika
sinus
Posty: 369
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 06:57

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: sinus »

Ej Rafał, ja nie skraczuje. 8-)

Chciałbym się dowiedzieć jak pracujesz z polistyrenem. Jakiego używasz? jakiego kleju, czym najlepiej się tnie i takie tam...
Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Rafał B »

Grzesiek, ja wciąż i niezmiennie używam tych samych tradycyjnych technik i narzędzi, czyli noża typu tapeciak (zakupionego w Castoramie) do grubszych płytek Hips i skalpela do cieńszych oraz miniwiertarki ręcznej plus nożyczki.
Płytki Hips od 0,25 - 2mm kupuję w sklepie Exito, tak jak i profile Plastruct typu rurka, profile okrągłe, czy heksagonalne.
Klejów używam głównie CA (Bond, Amazing Art - zależy co się trafi) oraz zawsze Extra Thin Tamiya.
Do tego zestaw pilników typu iglak, jakieś bloki polerskie do paznokci, no i papier ścierny różnej, choć zazwyczaj najwyższej gradacji.
Moje skraczowanie polega głównie na mierzeniu, docinaniu elementów, pasowaniu, klejeniu, znów mierzeniu i docinaniu, pasowaniu i klejeniu i obrabianiu pilnikami lub papierem ściernym. Czynności powtarzalne aż do znudzenia i do uzyskania właściwego efektu.
Mimo, że mam dostęp do niemal każdego elektronarzędzia, to praktycznie wszystko powstaje u mnie z ręki, bo tak lubię ;)
Sam więc widzisz, że nie ma tu nic odkrywczego, tylko zwyczajna praca manualna.
Ot, i cała filozofia 8-)
Thalgonis
Posty: 2108
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Thalgonis »

Rafał B. na Prezydenta!
Za wyłuszczenie na czym polega prawdziwa praca od podstaw a nie opier.... się :D :piwo:
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
sinus
Posty: 369
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 06:57

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: sinus »

Dzięki Rafał
To są bardzo interesujące informacje.
Dodałbym jeszcze na końcu tej listy ogromny talent, chociaż to dla wszystkich raczej oczywistość.
Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Rafał B »

Thalgonis pisze:Rafał B. na Prezydenta! :
Tak, o niczym innym nie marzę :lol:
sinus pisze:Dzięki Rafał
To są bardzo interesujące informacje.
Dodałbym jeszcze na końcu tej listy ogromny talent, chociaż to dla wszystkich raczej oczywistość.
Gruba przesada, ameryki nie odkrywam...to są czynności, które może wykonać każdy, tylko trza chcieć, a chcieć to móc.
Awatar użytkownika
sinus
Posty: 369
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 06:57

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: sinus »

Rafał B pisze:..to są czynności, które może wykonać każdy, tylko trza chcieć, a chcieć to móc.
tiaaa,
...ale zapiszę sobie w cytatach 8-)
Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Rafał B »

sinus pisze:...ale zapiszę sobie w cytatach 8-)
No ba, koniecznie! ...i powtarzaj sobie codziennie, aż się przełamiesz :D
...w końcu jak sam wiesz, Dominikowi zajęło to raptem 6 lat :lol:
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Przemek - MaXus »

No proszę, po cichutku model zawitał do galerii.
Jak zawsze u ciebie, super robota, Raf. Jak już wiesz, jestem na duże TAK, zresztą większość już została napisana, no może poza tym, że mi to i nawet trawa się podoba 8-) :lol:
Jakaś taka wiosenna, dodaje życia całości.
Na żywo ponoć wygląda na trochę bardziej "zgaszoną", więc jak będzie kiedyś dane zobaczyć, to ewentualnie zmienię zdanie, o czym nie omieszkam poinformować podczas sączenia bytomskiego pifka.

Tymczasem, czekamy na zdjęcia drugiego, no dawaj więcej fotek z budowy, tam też jest dużo do obzobaczenia.
Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Rafał B »

Przyznam Przem, że tę łączkę oczojebną niejako trochę celowo taką zrobiłem :lol:
Co do drugiego pojazdu, to jakieś zdjęcia z warsztatu już tu wcześniej wrzucone są.
Natomiast na chwilę obecną robię sobie małą przerwę, bowiem nie potrafię już napieprzać modelu za modelem ;)
Dzięki za wpis.
Konrad

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Konrad »

Jestem pełen podziwu tego skraczyka. Od strony malarskiej trafia w moje gusta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowe do inspekcji”