[W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: Thalgonis

Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: fragles »

Rafał B pisze: pt 07 sty 2022, 19:34 Przychylam się do tego, co Ajs pisze, bo to ma sens.
No. Ajs jest mądry.
Tak mi właśnie nie pasowały nigdy te porady, żeby wężyki malować praktycznie bezbarwną kreską, powtarzając wielokrotnie w tym samym miejscu.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: Spotter »

Pasowały, nie pasowały, ale jak wytłumaczysz że ta metoda się niby nie sprawdza? Bo ja tak maluję i moim zdaniem ma same zalety. Dodatkowo jak ręka drgnie, to się nic wielkiego nie stanie. No a malowanie po śladzie to nic trudnego, bo jest coś takiego jak pamięć ruchowa. Wystarczy 2-3 razy przejechać tym samym śladem i viola. Wykorzystujemy tą pamięć w odręcznym pisaniu, bez zastanawiania się jak ma wyglądać konkretna litera/cyfra.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: fragles »

Spotter pisze: pt 07 sty 2022, 23:44 jak wytłumaczysz że ta metoda się niby nie sprawdza? Bo ja tak maluję i moim zdaniem ma same zalety.
A mnie nie chciało wyjść malowanie wężyków tą metodą. A metodą Ajsa dwa razy mi wyszło. I od tego czasu uważam, że nie ma uniwersalnej metody dla każdego.
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: Chudyhunter »

Coś mi nie daje spokoju. Mówisz Maxieju, że malujesz rozcieńczalnikiem tamki z żółtą nakretką, a czy czasem żółty nie jest do lakierów i podkładów? Do emali tamki jest rozcieńczalnik x20 z niebieska nakretką, a do akryli x20a z białą
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: Thalgonis »

Masz rację ale ja do wszystkich swoich farb (w 99% akryle) walę jako rozcieńczalniki albo tę tamkę, albo MLT, albo od ModellersWorld - wszystkie sa “do lakierów”, a sprawiaja się świetnie (IMHO) także z akrylami.
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: Rafał B »

fragles pisze: sob 08 sty 2022, 08:53 A mnie nie chciało wyjść malowanie wężyków tą metodą. A metodą Ajsa dwa razy mi wyszło. I od tego czasu uważam, że nie ma uniwersalnej metody dla każdego.
Zgadzam się w całej rozciągłości, bo to, co jest dobre dla jednego, niekoniecznie musi być dobre dla drugiego.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: Spotter »

fragles pisze: sob 08 sty 2022, 08:53
Spotter pisze: pt 07 sty 2022, 23:44 jak wytłumaczysz że ta metoda się niby nie sprawdza? Bo ja tak maluję i moim zdaniem ma same zalety.
A mnie nie chciało wyjść malowanie wężyków tą metodą. A metodą Ajsa dwa razy mi wyszło. I od tego czasu uważam, że nie ma uniwersalnej metody dla każdego.
Z takim zdaniem się zgadzam. Jednemu podchodzi jedna metoda, drugi woli inną. Co nie znaczy że któraś jest lepsza lub gorsza.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

A teraz dajcie sobie buziaczka i hyc pod prysznic :lol: :lol: :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: Ajs »

Thalgonis pisze: pt 07 sty 2022, 18:47 Dzięki Ajs :) Tipa z dodaniem lakieru nie kojarzę - chętnie sprawdzę - tylko jaki, bo mam trzy rodzaje :)
Lakier bezbarwny błyszczący, jakiego producenta, zależy jakimi farbami malujesz. Jak tamiya daj cleara x-22, jak Gunze daj błyszczący Gunze itp.

A i jako rozcieńczalnik polecam Tamiya LT nie z żółtą, a pomarańczową nakrętką (zawiera retarder) - nadaje się też do Gunze C,H, pomarańczowej Hataki i AK RC.

Spotter - ja nie neguje żadnej techniki. Jeżeli ktoś ma swój patent na pewne rzeczy i mu to wychodzi to super. Róbta jak chceta😀
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Sd.Kfz.221 Leichter Panzerspähwagen - Bronco, 1:35

Post autor: Thalgonis »

Prawie koniec - czekam jeszcze na zamówiony śnieg ( ;-) )...
Nie mam pomysłu jak ubabrać zapasowe koło - od spodu jasne, tak jak reszta mokre błoto, ale góra...

Obrazek

Obrazek
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Thalgonis”