Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Galerie

Moderator: Shadowmare

Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Post autor: Shadowmare »

Taka tam dioramka, Miragowy T-26, IBGowy 7TP, Figurka - Roman Orlik od ŚciborMiniatures, drzewka kupne, bibeloty - płotek, wóz na siano, słup - Mirage.
Zdarzenie zmyślone ale kilkanaście T-26 niby było zniszczonych (a dużo więcej się samoczynnie rozsypało) w 39 roku więc szansa była (pewnie bardziej na Mod 33 a nie 39).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Post autor: Thalgonis »

Kaczka :)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Shadowmare pisze: sob 30 lip 2022, 17:01 Zdarzenie zmyślone....
Abstrahując od figurki która ma przedstawiać Romana Orlika (walczącego na TKSie) to 7TP jest w oznaczeniach z Cieszyna z 1938 roku...
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

A Orlik tych tam RaciborUF von Racibor nie palił przypadkiem TKS-em?

EDIT: O kolega Mańkowski mnie ubiegł :lol: :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Gała, ale ten Ściborowy ludzik, to on z twarzy podobny jest do nikogo - więc za jedno...
grunt że tankista tfu... czołgista (bo tankisty to były te z pentagramem na budionówce)
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

Masz rację, aż sobie wygoglowałem, ten figurek jest tak podobny do Orlika jak ja do Toma Hanksa :lol:

A juz bez podśmiechujek, to tankisty jak spieprzali z rozbitego tanka to raczej nie zamykali za sobą drzwi. Na wiekszości zdjęć włazy którymi dawali nogę pootwierane na ościerz.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Post autor: Shadowmare »

Tomasz Mańkowski pisze: ndz 31 lip 2022, 11:39 Abstrahując od figurki która ma przedstawiać Romana Orlika (walczącego na TKSie) to 7TP jest w oznaczeniach z Cieszyna z 1938 roku...
Przeca wiem, to co zwykłego chłopa czołgisty przedstawiać już nie może? To po tym Cieszynie wzieli i zdrapali oznaczenia? Zawsze to jakieś urozmaicenie.
Szydercza Gała pisze: ndz 31 lip 2022, 11:47 Masz rację, aż sobie wygoglowałem, ten figurek jest tak podobny do Orlika jak ja do Toma Hanksa :lol:

A juz bez podśmiechujek, to tankisty jak spieprzali z rozbitego tanka to raczej nie zamykali za sobą drzwi. Na wiekszości zdjęć włazy którymi dawali nogę pootwierane na ościerz.
Ta figurka jest przede wszystkim gówniana, myślałem, że żywica do czegoś zobowiązuje ale nie. Twarz trzeba było sobie wystrugać samemu. Włazu nie robiłem otwartego bo T-26 pusty w środku jest.
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Shadowmare pisze: ndz 31 lip 2022, 15:16 To po tym Cieszynie wzieli i zdrapali oznaczenia?
Ano zdrapali, a raczej zmyli... tak oznaczone były wozy ze zorganizowanego ad-hoc Batalionu Czołgów Lekkich S(amodzielnej) G(rupy) O(peracyjnej) "Śląsk" na akcję na Zaolzie.
Batalion ten, w sile jedynie dwóch kompanii (bo na trzecią kompanię zabrakło czołgów) był mobilizowany przez 3 Batalion Pancerny z Warszawy i pod koniec listopada 1938 roku czołgi wróciły do Warszawy. Na fotkach z Warszawy, z zimy 1938/1939 "Rysiów" (czy też "Żbików") już nie ma - widoczne są tylko "Żubry w kole" na niektórych pojazdach.
Na zdjęciach z defilady 3 maja 1939 w Warszawie żadnych oznaczeń na czołgach już nie ma.
Ciekawostką jest że te "zwierzęce" oznaczenia prawdopodobnie nawet nie były malowane, a wycięte z grubego kartonu i po prostu przyklejone do pancerza.
Oznaczenia pojazdu w plutonie (te białe pionowe i poziome paski) były malowane i... ale ten system szybko został zarzucony, bo na fotkach z defilady 3 maja 1939 roku ich nie ma (albo zostały z tych fotek wyretuszowane przez cenzora)
Shadowmare pisze: ndz 31 lip 2022, 15:16 Ta figurka jest przede wszystkim gówniana, myślałem, że żywica do czegoś zobowiązuje ale nie.
To przecież Ścibor, więc czego oczekiwałeś? Autor lepi przede wszystkim krasnale i orki, a figurki "historyczne" u niego to produkt uboczny...
Obrazek
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: Stalin Speszial Operejszyn 39 1:35

Post autor: Shadowmare »

Tomasz Mańkowski pisze: ndz 31 lip 2022, 16:39 Ano zdrapali, a raczej zmyli...
Kurczę to się nie spodziewałem, przeglądałem foty Wrześniowe ale uznałem, że zostały zwierzaki tylko po prostu nikt nie sfotografował takiego egzemplarza.
Tomasz Mańkowski pisze: ndz 31 lip 2022, 16:39 To przecież Ścibor, więc czego oczekiwałeś? Autor lepi przede wszystkim krasnale i orki, a figurki "historyczne" u niego to produkt uboczny...
W sumie to się nie namyślałem długo, oczekiwałem przynajmniej, że nie będę musiał rzeźbić, żeby to w ogóle wyglądało. Myślałem, że czasy słabej żywicy minęły.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shadowmare”