[W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Moderator: Milke

Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

[W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: Milke »

Wystartowałem z tym projektem ponad rok temu. Chyba drugi samolot za jaki się zabrałem w swojej historii (a skończyłem do tej pory 2 :lol: a z 5 rozgrzebałem z czego dwa zepsułem). Zatrzymałem się bo pękło mi przeszklenie i szukałem rozwiązania.

Zestaw Edka do którego dokupiłem blaszki Part.

Kilka fotek z etapu do jakiego dotarłem obecnie. Z miesiąc temu wpadły mi w ręce blachy do przeszklenia również od Part, więc ruszyłem ponownie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu zakończyłem i trafił na półkę ...

Wróciłem do projektu. nałożyłem podkład. Niestety kadłub nie był idealnie spasowany i przy naprawie zeszlifowałem przetłoczenia na kadłubie. Obecnie próbuje je odtworzyć. Na spodzie zrobiłem je z papieru jaki nasączyłem klejem, na górze z foli (merylowej? - o ile nie mylę nazwy). Oba rozwiązania nie są idealne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Dziś zrobiłem jeszcze poprawki taśmą maskującą. Jutro wrzucę foty.
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: Milke »

To po korektach ... jest tak. Nie jest idealnie ale lepiej.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: [W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: Arcturus »

Dawno na forum nie zaglądałem, a tu takie sado-maso :lol: Mam overtreesa z blachą Parta, ale szczerze mówiąc postanowiłem spieniężyć w nadziei, że jakaś firma niedługo wypuści nowożytnego Lysandera. Ale walcz dalej, szacun.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: [W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: potez »

Dora prawdopodobnie powiększy tego swojego w 1:72 ale pod warunkiem, że się dobrze sprzeda. Nie wiem czy to jest sprzedawalny temat, edek regularnie wypuszcza wznowienia, czyli szału raczej nie ma, inaczej juz by formy zajechali.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: [W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: Arcturus »

potez pisze:Dora prawdopodobnie powiększy tego swojego w 1:72 ale pod warunkiem, że się dobrze sprzeda. Nie wiem czy to jest sprzedawalny temat, edek regularnie wypuszcza wznowienia, czyli szału raczej nie ma, inaczej juz by formy zajechali.
Ano, na Dorę zerkam...
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: Milke »

dawno mnie tu nie było, a troszkę w projekcie ruszyłem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miałem lepić kalki ale te z zestawu są tak dziadowsko dsrukniętę, że wycinam szablony. Na dniach kolejne fotki ... Może w końcu zamknę jakiś samolot :)
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: cooper69 »

Lysander zawsze u mnie lubiany będzie.
Ten samolot coś w sobie ma.
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: [W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: Ojciec Dyrektor »

cooper69 pisze:Lysander zawsze u mnie lubiany będzie.
Ten samolot coś w sobie ma.
Bo lysander jest jak połączenie maryli rodowicz i passata. Brytyjski temperament i precyzja :lol:
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: [W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: timi »

Ja mam to stare wydanie w czarnym pudle z 2 tonami żywicy, ale jak patrze jak niemal każdy z tym walczy to odechciewa mi sie go wyciągać z szafy
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] Lysander MK III - 1/48 Eduard + Blachy

Post autor: Milke »

no to pocisnołem szablony ... oczywiście przekombinowałem i jest mała wtopka ale i tak mi się podoba. :lajkonik:

Teraz oleje w milionie kombinacji i koniec :)

Obrazek

Część szablonów wyciąłem sam z papieru maskującego, część z folii a część z zestawu jaki wygrzebałem ... i to był błąd :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Milke”