Z30 trampek 1/700

Moderator: Lipa

Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

No i dobrze jest. Jak chcesz to sobie olinowanie zerżnij z Bartkowego albo mojego dużego złoma. Wlepialiśmy ostro gały w te zdjęcia z Bostonu, więc chyba niczego ważnego nie pominęliśmy :wink:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

[/quote]
cooper69 pisze:Was to chyba popierdaczyło z robieniem takich maleństw...
Sam się sobie dziwię :lol:
Szydercza Gała pisze:No i dobrze jest. Jak chcesz to sobie olinowanie zerżnij z Bartkowego albo mojego dużego złoma. Wlepialiśmy ostro gały w te zdjęcia z Bostonu, więc chyba niczego ważnego nie pominęliśmy :wink:
Tak też zrobię. Zresztą praktycznie przez całą budowę tej kupy zerkałem jak czegoś nie wiedziałem choć nie wiem czy to komplement czy obraza patrząc na to co powstaje :lol:

Tymczasem klocek dostał biedronau. Dojadę go jeszcze zaciekami, rdzą, kamieniem i innymi żurami po następnych warstwach gloss'a.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak wygląda moja próba z cieniowaniem czarnego. Nie wiem czy o to chodziło więcej będzie widać po washu i lakierze matowym bo puki co się świeci jak psu jaja i ciężko sfotografować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

Bardzo dobrze. Popracuj nad detalem, widać szwy. Gołym okiem pewnie nie i makro wrogiem modelarstwa, ale szlachectFo zobowiązuje :lol:
Na tym dnie może tez jebnij biedronę, ale jasna jakaś dla odmiany, bo strasznie dunkel się tam, zrobiło. Ewentualnie herszpraj i nawal na to jasneych kamieni czajnikowych i obdrap.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Wpuściłeś chamy na salony to masz :lol: Poważnie dopiero na zdjęciach zauważyłem jak wrzucałem. Zaraz to zeskrobię i podmaluję bo przypał :lajkonik: . Spód obtarłem chusteczką pomoczoną w WS bo tam cały żur z burt był ścierany.
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Jakieś ostatnie pożegnanie? Bo kładę lakier i chcę się kamJeniami pobawić. Fotka z dowodami, że poskrobałem też jest. Wszystkie 3 miały szwa. Kilka działek i drobnicy też. Pooglądałem pod lupą pod światło, pousuwałem...i zobaczymy czy po washu coś powychodzi :lol:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

Do tych obitków to potrzebujesz mniejszy pędzelek Kolego...ja mam 20/0 gorąco polecam :D
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Naostrzoną na płasko wykałaczką robiłem. Na burtach zrobiłem większe. Poszukam pędzli i jak przybędą to się potestuje. Generalnie wszystkie są be czy jest chociaż kilka co by uszło? Maziane vallejo to powinny mokrą wykałaczką zejść.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

To zetrzyj je w pizdu. Pędzelek jest lepszy od wykałaczki. Obity robię olejami, do samych zadrapek Van Dyke brown, a później wymazy/rozmazy/halo z palonej umbry i palenej sieny. OK wymaga to więcej czasu, bo trzeba odczekać ze 2-3 dni pomiędzy zrobieniem obitków, a robieniem zacieków, ale masz 100% kontroli, jak wyjdzie coś za duże to sobie jeszcze możesz pomodelować kształt i wielkość pędzlem z łajtspirytem.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Kurłą chyba nie czuję skali. Zajrzałem tam na te Twoje obicia na mutsukofcu ale nie potrafię tego na złomozorda przełożyć. Coś takiego czy jeszcze mniejsze? Dla porównania drut 0,05. Wybacz, że tak męczę dupę ale bez punktu odniesienia nie dam rady.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

Lepiej, zasadniczo muszą być najcieńsze jakie możesz, w tej skali w ogóle nie powinno być ich widać :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lipa”