Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Moderator: Kamil K

Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: Panzer »

Wygląda imponująco. Faruchy gumowe jak będziesz malował? A może tylko brzydził?
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: Kamil K »

Prawdopodobnie zrobię to samo, co na ZSU. Pomaluję jakimiś szaro-czarno-granatowymi i ew. w kilku miejscach zróżnicuję kolorki przy pomocy lakieru do włosów. A potem standardowy brudzing w granicach rozsądku.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: Kamil K »

Witajcie. 

Zacząłem malować - podkład i baza pod zdrapki sobie schną. Jak zaczynałem ten model, to usiłowałem sobie poukładać w głowie jak wymalować kamo, żeby było w miarę podobne. Stąd mam kilka zdjęć z zapisanymi  na nich propozycjami. 

Na logikę wydawałoby się, że T-55 musiał być pomalowany w standardowy jugolski kolor SMB - jasnozielony (Jak na ZSU). Na to zaś zostały naniesione plamki - brązowe, czarne, żółto-zielone i - być może - soczystozielone. Nie na każdym zdjęciu tak to wygląda - na niektórych żaden z kolorów nie przypomina SMB. Na innych aż się rzuca w oczy. 


Obrazek



Obrazek



Obrazek
Jeśli macie jakieś propozycje, co do kolorków to jest szansa teraz mnie nieco wspomóc, żeby to miało ręce i nogi.  

​​​​​​​Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: Kamil K »

Tymczasem... 



Pierwszy kolor położony i wydrapany. Stanęło na tym, że bazą jest wariacja na temat standardowego jugolskiego SMB. Pojęcia nie mam jak to mi się potem skomponuje z kolejnymi kolorami, ale będę walczył, żeby miało to ręce i nogi.



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: bohdan »

dzień dobry :)
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: Kamil K »

Bry :D

Uff... no nie było lekko. 
Obrazek


Kamo zrobione. Pierwsza wersja wydała mi się strasznie słaba, dlatego zdecydowałem się na drobne przemalowanie. Ani się to nie komponowało, ani nie przypominało oryginału. Postanowiłem dodać więcej czerni i brązów, bo na moje oko to właśnie te tonacje dominują na oryginale. Jak wyszło - oceńcie sami. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Poza tym podmalowałem gumowe fartuchy i bambetle na kadłubie i wieży. Ale to dopiero wstępna podmalówka - jak na razie używałem tylko aerografu. 

Obrazek
​​​​​​​
Pozdrowienia! 
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: cooper69 »

Ale w tej jugosławii ptaki gęsto i kololowo srajom ;P
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: Kamil K »

Kamo w 100% odzwierciedla jugosłowiańską mieszankę etniczną :lol:


Model dostał lakier błysk, kalki i oznaczenia. Pasy na lufie malowane aerkiem i maskowane taśmą, a potem leciutko podrapane. Napisy na lufie malowane pędzlem, choć pod Iliję położyłem kalkę i dopiero podmalowałem pędzlem - na oryginale te napisy nie są idealne, więc drgnięcia ręki powinny mi zostać wybaczone... :D  Świętego Mikołaja Star Decals nie przewidzieli, bazując zapewne na zdjęciach, które pokazują czołg tylko od lewej strony, więc tu musiałem męczyć się zupełnie sam. 


Obrazek


Jedyna kalka to trochę felerna flaga Jugo na gumie. Jakkolwiek Star Decals robi niezłą robotę merytorycznie, to kalki mają strasznie gruby film. Drugi raz korzystam i drugi raz zostają mi schodki. Ostatnio udało się je podszlifować na Wilku, więc mam nadzieję, że i tu się to uda. Lakier błyszczący dodatkowo wyolbrzymia ten efekt.  


Obrazek


Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: timi »

co tu sie dzieje w ogóle?
Nie ogarniam tych czołgów już
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: Turbosłowiański T-55A "Eliasz Gromowładny" - 1:35

Post autor: Kamil K »

Czołk jak czołk, będzie brudny i brzydki jak każden inny. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kamil K”