OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Moderator: Kamil K

Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: bohdan »

adoptuj mnie
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Żona mi chyba nie pozwoli :lol:


Witajcie po krótkiej przerwie,

Czas kończyć OT M-60, a w tym celu trzeba go postawić na własnych kołach i gąskach. A żeby to zrobić - trzeba je pomalować. To pierwsza warstwa maziajków na gąsienicach - użyłem zestawu Lifecolor Rust&Dust. Będzie jeszcze brud i przecierki do metalu.

Obrazek
 

Obrazek

Później przygotowałem mieszankę do zrobienia suchego błota - klej do płytek, ziemia z pola, farbka Buff Tamki, troszkę jakiś farfocli, zmieszane z wodą. Pokryłem nią środki gąsienic, które w M-60 często tak właśnie zachodziły... 


 Obrazek

... a później także zamamarki wanny kadłuba i koła. Teraz czeka mnie właściwe kolorowanie wszystkiego, gdyż to tak naprawdę tylko tekstura. Właściwe kolory wkrótce. ;)

 Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrowienia!

Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

Podoba się. Muszę sobie kiedyś kupić ten legendarny zestaw lajfkolora....
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Spotter »

Ja chyba nie potrafię z niego korzystać, bo nigdy mi tak fajnie tonie wychodzi :x
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Ja totalnie na czuja, też nie byłem za bardzo przekonany do niego, chociaż sumarycznie takie mocno rdzawe powierzchnie jak wydechy czy czasem gąsienice, to myślę, że może fajnie się tym malować. Kolory do kurzu są za to superowe i to z nich ostatnio głównie korzystałem.

Doszło troszkę kolorków z zestawu Lifecolor:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę brudu zrobiłem malując zacieki, trochę napstrykałem z pędzla, trochę po prostu położyłem jako mgiełkę z aerografu. Tak sobie eksperymentowałem z suchym błotem i kurzem. :wink:

Obrazek
Obrazek

Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Cześć, 



Powoli do przodu - przy okazji robienia błota takimi samymi mieszankami Lifecolorów potraktowałem płaskie powierzchnie powyżej. 

 Obrazek

Obrazek


Z kolei przy błocku podziałałem nieco ze smarami i innymi wilgotnymi brudami. Zapomniałem wcześniej dopisać, że ciemniejsze obszary błotka to efekt psiknięcia Flat Earth z Tamiya. 


Obrazek

Obrazek


W podobny sposób potraktowałem koła: 

Obrazek
 

Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Spotter »

Sam nie jestem w brudzeniu mistrzem, ale to co prezentujesz jest dla mnie jakieś za jasne i za monotonne. Nie wiem. Tekstura fajna, to trzeba przyznać, ale kolorystyka nie bardzo do mnie przemawia. W ogóle jakoś ten cały model taki strasznie jasny jest. Może zdjęcia przekłamują?
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Zdjęcia swoją drogą, ale nie mam czasu na pstrykanie - w tej chwili do warsztatu muszę dojechać i czas mam mocno ograniczony.

Jeśli nie masz technicznych uwag, to przyjmuję opinię z pokorą, wiadomo. Ale nie chcę brudzić każdego modelu od sztancy - ciemne błoto mokre, jaśniejsze suche. Tu mam pojazd, który się porusza wysuszoną na wiór drogą szutrową i to postaram się odwzorować - dla odmiany i żeby było też coś innego, trzeba się uczyć. Może nie będzie efekciarsko, ale postaram się, żeby końcowo jakoś to wyglądało. :piwo:
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Witajcie, 

Model wreszcie stoi na własnych kołach i gąsienicach. Jeszcze będzie trzeba popracować odrobinę nad geometrią i prawdopodobnie skrócić jedną z gęsi, ale cieszę się jak dzieciak, że wreszcie nadszedł ten moment. :D  

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

​​​​​​​Pozdrowienia! 
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: cooper69 »

Jak zawsze fajnie zmechlaczony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kamil K”