Z30 trampek 1/700

Moderator: Lipa

Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

Te tratwy były w kolorze statka, tylko pasy w środku powinny mieć jakiś właśnie pasiany kolor. Na stery dowal jeszcze trochę tego hullreda co masz na reszcie dna, ale tylko tyle żeby trochę stonować, a nie zgubić te preszejdy, no chyba że planujesz go oblepić kamieniem i glonem niczym błotem, wtedy to bez znaczenia.
Czarny w 1/700 nie wystepuje w żadnej formie, To co jest czarne malujesz najwyżej NATO blackiem, a i to na jaśniejszych przeszejdach, ergo nie osiąga swojwj założonej natoczarności w pełni.

Co do Gwiazdy, to pomysł nawet niezły, nastepnym razem jak bede coś dawał do trawienia to narysuje KaczOM Zwezdę :piwo:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Szkoda bo fajnie by urozmaiciły tą szarą smutną bryłę. Przemaluję za chwilę. Prysnę trochę innym odcieniem by je nieco wyeksponować.
Dobra to zanim wymaluje znowu jakieś głupoty...
A- to jest ten z tych dwóch żurawików na rufie? No i czy mają też być czarne czy szare
B- takie dwa są też na nadbudowie mostku. Logicznym się wydaje, że powinny być w kamuflażu szarym ale wolę zapytać
Obrazek
Swoją drogą zdjęcie podobno przedstawia moją niszczałkę tylko, że rok pózniej.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

To są parawany, i one i żurawiki powinny być w otaczającym kolorze okreta. Nie wiem czy kiedykolwiek ich używano, także stanowiły raczej element krajobrazu niż coś po co często sięgano.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Większość pomalowana. Stery pokryłęm dwoma mgiełkami jedna red primer i kropla czarnego a druga ciemnoszara i zbliżyło się niemal idealnie do kadłuba. Podobnym tropem poszedłem przy elementach w kamuflażu pokładu. Wyrzutnia torped, działa etc dostaną jeszcze wyżej opisany zabieg. Mimo wszystko różnice w odcieniu są ale to już olewka. Działa na kuporagi jednak mi wyszły lepiej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

Przy cieniowaniu takich małych pizdrykow dobrze jest zdjąć koronę,albo w ogóle plac fukanie i zrobić preszejdy pędzlem, jakbyś malował figurkę. Laserunki a dopiero na to fuknac bazę.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Tą sztuczkę znam. Nie pomalowałbym bez tego kresek i ciapek mniejszych od 1 mm. Pędzelkowania jeszcze nie sprawdzałem. Coś się pokombinuje.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

Suche pędzle, laserunki rozwodnionymi winylami, wszystko sie przydaje w robieniu preszejdów na tych najmniejszych wypierdkach.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Jako, że po ukończeniu śmiecioragi czułem przeokrutny ból dupy z powodu braku bloczków to sobie zrobiłem na złomowym. Nigdzie nie widziałem by na rufowym maszcie były flaglinki z bloczkami ale potrzebuję obiektu do ćwiczeń. Jeszcze kiedyś przypadkiem mi się uda zrobić dobry model, się rozłożę na bloczkach i co? :lol: Będzie co z tego? Na głównym maszcie bloczki widziałem były rozwieszone na linkach pomiędzy krzyżakami. Spróbuję powklejać drut 0.05 i na to bloczek bo na sznurkach z uschi to tego nie widzę.

Obrazek
Obrazek

@edit
To jeszcze dokładam maszt główny. Wariacja ze zdjęć i renderów z dwóch gier. To czas na podkład poprawki wafelków i kończymy dziada
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Spotter »

:ugeek:
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: cooper69 »

Was to chyba popierdaczyło z robieniem takich maleństw...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lipa”