[W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Kamil K

Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: Kamil K »

Ostatnie brakujące detale się powoli materializują na modelu - głównie to łby śrub trzymających gumę na swoim miejscu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z większych rzeczy, to wystrugałem skrzynki wraz ze stelażami na końcach gumowych osłon.

Obrazek

Obrazek

Oczywiście makro wrogiem modelarza, więc np. zawiasy w skrzynkach pójdą do wymiany i poprawy. I niektóre śruby też, bo są nieco przekoszone.

Jeszcze debonder tu i tam, parę spawów i finito.

Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
hacz
Posty: 340
Rejestracja: sob 03 sie 2013, 21:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: hacz »

Bardzo fajne to wszystko wygląda.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: Kamil K »

Dzięki!

Model gotowy do malowania. Połapany na blu-tack do zdjęć, można rozłożyć i powoli kolorować.
Ale najpierw czas dokończyć zalegającego na półce Flaka 88...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: bohdan »

Czyli na Bytom nie zdanzasz
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: Kamil K »

Ja już nigdzie nie zdanżam :D
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: Kamil K »

Cześć, 



Odkopuję wątek, bo teciakowy warsztat musi trwać. :D

"Delije" jeszcze sobie trochę poczekają na malowanie, a tymczasem zaczynam drugą "trzy-czwórkę". Będzie to T-34-85 z fabryki nr 112 o bardzo wdzięcznej nazwie własnej "Anioły". Cieszę się na ten model tym bardziej, że to trochę "powrót do korzeni" - znowu mam model "z historią" i to tyleż namacalną, że wielu rzeczy na jego temat dowiedziałem się od bezpośredniego świadka wydarzeń. 

Obrazek

Przy tym jest to diabelsko ciekawy pojazd, kolorowy, lekko-zmodyfikowany - bardzo dużo się tam dzieje. Całą jego historię i "smaczki" rozpisałem tutaj: 

https://afvsinminiature.blogspot.com/20 ... rcko.html 

- i pozwalam sobie tego nie przeklejać tutaj w całości, bo raz, że nie każdego interesuje, a dwa że się napracowałem nad tym i nie chce mi się tego robić drugi raz. :mrgeen: Tam reklam nie ma, na klikach nie zarabiam, kto chce, to sobie rzuci okiem. Jest też więcej fotek, mapka, etc.

Przed rozpoczęciem budowy mam jednak kilka zagwozdek i wątpliwości, z którymi zwracam się do Szanownych Kolegów. 

Pierwsza sprawa - koła. Dopatrzyłem się, że pierwsze koło to wariant późny, a ostatnie to ten, nazwijmy to "spider". Ale co z pozostałymi trzema w środku? Coś mi mówi, że to też późny, powojenny wariant - a Wy co tam widzicie? 

Obrazek

Obrazek

Te powyżej to w sumie jedyne dwa zdjęcia, na których widać koła. 

Druga sprawa, to dziwny dynks na tyle wieży - ktoś widzi, co to jest? Wydaje mi się, że to metalowy lejek, ale słucham Państwa propozycji.

Obrazek

Model do budowy już jest, dodatki też są - wkrótce zaczynam. Fotki z postępów prac będą, a dodatkowo pełna relacja z budowy będzie na KFS-miniatures, więc będzie trochę więcej czytania niż w zwykłym warsztacie - jak już uporam się z klejeniem.  

Obrazek  
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: bohdan »

Kamil K pisze: wt 16 maja 2023, 20:18 Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: Kamil K »

Cześć i czołem,

Czasu pieruńsko mało, ale jakoś dowlokłem się do - prawie - końca bojów z kadłubem.

Obrazek

Bojów, bo ten Miniart to taki... no niby ładny, ale im dłużej go kleję, tym bardziej uważam, że to nie jest model do sklejania na lajcie. Ciągle coś trzeba mierzyć, poprawiać, czasem coś nie do końca pasuje, czasem, jest totalnie bez sensu rozdrobnione. Specyficzny kawał plastiku.

Obrazek

Poskładany na sucho do zdjęć.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: Kamil K »

Takie tam moje próby z poprawieniem faktury odlewu. 

Obrazek

Zaczyna to nawet jakoś wyglądać - jak czołg chyba.

Obrazek

Najgorsza robota, czyli przygotowanie gumowych osłon trwa...  

​​​​​​​Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: [W] Jugosłowiański warsztat teciakowy

Post autor: Kamil K »

Drugi teciak gotowy do maziania.  

Nic już więcej nie wymyślę - no, może poza podmianą kijowego lejka i za małej trójkątnej bańki. Niedługo, mam nadzieję, tekst z budowy będzie na KFS-miniatures. 

Do zdjęć połapałem wszystko na blu-tack. Nawet z grubsza przypomina oryginał. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kamil K”