[G-2020] OT M-60PB Wschodnia Bośnia 1/35

Moderator: Kamil K

Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

[G-2020] OT M-60PB Wschodnia Bośnia 1/35

Post autor: Kamil K »

Cześć,

No i wreszcie – skończony. Wprawdzie na fotkach brakuje paru drobnych pierdół, np. uchwytu na lufie Browninga, ale musicie mi uwierzyć, że jest on już na swoim miejscu.  ;-) Niestety warunki mam takie, że warsztat i studio foto mam poza domem, więc tak od ręki nie jestem w stanie zrobić nowych zdjęć. No ale mniejsza.

LINK DO WARSZTATU

 Obrazek

Z ręką na sercu mówię – to był najgorszy model jaki w życiu widziałem i kleiłem. Serio. Do tego okres miałem taki, że marzyłem tylko o tym, żeby po prostu go skończyć. Parę rzeczy zrobiłbym inaczej, ale mam go dość – zostaje jak jest.

Wóz przedstawia M-60PB z 1. Bratunackiej Brygady Lekkiej Piechoty. Wóz, jak i brygada, operował głównie we wschodniej Bośni – od Gorażde po Srebrenicę. Ja próbowałem upodobnić model do wyglądu pojazdu właśnie z lata 1995 roku, kiedy przebijał się przez tłumy kobiet i mężczyzn uciekających ze Srebrenicy.
Obrazek

Zamiast wypisywać jakich dodatków użyłem, prościej mi będzie chyba napisać jakie części zestawowe zostały na swoim miejscu. :D Bryła kadłuba, koła napinające, siatki nad silnikiem i wydechem, dwa wloty powietrza i końcówki dział bezodrzutowych – cała reszta to moja produkcja lub części z innych zestawów.

Obrazek

Dość już jednak o tym, model prezentuje się tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [G-2020] OT M-60PB Wschodnia Bośnia 1/35

Post autor: Spotter »

Nie będę się silił na pisanie dwóch różnych opinii o tym samym modelu, więc zacytuję sam siebie:
Ty dobrze wiesz co ja myślę o twoich modelach. Masz swój styl, unikatowy, niepowtarzalny. Od początku było wiadomo, że ten model to będzie znowu majstersztyk. Ale jest jedno ale, o którym też ci pisałem: kolorystyka. Albo to przekłamanie zdjęć, albo to wszystko jest dla mnie jakieś wyblakłe, bez życia, smutne. Brakuje mi tutaj intensywności kolorystycznej. I nie mówię o tym aby to wszystko miało żywe i pastelowe kolory. Brakuje jakiegoś jednego, drobnego dodatku o bardzo wyrazistym kolorze. Coś na w styl czerwonych bucików z Listy Schindlera.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: [G-2020] OT M-60PB Wschodnia Bośnia 1/35

Post autor: Szydercza Gała »

Fajny, podoba się. Nawet nie wiedziałem że taki pojazd istniał, także nawet jest plus poznawczy ;)
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [G-2020] OT M-60PB Wschodnia Bośnia 1/35

Post autor: Thalgonis »

Pikne – powiedział baca przysiadając z wrażenia :)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: [G-2020] OT M-60PB Wschodnia Bośnia 1/35

Post autor: bohdan »

Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: [G-2020] OT M-60PB Wschodnia Bośnia 1/35

Post autor: Lipa »

Super. Jak zwykle zresztą
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: [G-2020] OT M-60PB Wschodnia Bośnia 1/35

Post autor: Kamil K »

Dziękuję Panowie. :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kamil K”