[W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Thalgonis

Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Thalgonis »

No dobra... Lepiej nie zrobię :mrgreen:
Nie mam pomysłu czym „zasypać” te „szczotkowe” sadzenia w „glebie” przy brzegach winietki... Pigmentem ziemii uprawnej? Tylko to będzie musiało być dosyć wysokie, jak jakiś wał przeciwpowodziowy ;-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Spotter »

Nie żebym się znał na winietkach, bo sam ich nie robię i jakoś nie chce mi się tego uczyć, ale jak patrzę na twoją, to mam wrażenie że Słonik jedzie po pędzlu. Tak samo nie widzą mi się te reszteki trawy w układzie jezdnym. Dla mnie to strasznie nienaturalnie wyszło.
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Thalgonis »

Zrobiłem „koleiny” ale te włosie dosyć grube jest... Chyba powyrywam to co jest pod gąsienicami...
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: fragles »

Thalgonis pisze: czw 07 paź 2021, 12:41 Nie mam pomysłu czym „zasypać” te „szczotkowe” sadzenia w „glebie” przy brzegach winietki... Pigmentem ziemii uprawnej? Tylko to będzie musiało być dosyć wysokie, jak jakiś wał przeciwpowodziowy ;-)
Posadzić niziutkie, zielone rośliny. U dołu takiej wyschniętej trawy, albo zboża (które zresztą też jest trawą) zawsze wyrastają nowe rośliny. Są rachityczne, bo mało światła mają, ale na zasłonięcie pędzlowatości powinny wystarczyć.
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Thalgonis »

Kurcze, nie mam nic takiego… Zasypię ziemią…

Obrazek
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Rafał B »

Spotter pisze: czw 07 paź 2021, 13:31 ... mam wrażenie że Słonik jedzie po pędzlu. Tak samo nie widzą mi się te reszteki trawy w układzie jezdnym. Dla mnie to strasznie nienaturalnie wyszło.
fragles pisze: czw 07 paź 2021, 15:01 Posadzić niziutkie, zielone rośliny. U dołu takiej wyschniętej trawy, albo zboża (które zresztą też jest trawą) zawsze wyrastają nowe rośliny. Są rachityczne, bo mało światła mają, ale na zasłonięcie pędzlowatości powinny wystarczyć.
Zgadzam się z powyższym w całej rozciągłości. Dodatkowo tę pędzlowatość potęguje fakt źle dociętych kęp trawy/zboża, czy co to tam jest.
Chodzi o to, że od góry niemal wszystkie są przycięte równo na kant, tymczasem żeby wyglądały na źdźbła traw, to muszą się ładnie, delikatnie kończyć w szpic, tak jak masz to na swym referencyjnym zdjęciu. Do takich zabiegów nadają się tylko włosy z pierwszego cięcia pędzla. Nie można ciąć kolejnych warstw z odciętej już końcówki, bo w efekcie po obsadzeniu będzie to wyglądać, jak przycięta szczecina.
Ponadto usunąć nadmiar tego siana z trakcji, bo zwyczajnie za dużo tego, zostawić tylko gdzieniegdzie.
...i powinno być dobrze ;)

Edit: no to przed galerią już nie zdążyłem :lol:
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Sd.kfz.184 „Elefant” - Tamiya, 1:35

Post autor: Thalgonis »

Rafał B pisze: czw 07 paź 2021, 19:00 ...Chodzi o to, że od góry niemal wszystkie są przycięte równo na kant, tymczasem żeby wyglądały na źdźbła traw, to muszą się ładnie, delikatnie kończyć w szpic, tak jak masz to na swym referencyjnym zdjęciu. Do takich zabiegów nadają się tylko włosy z pierwszego cięcia pędzla. Nie można ciąć kolejnych warstw z odciętej już końcówki, bo w efekcie po obsadzeniu będzie to wyglądać, jak przycięta szczecina.
...
Pełna zgoda, dzięki Rafale. Też zauważyłem, żeby na pędzlach nie oszczędzać :lol: Nauczka na przyszłość.
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Thalgonis”