[W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Thalgonis

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Spotter »

Tego siuwaksa Maciek nakładaj pędzlem albo jak chłopaki mówią, jakimś tanim, badziewnym aero. Inaczej sobie zapchasz i będziesz się denerwował. Wiem co mówię.
Jednak nie do końca rozumiem, czemu akurat ten specyfik chcesz nakładać aero? Pracowałeś już z nim kiedyś? Bo moje doświadczenie jest takie, że on pięknie wchodzi w zakamarki i zostawia taki fajny osad.
Thalgonis
Posty: 2111
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Thalgonis »

Tuż u mnie się nic nie kumuluje, trzeba blendowa wszystko... (Tylko na kołach) Kładzione na lakier, mocno wymieszane przed użyciem:

Obrazek

A chciałbym aby był taki efekt jak na tym filmiku (m.w. od 10:50):



Jak rozumiem, to są podobne produkty... Z tym, że te farbki od MW mają bardzo duże napięcie powierzchniowe i pewno to robi taką różnicę...

PS. Albo mi się tylko tak wydaje...
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: bohdan »

to czego używasz to emalia. Filmik który linkujesz jest o washah akrylowych ( nie wiedziałem że MW takie robi :shock: prezentują się zajebiście )
Efekt skumulowanego brudu osiągniesz kładąc cienką warstwę z aero. Po delikatnym wyschnięciu ścierasz gąbką (do makijażu) z wystających elementów. Delikatnie tak aby siuwaks został w zakamarkach. Gąbka może być symbolicznie zwilżona white spirit.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Spotter »

Zależy jak to nakładasz. Generalnie stosujesz to tak samo jak wash. Albo nakładasz punktowo i wtedy nic nie musisz więcej robić, albo nakładasz jak leci, wtedy musisz to wyczyścić WS'em i zepchnąć w zakamarki. Ten specyfik działa i zostawia efekty podobne jak do prawdziwego piasku, który na sucho ci się raczej nie przykleja do burty czy płaskich powierzchni. Kumuluje się w zakamarkach.
A jaki efekt chcesz uzyskać?
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: cooper69 »

To od modellers world to to samo co Lifecolor Liquid pigments (z rain and dust jestem bardzo zadowolony) albo jak rozwodnisz Tamiya weathering stick.
Thalgonis
Posty: 2111
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Thalgonis »

bohdan pisze: śr 22 wrz 2021, 09:26 to czego używasz to emalia. Filmik który linkujesz jest o washah akrylowych ( nie wiedziałem że MW takie robi :shock: prezentują się zajebiście )...
No właśnie, prezentacja świetna :-) To jest coś nowego, nawet nie sprawdzałem jeszcze, czy już jest w sprzedaży... Z tym, że jeżeli to akrylowy, to zupełnie inaczej się kładzie niż dotychczasowe siuwaksy (wszystkie mam emaliowe od AK/Miga). Korygować pewno można wodą...
Spotter pisze: śr 22 wrz 2021, 09:28 ...
A jaki efekt chcesz uzyskać?
Zrobiłem metodą „pyndzlem po całości”... A jaki efekt? Taki jak u ciebie w trójce:

Obrazek

Chodzi miejsca przy łączeniach burt/blach, brzegi błotników przednich itp.
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Spotter »

Ty wiesz ile ja tam różnej chemii użyłem?!! Tego się nie osiągnęło jednym siuwaksem. Tam poszły pigmenty, tam poszło heavy mud od Majoneza, tam poszły splashe i tym siuwaksem dopiero wykańczałem. Warstwa po warstwie kładzione. Nic na raz, nic na już.

A to wykończenie to punktowe nakładanie tego siuwaksa na sam koniec. Dobrze wymieszany, maczałem mały pędzel i dotykałem delikatnie miejsc, gdzie chciałem aby to było. I to się samo rozlewało. W kilku miejscach troszkę musiałem WS'em poprawić.
Thalgonis
Posty: 2111
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Thalgonis »

Jak dla mnie koniec... Coś tu jeszcze dodać? Oprócz figurantów, którzy są teraz na warsztacie.
Będzie podstawka, więc i tak czekam na dostawę krzaczorów :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Konrad

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Konrad »

Fajny.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Spotter »

Jeżeli chodzi o warsztat, to chyba nie mam już nic do dodania. Poznęcam się w galerii :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Thalgonis”