[W] Sherman M4 i M4A3 - 1/35 - Pacyfik - Dragon & Tamka Mix

Moderator: Milke

Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

[W] Sherman M4 i M4A3 - 1/35 - Pacyfik - Dragon & Tamka Mix

Post autor: Milke »

Hej !.

Czasu sporo więc rozpocząłem kolejne dwa projekty. Tym razem będzie Pacyfik. Jutro wrzucę z czego składam i jak mi idzie. Tym czasem pytanie za 100 punktów. Avenger miał dwie strony różne? :D

Obrazek

Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [W] Sherman M4 i M4A3 - 1/35 - Pacyfik - Dragon & Tamka

Post autor: cooper69 »

Może tak było. W końcu to improwizowane było.
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Sherman M4 i M4A3 - 1/35 - Pacyfik - Dragon & Tamka

Post autor: Milke »

To kilka kroków jakie wykonałem do tej pory. Bazą są modele M4A3 od Tamki i M4 Hull Comp. od Dragon. Dokupiłem do tego lufy, blachy od Abera i Edka, i węgierskie gąski ze stali i jakieś anteny ... chyba też Aber.

Plan na M4 mam już konkretny. Będzie Avenger. Myślę cały czas o ciekawej wersji do M4A3 ale narazie szukam fotek. Myślę o "Coed 40” lub coś w klimacie Obrazek

Tylko właśnie widzę że mam problem z górnym włazem dowódcy. Na zdjęciach widać i mój ten z wizjerami, ale na większości te zmienionymi pancerzami na polu walki mają z wizjerami ... FCK

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Sherman M4 i M4A3 - 1/35 - Pacyfik - Dragon & Tamka

Post autor: Milke »

Home Office ma swoje zalety, więc prace idą szybciej. Do tej pory średnio lubiłem samą budowę, ale wkręcam się coraz mocniej. Nawet polubiłem kombinowanie na własną rękę. Kombinuje jak poprawić sprężyny, chwilowo wyszły mi tylko z tego druta (cieńszego miedzianego nie mam a inne się rwą - i nie mam starych słuchawek :D).

Boczne osłony w do Avenger dziergałem sam. Nie są idealne jak fabryczne klapy ale akceptowalne. Zostały mi tu jeszcze do dorobienia spawy.

Obrazek

Osłony z drugiej strony wyszły prawie idealnie ;) gdyby nie otworowanie, ale po 3 próbie poddałem się w imię zasady lepsze wrogiem dobrego.

Obrazek

śruby też mogły pewnie wyjść lepiej ale jeszcze muszę podnieść kilka w cyjanoakrylu

Obrazek

Obrazek

i Tadam! wielki mój życiowy sukces! zlutowałem pierwszy element! :D

Obrazek

I kilka detali ...

Obrazek

Obrazek

a przy okazji tej foty, jak zamontować poprawnie te łańcuchy ... nieograniam tematu.

Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [W] Sherman M4 i M4A3 - 1/35 - Pacyfik - Dragon & Tamka

Post autor: cooper69 »

Tu masz właściwe gąski na wieżę - https://www.mojehobby.pl/products/M3-T1 ... Links.html
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Sherman M4 i M4A3 - 1/35 - Pacyfik - Dragon & Tamka

Post autor: Milke »

dawno nie wrzuciłem relacji a posunąłem się sporo naprzód ... no poza dzisiejszym krokiem w tył :D

Obrazek

Obrazek

poprawiłem łańcuchy jakie źle zamontowałem wcześniej
Obrazek

Obrazek
Osłonę drewnianą pomalowałem już farbą olejną żeby podkreślić słoje drewna (takie malowanie wstępne). Pójdzie na to bezpośrednio kolor więc olej spokojnie ma czas na dobre wyschnięcie.

Obrazek

Obrazek
wymieniłem właz na Avenger. Moim zdaniem na focie widać inny właz niż zamontowałem wstępnie. Przy okazji widać felerne gąski :). Dwa miechy oglądam te foty, wychaczyłem inny typ włazu a nie zorientowałem się że wieżyczka ma gąski nie od Shermana :D. Coś mi nie pasowało wczoraj jak montowałem opancerzenie dodatkowe :)

Obrazek
wygląda fatalnie, dobrze że ktoś mi zwrócił uwagę :D. bo bym się nie kapną. Gąski będą w piątek od M3 więc będzie poprawka ...

Obrazek
imitacja betonu w doris.


Obrazek

Obrazek
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Sherman M4 i M4A3 - 1/35 - Pacyfik - Dragon & Tamka

Post autor: Milke »

cooper69 pisze:Tu masz właściwe gąski na wieżę - https://www.mojehobby.pl/products/M3-T1 ... Links.html

zamówiłem już ... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Milke”