FV180 CET Accurate Armour 1/35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Galerie

Moderator: Kamil K

Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

FV180 CET Accurate Armour 1/35

Post autor: Kamil K »

Cześć,

W ciszy warsztatu powstał u mnie ostatnio taki pokrak. FV 180 Combat Engineering Tractor od Accurate Armour w skali 1:35.
Bardzo zacny kawał żywicy jak na rocznik '93. Poza jakimiś mikro poprawkami i przeróbkami prosto z pudła, szybki projekt nie dla siebie.
Pierwszy raz miałem okazję zrobić białe malowanie ONZ, więc wóz siłą rzeczy luźno nawiązuje do CET-ów wykorzystywanych, a jakże, w Bośni.
Poza tym bez większych historii. Naprawdę sympatycznie się go budowało i może kiedyś jeszcze zrobię coś w białych barwach - wbrew pozorom strasznie wdzięczny kolor do brzydzenia.

PS To co najbardziej lubię w tym modelu to to, że do tej pory myli mi się, gdzie ma przód, a gdzie tył. :lol:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: FV180 CET Accurate Armour 1/35

Post autor: Spotter »

W końcu model w twoim wykonaniu, który do mnie przemawia i bardzo mi się podoba.

Mógłbyś zdradzić jak ci szło malowanie białym? Jakie kolory użyłeś, proces malowania itp. Będę zobowiązany.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: FV180 CET Accurate Armour 1/35

Post autor: Szydercza Gała »

ZAJEBISTY!!!
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Konrad

Re: FV180 CET Accurate Armour 1/35

Post autor: Konrad »

Biel jest bardzo wdzięczna przy tytłaniu. Podobają mi się te tonacje i kontrasty.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: FV180 CET Accurate Armour 1/35

Post autor: Kamil K »

Dzięki. Wniosek z tego taki, że im bardziej model na odpierdol robiony, tym bardziej się podoba. :lol:

Spotter pisze: wt 03 maja 2022, 14:10 W końcu model w twoim wykonaniu, który do mnie przemawia i bardzo mi się podoba.

Mógłbyś zdradzić jak ci szło malowanie białym? Jakie kolory użyłeś, proces malowania itp. Będę zobowiązany.
Tu nie ma żadnej filozofii. Wszystko robione praktycznie tak, jak przy modelach, które Ci się nie podobają, tylko, że na biało i bardziej na szybko. ;-)
Szary podkład, w minimalnym stopniu wykorzystany jako pre-shading. Delikatny marmurek bielą Tamki, a potem filtry z niebieskiego, kremowego i jakiegoś brązu - w zakamarkach przeszły mi(te brązowe) w postshading i podkład pod brud. Filtrów de facto nie widać praktycznie wcale. Tak jak i marmurka.

A potem to już za jednym zamachem zacieki, wash, zabrudzenia. A, odpryski jeszcze były gąbką na zielono - że niby przebija stary armijny kolorek.
W praktyce jednak 95% tego, co widać na zdjęciach to robota olejami.
Układ jezdny i burty potraktowałem mocno rozcieńczonym Flat Earth - też jak na poprzednich modelach, ale na białym jest super kontrast między tym kolorem, a takim niby kurzem.
Lemiesz czy co to tam jest jedynie potraktowałem nieco inaczej i na brązowy kolor poszedł biały i zdrapki na lakier do włosów, a po zabezpieczeniu lakierem matowym sporo rdzy z emalii AMMO i dopiero brud. Te rdzawe siuwaksy też wykorzystałem na gąskach zanim poszedł kurz.
Na koniec to zapstrykałem wszystko resztką pigmentów, które zostały mi na palecie z innych modeli, żeby się nie zmarnowały i o. Jest.

Może dlatego ten model ma tak pozytywny odbiór, bo po prostu nie przekombinowałem z niczym. ;-)
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: FV180 CET Accurate Armour 1/35

Post autor: Spotter »

Nie że mi się nie podobają, ale nie przemawiają do mnie.

Dzięki za opis. Ten biały starałeś się jakoś modulować, kłaść różne odcienie, czy wszystko pomalowałeś jednym odcieniem a dopiero potem praca olejami?
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: FV180 CET Accurate Armour 1/35

Post autor: Kamil K »

Starać się starałem, tymi samymi z grubsza metodami co inne kolory, ale sumarycznie, tak jak napisałem niewiele z tego widać.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: FV180 CET Accurate Armour 1/35

Post autor: fragles »

Ooo, bardzo fajnie zrobiony model. Ekstra robota. :piwo:
Kamil K pisze: wt 03 maja 2022, 10:51 PS To co najbardziej lubię w tym modelu to to, że do tej pory myli mi się, gdzie ma przód, a gdzie tył. :lol:
Jak to tak można pomylić? Widać, że przód ma sprzodu.
:D
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: FV180 CET Accurate Armour 1/35

Post autor: cooper69 »

Przepiękny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kamil K”