Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Krytyka, subiektywne doznania
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Post autor: Rafał B »

No dobra, drugi raz wkleję ale jak się znów zdubluje, a później znikną oba, to 3 raz tego nie powtórzę :lol:
Thalgonis pisze: sob 14 sie 2021, 19:42PS. te szybki to ktoś zalał mlekiem czy cuś? ;-)
Ajs pisze: sob 14 sie 2021, 20:09 Ps. Szyby rzeczywiście trochę...
No sami widzicie, że dupy nie urywa :lol:

Panowie, macie rację, że szyby pozostawiają do życzenia ale gdy rzucicie okiem na zdjęcia warsztatowe zobaczycie, że szyby są tam jeszcze przejrzyste. Otóż wyjaśniam co nastąpiło, a mianowicie, po nałożeniu delikatnego kurzu na szyby, zwłaszcza w pobliżu ram i pryśnięciu delikatnie z aero mgiełki fixera Miga zaszła jakaś dziwna reakcja. Szyby jakby zmatowiały, poszły w lekkie mleko i myślałem, że mnie szlag trafi. Zmieniać szyb 4 raz jednak siły już nie miałem, więc zostało jak widać.
Model tak mi dał w dupę, że mało na ścianie nie skończył, więc postanowiłem to zwyczajnie olać i temat zakończyć.
...inaczej dziada pewnie w ogóle bym nie skończył.
Ajs pisze: sob 14 sie 2021, 20:09 Ps.2 Oczy figurantów mi trochę nie pasują do scenki. Ten co trzyma mapę ma lekki wytrzeszcz, a kierowca patrzy gdzieś na bok. To taki przytyk na siłę,bo całość jest naprawdę bardzo fajna i malowanie łoczów nie jest wcale takie proste.
Co następne?
Tak, malowanie figurek, a zwłaszcza oczu sprawia mi problem, tym bardziej, gdy figurka ma mydlaną gębę. Stąd wytrzeszcz u dowódcy :lol: Najlepiej z nich wszystkich cywil wyszedł, którego malowałem już na samym końcu, więc poświęciłem mu nieco więcej uwagi.
Szofer patrzy rozmarzony w inną stronę, bo zwyczajnie się cholera na nodze obrócił :lol: Zobaczyłem to niestety dopiero na zdjęciach, a było już za późno, choć może kiedyś to jeszcze poprawię. Sęk w tym, że nic do podstawki nie jest jeszcze przymocowane, a figurki są wpuszczone na drucie w jednej nodze, przez co mogą się wokół osi obracać.

...a co następne pytasz? pomysłów, zwłaszcza na konwersje mam co najmniej kilka ale wpierw chciałbym coś szybkiego i lekkiego zrobić, dla odstresowania...może jakiś prosty samolot ale tego już Wam nie pokażę :lol:

Dzięki za uwagę, nawet jeśli Wam się nie do końca podoba :lol: ;)

P.s. łódek w moim wykonaniu nie budjet, przykro mi :P
levee

Re: Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Post autor: levee »

Sytuacja opanowana - był jakiś problem z jedną z tabel. Najprawdopodobniej przyczyną było użycie w tytule problematycznego tematu obcego cywilizacyjnie zestawu znaków :banana: :piwo:
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Post autor: Rafał B »

...czyli, że to jakby przeze mnie?!
...no dobra, moja wina, biorę to na klatę.
No i dziękuję Panie Robercie, Twa pomoc jest nieoceniona 8-) :piwo:
levee

Re: Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Post autor: levee »

Rafał B pisze: sob 14 sie 2021, 21:12 P.s. łódek w moim wykonaniu nie budjet, przykro mi :P
No to może jakiś pływający sowiecki traktor-ciągnik? Ja kojarzę tylko GT-T, ale może jeszcze jakieś były. Nie daj się Pan prosić, skoro trudna młodzież ze zgniłego zachodu nalega :D Może dzięki temu wróci na prawą drogę i na łono ojczyzny :roll:
Rafał B pisze: sob 14 sie 2021, 21:22 ...czyli, że to jakby przeze mnie?!
o nie nie, tego nie powiedziałem. PRaprzyczyną było uszkodzenie tabeli, powstałe chyba w czasie wczorajszej niedostępności strony (był jakiś problem z serwerem) - ale problem pojawił się tylko w tym temacie chyba, więc ta cyrylica wydała mi się podejrzana (to przecież naturalny odruch :D )
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Post autor: Rafał B »

Tych eksperymentalnych pływających ruscy parę wystrugali, więc coś by się tam pewnie ciekawego znalazło.
No i dzięki za usunięcie usterki, bo cyrylica jak wiadomo, zawsze podejrzana :lol:
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Post autor: Przemek - MaXus »

Marudziłem z kostką a wyszła elegancko, podobnie skrzynia, super dobrane faktura i kolory pod jej przeznaczenie.
W ogóle trawka, scenka, podstawka, po mojemu, świetne masz pomysły i wykonanie, no ale wiadomo, lata doświadczeń ;)
Cieszy "uzupełniona" kantówka w ławeczce, czy olej pod silnikiem ...
No i dobrze, że kolejny "traktór" możesz odhaczyć na liście :)
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Post autor: Rafał B »

Dzięki Przem za głos w dyskusji, bo jak wiadomo idealnie nie jest, vide szyby, liny, wytrzeszcz oczu oraz wiele innych, o których tylko ja wiem, a koledzy nie 8-)
Kostka brukowa faktycznie całkiem niezgorzej wyszła nieskromnie powiem, choć podszedłem do niej w sumie na całkowitym lajcie dłubiąc ją śrubokrętem :lol: ...malowanie i brudzenie, to już insza kwestyja.
Trawka, też jestem z niej całkiem zadowolony i dlatego też chyba poprawię ją w tym pierwszym tjagaczu, bardziej zróżnicuję zgniłą zielenią. No ale efekt końcowy, to głównie dzięki paru osobom, które foty w trakcie prac miały do wglądu i wciąż marudziły 8-)
No a te lata doświadczeń, to jakieś 4-5 modeli w ciągu 10 lat?...więc też bym z tym doświadczeniem nie przesadzał Przem :lol: nie mniej dzięki, teraz mogę odpocząć ;)
No i czekam niecierpliwie na Twego pokraka, bo ten, to dopiero będzie uczta dla oczu ;)
Awatar użytkownika
sinus
Posty: 369
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 06:57

Re: Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Post autor: sinus »

miodzik :D ,
jak by nie było traktor :banana: wśród zalewu łudek ;)
zacnie to wygląda i znowu sporo rzeczy podpaczam
koledzy mankamenty dostrzegli i wypunktowali a ja tylko się zapytam dlaczego nie ma zdjęć warsztatowych :?: . Fajnie byłoby zobaczyć jak powstają te cudeńka.
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Тяжёлый тягач AT-45 1/35

Post autor: Rafał B »

Jakby nie było, traktor 8-)

Grzesiek, jeśli chodzi o zdjęcia z warsztatu, to jak już gdzieś pisałem zwyczajnie szkoda mi na to czasu.
Poza tym ja tu ameryki nie odkrywam, bo techniki i metody jakie stosuję, jak i materiał znane są od lat, więc co tu jeszcze pokazywać.
Niemniej dzięki za zainteresowanie ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowe do inspekcji”