SMS Derfflinger 1:700 Flyhawk

Moderator: Archelaos

Archelaos
Posty: 4
Rejestracja: pn 19 maja 2014, 16:08

SMS Derfflinger 1:700 Flyhawk

Post autor: Archelaos »

Witam!

Od dawna miałem ochotę na zrobienie okrętu. Na konkursach podziwiałem delikatne detale i ilość pracy w nie włożoną. W końcu nie wytrzymałem i sprawiłem sobie SMS Derffilingera, jeden z moich ulubionych okrętów Iwś.

Model to znany produkt Flyhawka w skali 1:700, Jest to bardziej podstawowa wersja, bez metalowych luf i z mniejszą blaszką. Mniejszą, ale IMHO zupełnie wystarczającą jak na moje umiejętności

Jako że model ma być w malowaniu z Bitwy Jutlandzkiej, usunąłem działa 88mm w kazamatach pod mostkiem. Poza tym przeróbki były drobne - dodałem paski polistyrenu do dna okrętu, by móc na podstawce pokazać okręt płynący z dużą szybkością i wymieniłem plastikowe ukośne rejki na szczytach masztów na elementy z rozciągniętej ramki, bo były zbyt masywne.

Do wklejenia pozostały działa 88mm, reflektory, dalmierze, bomy sieci przeciwtorpedowych i łodzie.

Z tymi ostatnimi mam problem - instrukcja podaje, żeby pomalować je na w całości na biało, z czerwonym dnem, podczas gdy modele które widziałem w necie mają łodzie malowane na szaro.

Jak na razie udało mi się zniszczyć tylko dziobowy flagsztok, ale to da się łatwo poprawić.


Jeśli dziwi was, że okręt ma olinowanie a nie wszystko jest jeszcze wklejone, to odpowiedź jest prosta - chciałem się przekonać, czy sobie z nim poradzę.

Swoja drogą, to natknąłem się na niespodziewany problem - jak malować coś czego nie bardzo można dotknąć gdziekolwiek i czego nie mam bladego pojęcia jak zamaskować :D


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: SMS Derfflinger 1:700 Flyhawk

Post autor: Krocionorzec »

Piękny! Te stare pancerniki są kozackie - mi się marzy kiedyś HMS Agincourt. Jak zrobiłeś taką fajną wodę?
Obrazek
Archelaos
Posty: 4
Rejestracja: pn 19 maja 2014, 16:08

Re: SMS Derfflinger 1:700 Flyhawk

Post autor: Archelaos »

Krocionorzec pisze:Piękny! Te stare pancerniki są kozackie - mi się marzy kiedyś HMS Agincourt. Jak zrobiłeś taką fajną wodę?
Też uważam, że okręty z okresu ok 1900-1914 są super. Budowane by były nie tylko użyteczne ale i piękne, szkoda, że tak mało ich zostało. Przy okazji strasznie żałuję, że nie widziałem Averofa jak byłem w Atenach...

Podstawkę wyciąłem ze styroduru (duże fale i miejsce na okręt). Potem pomalowałem artystycznymi akrylami (drobny błąd - powinienem najpierw wyszpachlować) na taki z grubsza morski kolor i zalałem Still Waterem z Vallejo. Na to dałem kilka warstw transparentnego żelu, też Vallejo, w którym ukształtowałem mniejsze falki. Na to, na koniec piana białą farbą.
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: SMS Derfflinger 1:700 Flyhawk

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Fajowy okrecik, kiedys tez sobie jakis ulepie.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: SMS Derfflinger 1:700 Flyhawk

Post autor: Szydercza Gała »

Noo chłopaki w kocńu doczekaliście sie czegoś w galarecie :lol: Kup sobie książke seafortha

https://www.pen-and-sword.co.uk/German- ... ack/p/7035

Fotki w niej rozjebują na cycki :)
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: SMS Derfflinger 1:700 Flyhawk

Post autor: cooper69 »

Zajebisty okręcik i tożsamo modelik.
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: SMS Derfflinger 1:700 Flyhawk

Post autor: Arcturus »

Szacunek. Robi wrażenie, i łutka i galaretka.
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: SMS Derfflinger 1:700 Flyhawk

Post autor: Panzer »

Utka sztosowa. Galaretka smakowita :)
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archelaos”