Z30 trampek 1/700

Moderator: Lipa

Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Cześć. Pierwszy warsztat będzie kontynuacją złomu. Model się mnie nie podoba ale zachęcony ukończę go, by mieć czyste konto i ukrócić rozmnażanie złomowiska. Przy okazji pobawię się aero. Osprzęt bezie się różnił odcieniem od reszty bo nie pamiętam mieszanek farb jakich używałem i ile mgiełek kładłem. To samo zresztą miałem z nadbudówkami :lol: Podkładzik położon i jak kręgosłup nie szczeli to dzisiaj będzie pokolorowane.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pzdr Marcin
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Spotter »

Qrcze, robi nam się forum marynistyczne ...damn ;)
Dawaj, dawaj ciekawie się ogląda te miniaturki.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

Bo mieszanki to ZUO !!!!! Albo używaj fabrycznych kolorów, albo jeżeli musisz coś mieszać to dokładnie sobie zapisauj co z czym mieszałeś i w jakich proporcjach. No i zapisuj je od razu a nie po dwóch tygodniach, kiedy juz gówno bedziesz pamiętał :lol:
Kadłub jest bardzo fajny i szkoda byłoby spuścic go w kiblu. Poćwicz sobie na nim.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosz B
Posty: 34
Rejestracja: pt 16 lis 2018, 11:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Bartosz B »

Nic się nie martw będzie dobrze, ja przy swoim złomie też zapomniałem proporcji mieszanek. Nie zapisałem... za co zresztą dwa tygodnie w piwnicy odpokutowałem :lol:
KMSA
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Spotter pisze:Qrcze, robi nam się forum marynistyczne ...damn ;) Dawaj, dawaj ciekawie się ogląda te miniaturki.
Porzuciłem glizdopuszki na rzecz łódek 8-) Kiedyś pewno ukończę te 30 zostawionych sierot :lol:
Szydercza Gała pisze:Bo mieszanki to ZUO !!!!! Albo używaj fabrycznych kolorów, albo jeżeli musisz coś mieszać to dokładnie sobie zapisauj co z czym mieszałeś i w jakich proporcjach. No i zapisuj je od razu a nie po dwóch tygodniach, kiedy juz gówno bedziesz pamiętał :lol: Kadłub jest bardzo fajny i szkoda byłoby spuścic go w kiblu. Poćwicz sobie na nim.
Wiem, że mieszanki to zuo po stugu i zetce. Dlatemu kisaraga dostała priszejdingowe ciapki. Jakieś tam wnioski wyciągam :lol:
Bartosz B pisze:Nic się nie martw będzie dobrze, ja przy swoim złomie też zapomniałem proporcji mieszanek. Nie zapisałem... za co zresztą dwa tygodnie w piwnicy odpokutowałem :lol:
Nie błagam Fritz tylko nie piwnica! :lol:

Tymczasem kilka próbek na smaka... Kolorek będzie może niebawem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Spotter »

Lipa, ty zdrajco jeden! Na stateczki przechodzić tak? Masakra!!! Świat schodzi na... wodę :lol:
A co do mieszanek, to ja cały czas maluje na mieszankach. Tylko robię odpowiednią ilość sobie w strzykawce (można też w małych słoiczkach) i spokojnie można malować ma raty. Masz gwarancję niezmienności koloru. Bo zapisywanie i robienie co jakiś czas to proszenie się o kłopoty. Niby użyjesz tych samych proporcji, ale zawsze coś wyjdzie inaczej. A potem to widać.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

Stateczkofcuf nam CZeba, bo ich na lekarstwo, czołki to każden jeden głupek lepi, wliczajonc piszoncego te słowa :lol:
Zmieszać na zapas też można, słoiczki po tamijuniach są do tego bardzo dobre, poza tym sprzedają czyste właśnie po to.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Spotter »

Taaa, ale dobrze kleić i malować te czołgi to już niewielu potrafi. No, na tym forum to akurat większość, ale gdzie indziej to woła o pomstę do nieba.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Szydercza Gała »

Co sie dzieje na innych forumach to w sumie średnio mnie obchodzi :lol: MojOM nieskromnOM ambicją jest utworzenie tu okrętowego ruchu oporu przeciw smutnemu jak dupa węża światu NAVIGI i malowania oryginalnOM farbOM :D

PS weź sobie te nasze dywagacje powycinaj Marcin, masz u siebie uprawnienia moda ;)
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Lipa
Posty: 103
Rejestracja: wt 08 wrz 2020, 12:45

Re: Z30 trampek 1/700

Post autor: Lipa »

Ja już nic mieszał nie będę. Kololofe priszejdingi i ewentualnie podmalówki. Jak dalej będzie kicha to się zastanowię nad czymś innym.
Szydercza Gała pisze:Co sie dzieje na innych forumach to w sumie średnio mnie obchodzi :lol: MojOM nieskromnOM ambicją jest utworzenie tu okrętowego ruchu oporu przeciw smutnemu jak dupa węża światu NAVIGI i malowania oryginalnOM farbOM :D

PS weź sobie te nasze dywagacje powycinaj Marcin, masz u siebie uprawnienia moda ;)
No a Fototrawiona Gwiazda Bohatera Związku Scalefunowego będzie za najbardziej heroiczne wdychanie kleju? :lol: Nic nie będę wycinał. Puki co to najciekawsze rzeczy jakie pokazały się w tym moim miniświatku :lol:

Tymczasem poranne kolorowanki. Stery myślę wetrę czarnej olejnej i zapaskudze kamieniem, to nie będzie się rzucać w oczy
Obrazek

Wafelki ujdą czy przemalować lub podmalować? te na krótkiej ramce to leżące na dłuższej pionowo wiszące.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lipa”