IBG P.11 i 7TP

Moderator: Shadowmare

Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: Shadowmare »

Silniczek fajny jest ale guzik go widać plus pozbawiony jest blaszek między cylindrami - są w zestawie Parta.

Obrazek

Obrazek

Połówki skrzydeł trzeba przeszlifować miejscami i wyciąć bolce ustalające. Powkładałem kawałki plastiku żeby wypełnić pustkę w skrzydle.

Obrazek

Obrazek

Zrobiłem swoją poduchę, nie tak fajna jak ta z Bitskriega ale jakoś przeżyję.

Obrazek
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: Rafał B »

Shadowmare pisze: wt 23 mar 2021, 19:41Silniczek fajny jest ale guzik go widać ...
...no i po co przepłacać?!
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: bohdan »

Cześć, TKS IBG nie bardzo fajnie wygląda z zamkniętymi włazami. Niektóre otwory maja za duże wymiary. Jak to wygląda w 7TP?
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: Shadowmare »

Rafał B pisze: wt 23 mar 2021, 23:22 ...no i po co przepłacać?!
Dorwałem taniej. Te dodatki żywiczne mają moim zdaniem mały sens - chyba, że robisz model życia. Np. żywiczny kołpak, w realu nity były delikatne tutaj mocno wystają, lepiej ponitować zwyczajnie plastikowy z zestawu.
Poprzedni z żywicznym kołpakiem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedynie łopaty coś dają, bo zagłówek w 30 minut do zrobienia samemu. Polepiłem pilocika z mixu Japońca i Amerkańca, nawet coś podobnego do polskiego wychodzi. Ludek by zasłonił sporo kokpitu więc sensu dłubać w nim nie ma przesadnie. Spadochron był pod tyłkiem czy na plecach?

Obrazek

Obrazek

Co do 7tp tak to wygląda ale trzeba się mieć ciągle na baczności. Jest skomplikowany i sprawdzać trzeba wszystko czy równo się składa. Cierpi na takie niechlujne tłoczenie, jakieś zapadliska się zdarzają. Gdyby to Tamigawa wydawała z twardego plastiku i bez śladów łączenia byłoby super a tak to niestety trzeba być uważnym. Na YT Sklep Modelarski Agtom - krok po kroku jest budowany.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W 11 trafił mi się niedolany statecznik, w poprzedniej z 1 tłoczenia tak nie było. Źle to świadczy o przyszłości form.

Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: bohdan »

czyli ZDRADA!!!!
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: Shadowmare »

Ale czołg wychodzi zacny ostatecznie. Z 11 mniej roboty niż z 7TP :D Jak ktoś skleja Tamigawe i Edka to się pewnie odbije ale dłubacz wydłubie. No i jak bebechy odjąć to idzie sporo szybciej.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: Szydercza Gała »

Widzicie? ZDRADA na ZDRADZIE, olejcie to, kupcie Szczukę i budujmy Flote BałtyckOM :lol: :lol: :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: Rafał B »

Shadowmare pisze: śr 24 mar 2021, 14:03 Dorwałem taniej.
Pytanie było retoryczne 8-)
Shadowmare pisze: śr 24 mar 2021, 14:03Te dodatki żywiczne mają moim zdaniem mały sens - chyba, że robisz model życia.
Nie jest to niezbędne do życia, więc zgadzam się w całej rozciągłości ;)
...tymczasem obserwuję.
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: Shadowmare »

Ma być w locie to zamknąłem wszystkie drzwiczki. Kokpit z pudła oprócz trzymadła do busoli z Parta, samą busolę łatwo się wycina z plastikowej tablicy i można zamontować trochę w powietrzu. Baniak nie ma żadnego swojego mocowania w modelu, więc trzeba coś wymyśleć, jak go wypozycjonowałem na dole i patyczkami plastikowymi plus Thin przyłapałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrobiłem lotki w formie wychylonej, wzmocniłem igiełką, na wszelki wypadek.

Obrazek

Obrazek

Pocieniłem wydechy:

Obrazek
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: IBG P.11 i 7TP

Post autor: Shadowmare »

Kolejne kroki. Dla najlepszego efektu czarną Pactrą rozcieńczaną jedynym słusznym rozcieńczalnikiem psiknąłem kokpit na czarno:

Obrazek

Obrazek

Potem Anniversary Silver od Gunze. Na kałdubie to samo zmieszane z odrobiną Gold, wyszedł fajnie ala duraluminium.

Obrazek

Nie wypolerowane formy ale w gruncie rzeczy mało to widoczne nawet przy otwarciu, powiedziałbym - wcale.

Obrazek

Kalki stare

Obrazek

i nowe, przybyły zapomniane zegarki kompresora (35), poza tym kalki są bardziej szczegółowe względem poprzednich.

Obrazek

Kokpit, nie bawiłem się w efekty aerografowe, jedynie wash i brudzenie olejami, trochę pigmentami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Silnik nawet fajny jest.

Obrazek

To się dzieje z washami AK. Glut ciężki do rozmieszania, czasem całkiem zasycha.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shadowmare”