AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Krytyka, subiektywne doznania
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Rafał B »

Długo nic nie wrzucałem, bo i czasu na modele nie było za wiele, zatem wrzucam to, co udało się ostatnio wypocić.
Miłego lub nie - oglądania i jeszcze jedno, makro wrogiem modelarstwa, więc się nie czepiać :lol:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony pt 15 sty 2021, 11:39 przez Rafał B, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401

Post autor: Spotter »

A skala? 1:35?
Fajne. Podstawka mi się podoba. Pojazd całkiem ok, ale nie rozumiem czemu bandaże kół są czyściutkie? Po takim terenie to przynajmniej kurz musi na nich być. Szyby masz całkiem usyfione i to mi kontrastuje z w miarę czystym pojazdem. Np. przód jest taki nawet błyszczący. Więcej uwag nie mam. N
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Rafał B »

Spotter pisze: Pojazd całkiem ok, ale nie rozumiem czemu bandaże kół są czyściutkie?
...bo taką miałem wizję?! 8-)
Tak po prawdzie kurz był i jest ale miejscami strasznie ściemniał po nałożeniu fixera MiG-a.
Poprawiałem 2 razy z powyższym efektem, aż odpuściłem sobie.
Np. przód jest taki nawet błyszczący.
No widzisz, a tymczasem cały pojazd jest w CH matowy.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Spotter »

Polecam Dust & Dirt Deposits od AK. To jest olej i zostawia bardzo fajne efekty pozostałości kurzu czy piasku. Lepsze to od pigmentów. Ja praktycznie już wyeliminowałem je u siebie.

To że przód się błyszczy to chodziło mi że nie dosłownie się błyszczy, ale strasznie czysty w porównaniu do reszty. Kup sobie ten specyfik, zapodaj tu i ówdzie i zobaczysz, że model zyska od razu +10 ;)
levee

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: levee »

Dla mnie rewelacja. Przyjemnie pooglądać model konkretnie zmalowany, na którym nie widać wynaturzeń standardowego color modulation. Albowiem najlepszy CM to taki, którego nie widać.
No i fakt, że to scratch build :shock: (poza kółkami i gąsienicami - o czym wiem i za co minus :lol: )

Prawdę mówiąc to pierwsze, co znalazłem dysonującego mnie poznawczo, aczkolwiek nieznacznie, to jaskrawo żywa zieleń trawy i satyna na kubraczku komandira (to chyba nie ortalion?). Czyli ogólnie zielony zły. Ale może to tylko osobiste preferencje odbioru. Czyste ogumienie jakoś mię nie kłuje w oczy, takoż i takiż przód pojazdu.
Właśnie - a propos przodu - ta zwiezda nie była czerwona? Bo teraz bardziej przypomina imperialistyczną
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: cooper69 »

Wychodzą Ci te skraczyki superaśnie.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Spotter »

Jeżeli to jest samoróbka, to kłaniam się w pas. Pięknie wygląda. I ni przejmuj się moim marudzeniem. W sumie ja ciągle marudzę :lol:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Szydercza Gała »

Spotter pisze:... I ni przejmuj się moim marudzeniem. W sumie ja ciągle marudzę :lol:
trudno nie zauważyć :lol: :lol: :lol: :lol:

A pokrak ZAJEBISTY, szacun
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: bohdan »

piękny skraczyk. piękny panie. piękny!
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: AT-T PRIME OBIEKT 401 1/35

Post autor: Rafał B »

Spotter pisze:...
No więc tak...chemii więcej nabywać nie zamierzam, bo trochę już jej uzbierałem i to różnych firm. Dorzucać jej więcej na tego AT też raczej nie zamierzam, no może ewentualnie te bandaże poprawię. Wynika to u mnie z tego, że szczerze powiedziawszy nie bawi i nie interesuje mnie proces brudzenia, czy nawet malowania. Te procesy są dla mnie przykrą koniecznością, którą wiem, że trzeba wykonać, by model się jakoś prezentował, a i tak wiem, że wszystkim nie dogodzę :lol: Dla mnie najistotniejszy i najciekawszy jest sam proces budowania i konstruowania i na tym się skupiam.
Kolejne modele zamierzam więc brudzić jak najmniej, bo bardziej interesuje mnie konstrukcja sama w sobie, a nie jej wyeksploatowanie.
...zwłaszcza, gdy tyczy się to pojazdów prototypowych.
No i cieszy mnie, że Twą uwagę przykuł tylko brak odpowiedniego brudzenia, bo ja tu teraz widzę znacznie więcej istotniejszych mankamentów, które dopiero na zdjęciach wyszły :D
levee pisze:...
Zieleń na podstawce wbrew pozorom jest bardziej stonowana. Specjalnie ją nawet gasiłem brudnymi odcieniami zieleni, by nie była tak soczysta, choć jak widać zdjęcia pokazują inaczej.
Co do figurek, to tu faktycznie pojawił się problem z matem. Mimo kilku warstw ani Vallejo, ani AK rady nie dały, no i wyszło satynowo i tak już chyba zostanie 8-)
Co do gwiazdy na atrapie, to moim zdaniem na zdjęciach wygląda na srebrną...no ale może się mylę.

Obrazek
Obrazek
Zdjęcia z sieci ino poglądowo

Wszystkim zaś dziękuję za uwagę i że się ogólnie podoba 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowe do inspekcji”