USS Fletcher - Tamiya 1/700

Moderator: Chudyhunter

Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Rafał B »

Ajs pisze: wt 26 paź 2021, 14:16Nie podoba mi się. Za dobrze wygląda :!:
:lol: :piwo:
fragles pisze: wt 26 paź 2021, 15:14 Nie masz wrażenia, że roślinność i ta dróżka na plażę, są w innej skali niż samolot?
Bo to jest bujna roślinność tropikalna fraglesu, nie czepiaj się :lol: ...a dróżką ciężki sprzęt na plaże dojeżdżał, stąd taka szeroka arteria 8-)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: fragles »

Chudyhunter pisze: wt 26 paź 2021, 15:26 Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi?
Nie chodzi mi o to, że roślinność jest za wysoka, za duża, czy coś. Chodzi o jej fakturę. Ona jest gruba, na powierzchni brakuje jej finezji dostosowanej do tego samolotu. Może przyprószenie drobniutkimi "liśćmi" dałoby efekt spójności skali. To samo dotyczy tych glonów w wodzie. Są za grube.
Kurna, no! A mogłem poczekać do galerii. :lol:
Konrad

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Konrad »

Ja to muszę czytać na jedno oko.
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Chudyhunter »

fragles pisze: wt 26 paź 2021, 20:30
Chudyhunter pisze: wt 26 paź 2021, 15:26 Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi?
Nie chodzi mi o to, że roślinność jest za wysoka, za duża, czy coś. Chodzi o jej fakturę. Ona jest gruba, na powierzchni brakuje jej finezji dostosowanej do tego samolotu. Może przyprószenie drobniutkimi "liśćmi" dałoby efekt spójności skali. To samo dotyczy tych glonów w wodzie. Są za grube.
Kurna, no! A mogłem poczekać do galerii. :lol:
Całkowicie się z Tobą nie zgodzę. Moim zdaniem pasuje idealnie do tej skali i nie ma nic drobniejszego, co mogłoby imitować drzewa. Wlasnie to zróżnicowanie nadaje temu realizmu, a spójność spowodowałaby jedną masę, gdzie nie wiadomoby było, czy to trawa czy drzewa. W rzeczywistości ten efekt też nie jest spójny, ale zależy to od odległości z jakiej się patrzy. Moim zdaniem wygląda to bardzo dobrze :D

A co do glonów, to nie są glony, tylko imitacja koralowców. W całości będą zalane żywicą. A nie są kolorowe, bo to ma pokazywać je na pewnej głębokości

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Spotter »

Pierdu pierdu, srutu tutu, dupa maryni itp. Czepiacie się koledzy jak cholera. Plaża zajebista :D
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Chudyhunter »

Powiem tak. Kto nie robił 700ki nie zrozumie tej skali. W tej skali większość detali która jest widoczna jest przesadzona. Na okrętach olinowanie byłoby praktycznie niewidoczne, tak jak linie podziału na samolotach. Więc albo coś robimy i uznajemy to za kompromis skali, by uzyskać jakis efekt widoczny, albo nie robimy wcale. W tej skali nawet nie powinienem dawać posypki, jako trawę, tylko ją wymalować. Chyba każdy sobie potrafi wyobrazić namalowaną trawę na płaskiej powierzchni. Więc idąc drogą realizmu, to ten model Fletchera jest bardziej realny, niż mój :lol:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: fragles »

Dobra. Prawie jestem przekonany. Dawaj dalej, bo warsztat fajny jest.
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Chudyhunter »

Początek pracy przy olinowaniu, a do tego doszły palmy, łącznie 11 zestawów, więc będzie dzisiaj palmowanko :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Rafał B »

Chudyhunter pisze: wt 26 paź 2021, 22:11 Więc albo coś robimy i uznajemy to za kompromis skali, by uzyskać jakis efekt widoczny, albo nie robimy wcale.
Mądrego aż przyjemnie posłuchać.
Chudyhunter pisze: śr 03 lis 2021, 18:46... a do tego doszły palmy...
Obrazek
...a wyglądają jak wiosła do jakiegoś Drakkara :lol:
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: USS Fletcher - Tamiya 1/700

Post autor: Chudyhunter »

Rafał B pisze: śr 03 lis 2021, 20:54 ...a wyglądają jak wiosła do jakiegoś Drakkara :lol:
Aahaaa! Czyli, ze oszukali mnie azjaty! :lol:

Liście wymalowane. Zeszły 2 godziny na wycinaniu 319 lisci i godzina na malowaniu
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chudyhunter”