USS Fletcher - Tamiya 1/700

Moderator: Chudyhunter

Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Chudyhunter »

Postanowiłem zrobić kolejnego niszczyciela. Jakoś w ostatnim czasie te małe stateczki przypadły mi do gystu. Tym razem wypadło na Fletchera Tamki. Model swoje lata ma i detalem nie grzeszy, ale z blachami Five stara coś z niego będzie. Oczywiście model jest w mojej znienawidzonej wersji waterline, ale na szczęście mam zestaw Pit Roada w którym do doku dodali dwa dna. Niestety za cholere nie pasują do Tamki i mają niewiele wspólnego z dnem Fletchera. No ale od czego jest szpachla, skalpel i papier scierny  Co do blach Five Stara, to jestem terochę zawiedziny. Instrukcja jest mało czytelna i części elementów w ogóle w niej nie ma. Zestaw blach pozwala zrobić także inne jednostki typu fletcher, ale na ten temat instrukcja także milczy. Robiąc zestaw japońskich ciężarówek Five Stara byłem zachwycony. Niczym nie odstawał on jakościowo i posiadał podobne rozwiązania w składaniu, co Rainbow. Tutaj niestety jestem także zawiedzony. Zestaw do Fletchera jest strasznie delikatny i trzeba bardzo uważać przy pracy z tymi blachami. Czasami odnoszę wrazenie, że blachy się gną od samego patrzenia na nie Jesli chodzi o malowanie, to początkowo chciałem go zrobić na rok 42 w kamo, ale chyba ostatecznie zdecyduje się na rok43, gdzie malowanie było jednolite. Poniżej wrzucam fotki z tego co udało się zrobić w 3 wieczory

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Thalgonis »

Trzy wieczory po 15 minut? Dooobry jesteś :lol:
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Chudyhunter »

Thalgonis pisze: wt 21 wrz 2021, 12:33 Trzy wieczory po 15 minut? Dooobry jesteś :lol:
Haha dokładnie :D Tylko u mnie czas inaczej leci, 15 min = 4-6 godzin :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Spotter »

Trzy wieczory i łącznie 4-6 godzin. Łaaadnie, zazdraszczam. Jak moje 15min=1h to jestem szczęśliwy. Zakładam, że będziesz robił dok? Będzie znowu petarda :lajkonik:
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Chudyhunter »

Spotter pisze: wt 21 wrz 2021, 12:49
Trzy wieczory i łącznie 4-6 godzin. Łaaadnie, zazdraszczam. Jak moje 15min=1h to jestem szczęśliwy. Zakładam, że będziesz robił dok? Będzie znowu petarda :lajkonik:
Tyle udaje mi się przysiąść wieczorami, jak położę małą spać. Oczywiście jest to kosztem niewyspania, bo siedzę do 1 albo 2 i wstaje 6/7, ale co zrobić :)
O nie, nie, tym razem bez doku. Trzeba skończyć ze sławą fuso i zrobić coś nowego, co będzie przyciągało wzrok :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Ajs »

Podziwiam Cię, pilnik kurwa większy od modelu🙆

Używasz tego metal primera do blach? Ja parę razy użyłem, ale jakoś bez szału wg mnie, no chyba że coś nie tak robiłem? Jak go aplikujesz, pędzelek czy aerograf?
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Chudyhunter »

Ajs pisze: wt 21 wrz 2021, 17:00 Podziwiam Cię, pilnik kurwa większy od modelu🙆

Używasz tego metal primera do blach? Ja parę razy użyłem, ale jakoś bez szału wg mnie, no chyba że coś nie tak robiłem? Jak go aplikujesz, pędzelek czy aerograf?
No niewiele mniejszy od modelu :D Z resztą ja pilnikow praktycznie nie używam. Chyba że do jakichś ciężkich prac. Tak to jadę patyczkami własnej roboty.

Obrazek

Co do prinera, to nie stosowałem go nigdy jako podklad na blachy, więc nie pomogę. Używam go jedynie do klejenia większych elementów blaszanych do plastiku. Daje dużo czasu na ułożenie np. pokładu, a gdy zaschnie, to jedynie podklejam krawędzie cyjanoakrylem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Ajs »

O widzisz, tego zastosowania metal primera się nie spodziewałem. A na te swoje pilniczki przyklejasz jakiś lepszejszy papier wodny or what? I na jaki gruby profil je naklejasz?
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Chudyhunter »

Na hips 0,2mm za pomocą cyjanoakrylu przyklejam zwykły papier scierny z Leroy Merlin sprzedawany w kwadratowych arkuszach. Do szlifowania takiej drobnicy nadaje się doskonale, ale w 1/35 też używałem. Zawsze moża sobie dociąć odpowiedniej szerokości, długości kawałek. Ja mam grwdacje 240, 320, 400, 500, 600, 800, 1000 i 2000

Gała np przykleja większe kawałki blachy do plastiku za pomocą tamijuniowego podkładu
Obrazek
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Ajs »

Podziękował ❤️
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chudyhunter”