[Gal] Centurion Sho't Kal AFV Club 1:35

Moderator: Archelaos

Archelaos
Posty: 4
Rejestracja: pn 19 maja 2014, 16:08

[Gal] Centurion Sho't Kal AFV Club 1:35

Post autor: Archelaos »

Witam wszystkich!

Na początek mój najbardziej, jak dotąd, udany model pojazdu - zeszłoroczny Cantek :lajkonik:

Model przedstawia pojazd z 77 Batalionu 7BPanc walczącego na północnym odcinku obrony na Wzgórzach Golan w czasie Wojny Yom Kippur w 1973.
Chodziło mi o pokazanie czołgu pod koniec pierwszej fazy walk, dlatego starałem by wóz wyglądał na uszkodzony ale zdatny do walki - stąd zasobniki podziurawione odłamkami i lekkimi pociskami, podarta osłona jarzma i tablice identyfikacyjne itd.

Zrobiłem go praktycznie prosto z pudła - dodałem tylko liny z Eureki, dedykowaną siatkę na kosz z AFV Clubu (prod Voyagera) oraz skrzynkę i płachtę identyfikacyjną z Black Doga. Poza tym wyrzeźbiłem osłonę jarzma, tablice identyfikacyjne i część pakunków (śpiwory?)

Planuję jeszcze dodać ze dwie figurki - wiecie może czy ktoś robi izraelskich czołgistów z tego okresu albo czy można kogoś (czołgistów US?) przerobić?

Czołg prawie skończony zabrałem do Bytomia, a ostatecznie skończony zdobył wyróżnienie i jedną z nagród specjalnych w Inowrocławiu [edit]: a potem jeszcze kilka innych :D

W składziku czekają na wakacje inni "uczestnicy" tej wojny - T62, SA2, choć pojęcia nie mam, kiedy się za nie zabiorę...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: [Gal] Centurion Sho't Kal AFV Club 1:35

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Jeździłbym.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [Gal] Centurion Sho't Kal AFV Club 1:35

Post autor: cooper69 »

Fajny i bardzo ładnie wykonany brytol.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archelaos”