Cozy

Moderator: bondarek

cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Cozy

Post autor: cooper69 »

Konrad pisze: ndz 18 kwie 2021, 13:38 PS. Co powiesz na taki zestaw? + oczywiście zestaw do mundurów.

https://www.mojehobby.pl/products/70125 ... s-Set.html

Zamierzam kupić i wymalować radzieckich pancerniaków.
Do twarzy (i nie tylko) to najlepsiejsze farby ma Andrea i Scale 75
Konrad

Re: Cozy

Post autor: Konrad »

cooper69 pisze: ndz 18 kwie 2021, 17:07 [quote=Konrad post_id=62139 time=<a href="tel:1618745911">1618745911</a> user_id=182]
PS. Co powiesz na taki zestaw? + oczywiście zestaw do mundurów.

https://www.mojehobby.pl/products/70125 ... s-Set.html

Zamierzam kupić i wymalować radzieckich pancerniaków.
Do twarzy (i nie tylko) to najlepsiejsze farby ma Andrea i Scale 75
[/quote]

Możliwe aczkolwiek bardzo przyzwyczaiłem się do Vallejo. Jeżeli ten set nie będzie dobry poszukam czegoś innego.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Cozy

Post autor: Spotter »

Darek, najbliższe warsztaty, biorę jakiegoś figsa, te 3 farbki i mnie uczysz malowania gęb. Bo to u mnie jest największa bolączka.
bondarek
Posty: 68
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 21:30

Re: Cozy

Post autor: bondarek »

Konrad pisze: ndz 18 kwie 2021, 17:17
cooper69 pisze: ndz 18 kwie 2021, 17:07 [quote=Konrad post_id=62139 time=<a href="tel:1618745911">1618745911</a> user_id=182]
PS. Co powiesz na taki zestaw? + oczywiście zestaw do mundurów.

https://www.mojehobby.pl/products/70125 ... s-Set.html

Zamierzam kupić i wymalować radzieckich pancerniaków.
Do twarzy (i nie tylko) to najlepsiejsze farby ma Andrea i Scale 75
Możliwe aczkolwiek bardzo przyzwyczaiłem się do Vallejo. Jeżeli ten set nie będzie dobry poszukam czegoś innego.
[/quote]

Farby jak i pędzle to czysto indywidualna sprawa, moja subiektywna lista:
1. Bez dwóch zdań Scale 75 są najlepsze (5/5 pkt), są też najdroższe,
2. AK 3rd gen, są o wiele lepsze od Vallejo, choć nie tak dobre jak Scale (4,5/5 pkt), ja właśnie na te farby sukcesywnie się przesiadam.
3. Vallejo, klasyka i nie ma co strzępić języka, dopóki nie poznałem w/w były najlepsze, teraz będę je wymieniał, choć pewnie trochę to potrwa, bo jednak do lalek nie trzeba tyle farby co do czołgów :-).
U siebie mam Vallejo ze względów historycznych, AK 3rd gen, bo najlepszy stosunek cena/jakość i Scale metaliki i Inktense, po prostu bezkonkurencyjne i cena nie gra roli :-).

Taka uwaga też na koniec, gdybym kompletował od nowa to dałbym sobie już spokój z Vallejo, a zamiast tego brał AK (tylko uwaga! 3rg Gen). Co do zestawu, to jest to zestaw do wszystkich rodzajów twarzy i skóry od trupów/szkieletów do kompletnych murzynów, wydaje mi się, że jak na początek trochę tego za dużo. Z tej palety ja bym wziął: 70803, 70815, 70928, 70926 odpowiednio cień, kolor bazowy, rozjaśnienia i usta, kąciki oczy itp.
Zapłacisz 4 razy mniej a efekt będzie taki sam, no chyba, że chcesz do czegoś innego wykorzystać pozostałe kolory, ale sowieccy pancerniacy to raczej czarne kombinezony mieli, to wiele z tych brązów Ci się nie przyda.

Swoją drogą malowanie czarnego to jeden z trudniejszych tematów, a4no ale jak mus to mus. :-)
bondarek
Posty: 68
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 21:30

Re: Cozy

Post autor: bondarek »

Spotter pisze: ndz 18 kwie 2021, 17:45 Darek, najbliższe warsztaty, biorę jakiegoś figsa, te 3 farbki i mnie uczysz malowania gęb. Bo to u mnie jest największa bolączka.
Ja na najbliższe warsztaty kiedy by one nie były jadę tylko z laleczkami, możemy się pobawić.
Ktoś kiedyś pisał, że cycków nie widać, mam taką gdzie widać 8-) .
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: Cozy

Post autor: Shadowmare »

Fajna mordka wychodzi.
bondarek
Posty: 68
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 21:30

Re: Cozy

Post autor: bondarek »

To już drugi tydzień z Cozy. Podziemie fryzjerskie ma się nieźle, choć trzeba będzie gdzieniegdzie trochę poprawić, ale kierunek wydaje się słuszny :banana:

Sweterek tylko w kolorze bazowym, bo już trochę było późno i trzeba było iść do łóżka 8-) .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Konrad

Re: Cozy

Post autor: Konrad »

Brałbym jak Gała druta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „bondarek”