[W] - Sherman M4A1 - 45’Germany

Moderator: Milke

Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

[W] - Sherman M4A1 - 45’Germany

Post autor: Milke »

Potwór z Koreii trafił do cleanera więc nie mam co robić ;). Kupiłem to małe coś z innego wątku w 1/100 i postanowiłem zmierzyć się z nielubianą przeze-mnie skalą (chodź nigdy w niej nie dłubałem) 1/72.

Projekt jeszcze na etapie pudełka więc wszelkie porady mile widziane.

W planach mam zrobić wersję z 741 Batalionu czołgów z przełomy 44 i 45 roku w Niemczech. Malownie Olive z czarnymi plamami z kosiarką i siatką na bokach i wierzy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: [W] - Sherman M4A1 - 45’Germany

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Na górnej fotce masz późnego M4A1 76(w0 z dużą wieżą i armatą 76mm, a na dolnej masz klasycznego M4A1 z armatą 75mm.
Pokaż lepiej jaki model kupiłeś - może wtedy będzie łatwiej dobrać jakieś fotki referencyjne...
Obrazek
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] - Sherman M4A1 - 45’Germany

Post autor: Milke »

Słuszna uwaga! :)

Obrazek

Jedyny jaki był w miejscu gdzie kupuje ...
Milke
Posty: 35
Rejestracja: pn 06 sty 2020, 19:19

Re: [W] - Sherman M4A1 - 45’Germany

Post autor: Milke »

Tomasz Mańkowski pisze:Na górnej fotce masz późnego M4A1 76(w0 z dużą wieżą i armatą 76mm, a na dolnej masz klasycznego M4A1 z armatą 75mm.
Pokaż lepiej jaki model kupiłeś - może wtedy będzie łatwiej dobrać jakieś fotki referencyjne...
i masz jakieś fotki referencyjne? :)
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: [W] - Sherman M4A1 - 45’Germany

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Jakieś mam, ale...
Milke pisze:W planach mam zrobić wersję z 741 Batalionu czołgów z przełomy 44 i 45 roku w Niemczech. Malownie Olive z czarnymi plamami z kosiarką i siatką na bokach i wierzy.

Obrazek
to jedyna fotka jaką znalazłem z interesującej Cię jednostki - tyle że malowanie jednobarwne, a nie łaciate...
Podpis w Concordzie to:
"A M4A1 medium tank of the 741st Tank Bn. covered with Sommerfield matting crosses a treadway bringe at Dumpelfeld, Germany on 9 March 1945.
This was the only survivor of the original tanks that landed with the battalion on Normandy, and is still fitted with a Cullin hedgegrow cutter."
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Milke”