[G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Moderator: Milke

Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

[G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Milke »

Drugi z pary Polskich Shermanów ... wiem wiem powinien być dozer ale nie miałem odwagi ulepić sam spychacza, a wtedy nie znalazłem w sklepach dodatku. Skończyłem go tak na Babarybę w tym roku (swoją drogą to była moja pierwsza impreza i świetne doświadczenie). Na dniach mam dostać spychacz i będę go dorabiał a w kolejnym kroku podstawkę. Więc przy okazji mogę coś tam poprawić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: [G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Dlaczego ma zielony trójkąt na wieży?

"El-Mughazi" miał wieżę bez pistol-portu (a więc i z integralnym dopancerzeniem policzka) co można zobaczyć na fotkach z epoki...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: [G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Tomasz Mańkowski pisze:Dlaczego ma zielony trójkąt na wieży?
Już wiem... spojrzałem w stare materiały...
Obrazek
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Milke »

Tomasz Mańkowski pisze:
"El-Mughazi" miał wieżę bez pistol-portu (a więc i z integralnym dopancerzeniem policzka) co można zobaczyć na fotkach z epoki...

Co masz na myśli? Jeszcze nie rozumiem co piszesz ... integralne dopancerzanie policzka? :)
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: [G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Chodzi o to że powinieneś mieć wieżę beż żadnych dodatkowych włazów ;) tyle że to wg mnie teraz schodzi i tak na drugi plan, sprawdź PW ;)
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: [G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Milke pisze:Co masz na myśli? Jeszcze nie rozumiem co piszesz ... integralne dopancerzanie policzka? :)
El Mughazi nie miał na wieży pistol portu - czyli tego prostokątnego "włazu" (a raczej luku otwieranego od wewnątrz) po lewej stronie wieży.
Takie wieże (te bez pistol portu) miały jednocześnie pogrubiony odlew w prawej przedniej części (nazywa się to integralnym dopancerzeniem policzka, w odróżnieniu od dospawanego dopancerzenia które zrobiłeś na modelu).

Zatem robiąc ten konkretny pojazd z tego konkretnego zestawu powinienieś skorygować wieżę - usunąć (zaślepić) pistol port i wyszlifować wszelkie po nim pozostałości z lewej strony wieży, zaś z prawej dokleić/dorobić ze szpachlówki/pogrubić prawy policzek wieży, wyszlifować i nie doklejać zewnętrznego dopancerzenia.

Obrazek
Fotka pochodzi z wątku Artura "gumowego" z PWM-u - publikowana m.in "Od Acromy" A.Kamińskiego
Obrazek
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Milke »

Kumam, dzięki! oglądałem to zdjęcie kilka razy i nie zwróciłem an to uwagi :). Poprawiać czy zostawić? Co sądzicie?
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: [G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Milke pisze: Poprawiać czy zostawić? Co sądzicie?
Decyzja należy do Ciebie :-)

Z jednej strony - model masz gotowy.
Z drugiej strony - niepoprawny merytorycznie/historycznie.
W zasadzie cała wieża, jej malowanie, kalki ect do zrobienia od nowa...
Jeśli masz całą nową wieżę - można by się ewentualnie pobawić, bo "rujnować" tą co jest gotowa raczej szkoda...
Szczerze mówiąc - nie wiem...

Szkoda że wyszło to dopiero na etapie galerii - wcześniej, w warsztacie, byłbym za tym aby poprawiać, a teraz... nie wiem czy by mi się chciało :-)

W zasadzie dużo też zależy od tego co dalej będzie z tym modelem (czyli znów Twoja decyzja :-) )
- czy tylko na półkę (mógłby zostać, o ile ten błąd którego nie byłeś świadomy, teraz nie będzie kłuł Cię w oczy)
- czy na konkurs (punktowy - załapiesz minusy za niezgodność historyczną i nawet dobre wykonanie modelu jako takiego może tu nic nie dać) lub na festiwal (tu merytorycznych błędów pewnie nikt nie wyłapie - chyba że Szermanoholicy w Bytomiu czy we Wrocławiu :-) )
Obrazek
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Milke »

Miałem zamiar dorobić dozer niebawem, więc i więżę mogę ogarnąć. Ma ktoś jakąś na zbyciu?
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: [G] Sherman Dozer - El Mugchazi - 1/35 Asuka

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Milke pisze:Ma ktoś jakąś na zbyciu?
Do Asuki? Chyba łatwiej kupić cały model ( i mieć "części zamienne" na przyszłość - to już taka "klątwa Shermana" :-) )

A na poważnie to może Marcin (martinello) na Modelworku coś ma...
1/35 to już nie moja skala...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Milke”