[G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Lista kategorii: Galerie konkursowe Kategoria Czołgi (... i inne pojazdy wojskowe) Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Galerie

Moderator: Thalgonis

Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

[G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: Thalgonis »

Ciałko,
poniżej pojazd zaprojektowany w połowie lat 30. w zakładach Krauss-Maffei jako ciągnik artyleryjski. Najbardziej znany jest jako pojazd holujący słynne 88-milimetrowe działa FlaK. Szczyt rozwoju osiągnął w połowie 1939 roku, kiedy wprowadzono do produkcji właśnie wersję KM 11m. Do 1944 roku wyprodukowano prawie 12000 tych maszyn.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stare Kino

====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Konrad

Re: [G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: Konrad »

Ta dziura na masce ma taka być?
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: Thalgonis »

Nie, nie będzie :-)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: [G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: Rafał B »

Fajnie wyszedł, podoba mi się Twoje wykonanie i dobrze, że zróżnicowałeś te beczki na pace, bo dzięki temu jest tam trochę życia.
...no i ubolewam, że u mnie nie na półce nie stoi ;)
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: cooper69 »

Podoba się.
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: Thalgonis »

Dzięki Panowie :piwo:
Beczki: staram się słuchać dobrych rad, tylko nie zawsze można je wdrożyć w życie :)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: Ajs »

Fajnie że poprawiłeś obicia, zdecydowanie lepiej to wygląda. Podoba się!
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: Spotter »

No dobra, to mogę się pastwić :twisted:

Koła masz krzywo. Zarówno przednie jak i tylnie. Zerknij, bo wyraźnie widać że każde żyje swoim życiem. Dlaczego gumowe poduszki na gąskach są zardzewiałe? No chyba ze to brud, który wyszedł jak rdza? Nie mniej w miejscu styku z powierzchnią, poduszki powinny być czarne. Popraw też samo ułożenie gąsek. Mnie to razi że są tak krzywo. Szkoda że na przedniej szybie nie zrobiłeś śladu po wycieraczkach. Bo szyba jest troszkę brudna i aż się prosi o te ślady. Dobrze, że obstukania zmniejszyłeś. Wygląda to teraz dobrze. Podoba mi się paka i dobrze, że się posłuchałeś i zróżnicowałeś beczki. Dodaje trochę kolorytu. Natomiast kierownica mi kompletnie nie pasuje. U siebie w Steyrze mam taką samą. Nie wiem jak mi wyjdzie na koniec, ale postaraj się ją trochę rozjaśnić, dodać światła. Bo teraz wygląda jak przeszczep z jakiejś zabawki.

Co do malowania to ja bym się pokusił aby go troszkę bardziej zróżnicować, rozjaśnić, ale idziesz w bardzo dobrym kierunku. Drewno fajnie ci wyszło, skrzynie też. Ogólnie mi się podoba, good job :ok:
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: Thalgonis »

Master:
a) koła przednie to złudzenie - na filmiku są proste :-) Z tyłu... tu takie niedomówienie ;-)
b) gąsek nie poprawię już - są na amen przyklejone. Jak nie przykleję, to ich dobrze nie ułożę na kołach ;-/
c) szyba nie jest brudna - jak się przyjrzysz to widać odbicia tego co jest przed/za szybą :)
d) kierownica: masz na myśli jakieś trzycieniowanie olejami? No bo co tam dodać, czarne to to i tyle ;-)
No, to tyle mojej samoobrony :D
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: [G] Sd.kfz.7 KM m11 (Trumpeter, 1:35)

Post autor: Rafał B »

Spotter pisze: czw 30 wrz 2021, 09:58 Dlaczego gumowe poduszki na gąskach są zardzewiałe? No chyba ze to brud, który wyszedł jak rdza? Nie mniej w miejscu styku z powierzchnią, poduszki powinny być czarne.
Z tym się nie zgodzę, więc napiszę to samo co na MW, że pojazd po przejechaniu przez grząski teren, ogniwa będzie miał raczej równo ubrudzone.
Jeśli nie zna się dobrze konstrukcji, to patrząc na ogniwa nie będzie widać, gdzie stal, a gdzie guma.
Ponadto, jeśli nakładki były jeszcze dodatkowo zużyte (fakt, w modelu są funkiel nówka) to brud będzie wchodził we wszelkie zakamarki w taki sposób, że czarnej gumy raczej tam nie dostrzeżesz.
Widać to dobrze na poniższej focie, gdzie ogniwa z nakładkami zlewają się w niemal jedną całość.

Obrazek
Focia poglądowo z netu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Thalgonis”