OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Moderator: Kamil K

Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Dzięki!

Model został obłożony przygotowanymi uprzednio bambetlami. Teraz wreszcie nabrał wyrazu.  Dokurzyłem też nieco mgiełką z aerografu błotniki, dach, przód i tył pojazdu. 

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Teraz trochę zgram ze sobą pojazd i bambetle, które są jeszcze nieco sterylne i trzeba będzie dodać nieco brudu 3D. 

​​​​​​​Pozdrowienia! 
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: cooper69 »

Brakuje tylko gąsiorka w plecionce ze śliwowicą :P
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Krocionorzec »

Narządy saperskie na błotniku są słitaśne. Cały model fajny tak w ogóle. Podstawek kontekstowy będzie jakiś?
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Spotter »

Co mi się u Kamila bardzo podoba w jego modelach, to dopracowanie każdego szczegółu. Najdrobniejszego. Mnie szlag trafia ze szczegółami, ale to one robią robotę. Ale te kolory dla mnie jakieś za blade ciągle.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Dzięki Panowie,

Podstawek będzie, bez podstawka to nie robota. Ale bardzo, bardzo skromna, bo nie mam czasu i siły się wgłębiać w takie rzeczy teraz. Ot, kawałeczek drogi.

Spotter - rzuć okiem na innym monitorze. Na moim laptopie model jest kolorystycznie w miarę taki jak w realu. Na telefonie z kolei jest intensywnie zielony - aż za mocno. Może u Ciebie jest w tą drugą stronę. :wink:

Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Spotter »

Przeglądam forum na dwóch komputerach, laptopie, telefonie i tablecie i wszędzie mam takie samo odczucie.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Cześć, 

Podstawka się tworzy. Ma być fragmencik drogi, podobny do tego, co widać na ujęciach z Potocari. 
 
Obrazek

Obrazek


Potem była mała przymiarka, jednak uznałem, że czegoś mi jeszcze brakuje w tym wszystkim... 
Obrazek
 

Dlatego podmalowałem większą ilość kamieni i przetarłem ordynarnym suchym pędzlem dróżkę, żeby było bardziej "kamieniście". 
 Obrazek
Obrazek


Pozdrowienia! 
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: cooper69 »

Tylko jak zawsze pytanie. Skąd on przyjechał bo śladów brak.
levee

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: levee »

Twarde i ubite podłoże, wszędzie sucho, pojazd o masie 11t, który nacisk na cm2 podłoża pewnie ma mniejszy niż osobowy Saab. Mnie to przekonuje w kwestii braku śladów po gąsienicach :lol:
I podoba mi się zgranie kolorystyczne z podłożem, bardzo. Czuć żar bałkańskiego letniego słońca :D
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Jako rzecze levee - miał być ubity szuter, nie bardzo wiem jak na takim gruncie miałyby powstać ślady, ani jak je właściwie zrobić. Przez pewien czas zastanawiałem się, czy w ogóle na filmach mamy do czynienia z szutrem z ziemią, czy asfaltem... teraz sam już nie wiem, co to jest, ale u mnie zostanie tak jak tu. ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kamil K”