VICKERS 6 ton

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Galerie

Krytyka, subiektywne doznania
bondarek
Posty: 68
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 21:30

VICKERS 6 ton

Post autor: bondarek »

Czołem Scalefanowskiej Braci

Lepiłem, lepiłem i już mam dość. Jest jak jest i lepiej nie będzie 8-) .
Model Cam'a, oczywiście w 35-tce i oczywiście w jedynie słusznym malowaniu. Model prosto z pudła, a jedynymi dodatkami to załoganci od Miniart.
Jak wyszło widać, więc można się znęcać ;-)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 164
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Viscers 6 ton

Post autor: OldMan »

To nie jest czołk z tytułu wontku. :mrgreen:
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Viscers 6 ton

Post autor: cooper69 »

Bardzo lubię ten czołg.
Wiadro z kartoflanym działem jest słodkie.
Z tego co pamiętam kamuflaż „dżapański” był dość oczojebny, a tu „zdechły” zielony i brązowy go zabił. Przez to wydaje się ponury i ciemny.

PS. Szacun, za wstawienie ludzików.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Viscers 6 ton

Post autor: Szydercza Gała »

Gdzieś się Darku podziewał?
Zapewne jest w nim pełno zdrad, ale mnie się podoba :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Viscers 6 ton

Post autor: Marek Cz. »

Drugi Vickers na tym forum, on także bardzo mi się podoba, solidna robota.
cooper69 pisze: sob 21 maja 2022, 17:43 Z tego co pamiętam kamuflaż „dżapański” był dość oczojebny, a tu „zdechły” zielony i brązowy go zabił. Przez to wydaje się ponury i ciemny.
Badałem ten temat w zeszłym roku przy okazji pojawienia się 7TP od IBG. Jeżeli będziemy powielać kolory ze schematów malowania modeli i rysunków barwnych z monografii to kolorystyka modelu nigdy nie będzie odzwierciedlać tego co widzimy na zdjęciach z lat 1933-1936. Tak być musi, bo te wszystkie kolorowanki są po prostu błędne.
W latach 1933-1936 najjaśniejszy kolor był biały, pozostałe kolory to piaskowo-żółty i oliwkowy.
Autorzy publikacji dopatrują się tam kolorów stosowanych po reformie malowania a czasem nawet błękitno-szarego (który faktycznie był stosowany ale wcześniej) .
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Viscers 6 ton

Post autor: cooper69 »

Dzięki.

Czyli z Twojej analizy wynika, że ten brąz jest nietrafiony.
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: Viscers 6 ton

Post autor: Marek Cz. »

Model z 1936 pomalowany oryginalnymi farbami wygląda tak:

Obrazek
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/TK-3

Te kolory są chyba zbyt dziwne, żeby autorzy publikacji mogli je przełknąć ale idealnie pasują do zdjęć z lat 1933-1936, na których najjaśniejszy kolor jest biały jak żarówa. Polska była wtedy rolniczym krajem, więc na białe łaty na środku łąki może by się ktoś nabrał :-) Poza tym sylwetka pojazdu widziana z daleka jest mocno zniekształcona, dla mnie ma to sens.
bondarek
Posty: 68
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 21:30

Re: VICKERS 6 ton

Post autor: bondarek »

OldMan pisze: sob 21 maja 2022, 15:39 To nie jest czołk z tytułu wontku. :mrgreen:
Cholewka masz rację, nie zauważyłem, może admin poprawi? ;-)
Marek Cz. pisze: ndz 22 maja 2022, 10:09 Te kolory są chyba zbyt dziwne, żeby autorzy publikacji mogli je przełknąć ale idealnie pasują do zdjęć z lat 1933-1936, na których najjaśniejszy kolor jest biały jak żarówa. Polska była wtedy rolniczym krajem, więc na białe łaty na środku łąki może by się ktoś nabrał :-) Poza tym sylwetka pojazdu widziana z daleka jest mocno zniekształcona, dla mnie ma to sens.
Może na TK-3 faktycznie takie były, ale wydaje mi się, że Vickersy miały raczej kamuflaż podobny do fabrycznego. Na ten najjaśniejszy wybrałem bardzo jasny piaskowy, dobierałem właśnie na podstawie zdjęć z Bovington.
Co do brązowego, też wydaje się mniej więcej poprawny, bo na zdjęciu w "Tank Power vol LXXXIII" widać trójkątną tabliczkę i szarość czerwieni jest dość podobna do do plam brązowych.
Czy autorzy mają rację, czy nie, tego nie rozstrzygnę, tak czy inaczej zostanie jak jest :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowe do inspekcji”