[W] Sherman - Monster - Korean War - 1/35 Asuka

Moderator: Milke

Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

[W] Sherman - Monster - Korean War - 1/35 Asuka

Post autor: Milke »

Dzięki temu projektowi tu trafiłem, a dokładnie przez to że jeden taki stwierdził że to strasznie brzydki projekt! I niech tak będzie, kiedy się rozwijasz popełniasz błędy :), a ja rozwijam się szybko i bardzo ;).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pomysł jest na potwora z wojny w Koreii. Szukałem fot ale nie ma wielu. Shermany były chyba wtedy już nie modne. Postanowiłem lekko zmodyfikować malowanie, bo większość nie podobała mi się. Chce go zrobić na podstawce kiedy brnie przez błoto w trakcie roztopów. Czyli będzie błoto i śnieg. Żeby było kontrastowo.

projekt zacząłem kilka miesięcy temu. Dziś jest na końcówce. To kilka zdjęć z prac.

Obrazek

strukturę wierzy zrobiłem tapując rozcieńczoną szpachlę Tamki.

Obrazek

Klejenie blaszek muszę jeszcze potrenować. Kupiłem lutownicę ale idzie mi strasznie.

Obrazek

Już wiem że sprężyny na włazie są źle wklejone. Ale jak ciele poszedłem za instrukcją. Zresztą inaczej nie dało się ich wkleić. Trzeba by dorabiać nowe, o co pokuszę się w kolejnym projekcie.

Obrazek

Malowanie Mr. Hobby zestawem do szermanów

Obrazek

Pierwsza wtopa. Po raz pierwszy postanowiłem użyć specyfiku do chipingu, żeby przetrzeć kolejną warstwę żółtej farby. To był błąd, zaczęło się łuszczyć ... ale prace kontynuowałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Druga to zbyt mocna farba olejna w zbyt niebieskim ;).

Obrazek

Obrazek

Zbiłem niebieski brązami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

miejscami nałożyłem bardzo rozcieńczoną emalię, którą przed wyschnięciem starłem, robiąc pierwszą warstwę brudu.

Obrazek

i tak wyglądał wczoraj ...

Obrazek

a dziś ... mocne zabłocenie w trakcie ... podobno straszna kupa. Też nie jestem zadowolony ... szukam pomysłu jak to zrobić dobrze - lepiej ...

Obrazek

i po wyschnięciu

Obrazek

na dniach ruszę dalej. Teraz będę nakładał na miejscegdzie jest "błoto" kilka kolorów pigmentów dla zróżnicowania. Czekam na Wasze porady, cięgi i uwagi.
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: [W] Sherman - Monster - Vietnam War - 1/35 Asuka

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Wygląda jak czołg z wykopków :lol:
Finezji trochę potrzeba, jak chcesz mocno brudny pojazd to spoko, ale nie tak. Wpisz sobie frazę night shift na YT i zobacz jak to robi Kovac. Polecam film z KV1 w 1/72, jest cały film na temat robienia takiego brudu w zakamarkach błotników.

Moim zdaniem, do momentu brudzenia było ok, potem już nie.
Następnym razem załóż warsztat taki od momentu nakładania podkładu, będzie łatwiej coś podpowiedzieć.
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: [W] Sherman - Monster - Vietnam War - 1/35 Asuka

Post autor: bohdan »

Korean War?

cieszę się że mogłem pomóc :banana:
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Sherman - Monster - Vietnam War - 1/35 Asuka

Post autor: Milke »

KOREAN !!! nie wiem jak zrobiłem vietnam ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Sherman - Monster - Vietnam War - 1/35 Asuka

Post autor: Milke »

Ojciec Dyrektor pisze:Wygląda jak czołg z wykopków :lol:
Finezji trochę potrzeba, jak chcesz mocno brudny pojazd to spoko, ale nie tak. Wpisz sobie frazę night shift na YT i zobacz jak to robi Kovac. Polecam film z KV1 w 1/72, jest cały film na temat robienia takiego brudu w zakamarkach błotników.

Moim zdaniem, do momentu brudzenia było ok, potem już nie.
Następnym razem załóż warsztat taki od momentu nakładania podkładu, będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

Dowiedziałem się o forum po a nie przed :(. Zerknę na gościa. Pracuje dalej, może coś z tego wyciągnę ;)
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Sherman - Monster - Korean War - 1/35 Asuka

Post autor: Milke »

Jak zmyć pigment? Macie jakieś doświadczenia?
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [W] Sherman - Monster - Korean War - 1/35 Asuka

Post autor: cooper69 »

Jak nie użyłeś fixera to sprawdziłbym white spirytem, eko-1.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Sherman - Monster - Korean War - 1/35 Asuka

Post autor: Spotter »

Zmyć pigment jest trudno. On ma taką konsystencję, że wchodzi diabelstwo w powierzchnię. A matową to już w ogóle. White spirytem to sporo zmyjesz, ale niestety już nie doprowadzisz do oryginalnej tekstry i koloru.
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Sherman - Monster - Korean War - 1/35 Asuka

Post autor: Milke »

spróbuję, powalczyć dalej. Napewno czegoś się nauczę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Milke”