[W] British R-R Armored Car - 1/35 Meng

Moderator: Milke

Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

[W] British R-R Armored Car - 1/35 Meng

Post autor: Milke »

Kilka pudełek rozgrzebałem ... jednym z nich jest British R-R Armored Car. Mdel jest na ukończeniu, została mi podstawka, figurki i szpej. Oczywiście finalne detale. Słaby jestem w dokumentach, wygrzebałem kilka zdjęć ale ciężko wywnioskować np jaka wersja malowania była prawidłowa - niebieska czy zielona? Na starcie zrobiłem zielenie, ale stwierdziłem że wole niebieski :D więc przemalowałem :D

a plan na podstawkę jest +- taki

Obrazek

W tym modelu pierwszy raz postanowiłem zrobić coś sam. Zmieniłem końcówkę wydechu i zrobiłem sam pakę. Poprawiłem kilka złych odlewów na skrzynkach, dorobiłem w nich zawiasy etc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: [W] British R-R Armored Car - 1/35 Meng

Post autor: Tomasz Mańkowski »

To schemat kamuflażu "Caunter" z lat 1940-1941?
Czy też SF? (nie istniała - nie ma potwierdzenia w dokumentach - wersja "niebieska")

Kamuflaż "Caunter" to trzy kolory - bazowy Light Stone i na to dwa kontrastujące ('zakłócające" jak podaje instrukcja) - Silver Grey (jako jasny "zakłócacz") i Slate (jako ciemny). Ewentualnie jako ciemny kolor mógł pozostać przedwojenny Green G3 (czyli Khaki Green)
To w przypadku Egiptu., bo np. w Sudanie jako jedyny "zakłócacz" używany był Light Purple Brown na bazie Light Stone.

Ułożenie kolorów też było określone instrukcją - ukośne pasy, rozszerzające się w stronę tyłu pojazdu. Od dołu patrząc (z boku) w kolejności - jasny, średni, ciemny.
Nie mam niestety instrukcji z rozkładem plam dla RR, ale jakieś pojęcie mogą Ci dać poniższe skany
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] British R-R Armored Car - 1/35 Meng

Post autor: Milke »

Tego zostawiam w niebieskim, bardziej mi się podoba :lajkonik: :lajkonik: :lajkonik: :). Może kolejny zrobie w prawidłowym o którym napisałeś :). Biorę na klatę szykany za złe kolory :lol: :lol: :lol:

Ale materiał Zacny, dzięki! przyda się bo podoba mi się ten klimat i okres.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [W] British R-R Armored Car - 1/35 Meng

Post autor: cooper69 »

Fajny ten R&R
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: [W] British R-R Armored Car - 1/35 Meng

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Milke pisze:Ale materiał Zacny, dzięki! przyda się bo podoba mi się ten klimat i okres.
Materiałów mam nieco więcej :-)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Milke”