M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Moderator: Kamil K

Awatar użytkownika
Domi
Posty: 31
Rejestracja: pn 19 maja 2014, 16:46

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: Domi »

A to nie są czasem tekturowe tuby transportowe na pociski?
Na obrazku poniżej (Firing Now! Dick Taylor) te używane do amunicji armaty M1 z Hellcata

Obrazek

Dominik
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: Kamil K »

Cóż, to by chyba była najbardziej prawdopodobna opcja - chyba będę więc musiał trochę improwizować. 8-) dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: Kamil K »

Dzisiejszy post będzie traktował o błocie. Trzeba model składać do kupy, a bez wykonania też nijak myśleć o sklejeniu układu jezdnego. 



Warstwa pierwsza - AMMO Acrylic Mud przemalowane XF-57 Buff plus odrobina pigmentów. Wszystko nakładane pędzelkami.

Obrazek 



Obrazek


Nie myli się jednak ten, co nic nie robi. Za ostro pojechałem z kontrastami i robiąc pierwszą wersję drugiej warstwy przeszarżowałem... połączenie Wet Effect od Ammo z olejnym Abteilungiem Engine Grease, dało efekt dość komiczny... jakbym wylał gorącą czekoladę... trzeba było jakoś ratować. 



Obrazek





Pomysł na błoto jest inny, ale postanowiłem po prostu zamalować wszystko Tamkami kładzionymi z aerografu. Tak powstała właściwa warstwa druga: XF-57 Buff + XF52 Flat Earth + XF-1 Black (różne proporcje) nakładane aerografem, głównie w zakamarki, cienkimi warstwami.   Na koniec nieco Wet Effect od AMMO Mig i ew. suchych pigmentów w miejscach mających symulować te suche.  



Obrazek



Obrazek









Podobnie potraktowałem koła. 



Obrazek



Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Koła strasznie fajne! Z kadłubem coś poczynisz jeszcze?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: Kamil K »

Zależy co masz na myśli, ale raczej nie, bo jak tak przymierzam to prawie nic z tego i tak nie będzie widać, koła zasłonią z 75% wanny.
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Myślałem że z zaciekami jakimiś czy innym suchym błotem coś jeszcze będziesz cudował. Ale w sumie tak jak napisałeś - koła i gąsienice zasłonią prawie wszystko i chyba nie ma większego sensu.
Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2852
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: bohdan »

Kamil K pisze: ...

 
Obrazek
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Odprysnęła Ci farba na przednim błotniku. ha! :lol:
Bardzo inspirujące, z modelu na model coraz bardziej. Wiele technik, dojrzałych, dopracowanych. Świetny model, kontynuacja tego za co lubię to forum.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: Kamil K »

Dzięki!
Odprysk farby to wina strasznie upierdliwego składania układu jezdnego, ale już ogarniam. ;-)

złożyłem układ jezdny... Prawie każda część była z innej parafii, więc było trochę roboty, ale nie ma takie CA, który zalany od spodu nie skleiłby wszystkiego jak należy... ;)
Teraz chcę się wziąć za podstawkę, a potem dokończymy weathering na pojeździe - kurzenie, wilgoć i wewnętrzne przestrzenie kół, które są na razie prawie nie ruszone. 

Obrazek 



Obrazek



Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: M18 Hellcat, "Wiedźma znad Driny" 1/35

Post autor: Krocionorzec »

Kurde, bardzo mi się podobał Twój ZSU, ale w sumie przy Hellcacie jest słaby. Boję się myśleć co będzie następne. Fajnie się te wszystkie techniki dogadały (myślałem z obawą że "distressed paint" będzie mocno widoczne, ale się wtopiło) i elegancko zagrały razem. Szacun, kurde, szacun. Znaczy tego...

... ZCZEŹNIJ ZDZIRZE!!!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kamil K”