[W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: FraSem

FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Inny widok na półki z odrestaurowanego humbera.
Obrazek
Zdjęcie wzięte z tego forum: https://hmvf.co.uk/topic/16829-44-humbe ... storation/ Bardzo dobre forum do poszukania zdjęć szczegółów interesującego nas pojazdu.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Udało mi się wkleić trochę elementów, w tym moje półeczki, które trochę przerobiłem. Pedał sprzęgła i jedna wajcha zostały zjedzone, przez legendarnego "dywanowego potwora" :lol: Wajcha już dorobiona, został jeszcze pedał.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Powoli Przyklejam kolejne elementy wnętrza. Te które mi nie pasują robię od podstaw. Dzisiaj głównie dorabiałem.

Skrzynka na mapnik i instrukcję obsługi nie pasowała mi kształtem do oryginalnej. Ścianki były też za grube. Poniżej porównanie elementu oryginalnego, zestawowego i dorobionego.
Obrazek
Obrazek

Kolejną rzeczą była skrzynka na magazynki do brena i półka, na której stała. W zestawie obie te rzeczy były jednym elementem. Dorobiłem półkę, a skrzynkę oddzieliłem od elementu z zestawu.
Obrazek

Po drugiej stronie problemem była półka (kurde, coś dużo tych półek :P ) na radiostację i wisząca nad nią kolejna półka (to już serio ostatnia, chyba :lol: ) na kanister z wodą i jakąś bliżej nie określoną torbę. Ta ostatnia PÓŁKA była zrobiona tak jak skrzynka z magazynkami do brena. Poniżej porównanie elementów oryginalnych i tych, które zrobiłem.
Obrazek
Obrazek

I jeszcze fotka jak prezentuje się druga ścianka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

Wariat z ciebie i fajnie prowadzisz warsztat. Gdy kiedyś sobie zakupię ten pojazd, twój warsztat będzie dobrą wskazówką. Takich nam trzeba :D Może na warsztaty dołączysz?
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Spotter pisze:Wariat z ciebie i fajnie prowadzisz warsztat. Gdy kiedyś sobie zakupię ten pojazd, twój warsztat będzie dobrą wskazówką. Takich nam trzeba :D Może na warsztaty dołączysz?
Dzięki :) Jeszcze jedna rzecz, o której nie wspomniałem wcześniej. Trzeba uważać przy wklejaniu przegrody oddzielającej silnik, ponieważ od tego zależy czy dach będzie pasował. Przegroda powinna nieco rozchylić ścianki na boki.
Co do warsztatów, to raczej nie dam rady przyjechać. Widzę, że zapisy są do niedzieli. A ze szkołą mam tak, że nigdy nie wiadomo ile będę miał roboty na weekend, więc nie jestem w stanie zaplanować wyjazdu na ponad miesiąc w przód :(
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Dokleiłem do tylnej ścianki dwie takie duperele, któde było widać na zdjęciach oryginału. Odprowadzane są tam jakieś kable do silnika, ale dokładnie nie wiem do czego służą.
Obrazek

Wkleiłem obramowanie okienek i przednią pionową płytę pancerną. Dorobiłem jeszcze listwę, którą poprowadzone będą kableki w tym, mam nadzieję, kilka działających ;)
Obrazek

Zrobiłem jeszczę fakturę materiału na krzesełkach za pomocą husteczki i rozcieńczonego wikolu. W fotelu kierowcy zmodyfikowałem nieco podstawę oparcia, a w tylnym krześle mocowanie siedzenia do oparcia.
Obrazek
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Walczę dalej. Nadszedł czas na malowanie, choć zostało jeszcze trochę elementów do wklejenia w środku, ale bez nich będzie łatwiej.
Zdjęcia wyszły jakieś dziwnie niewyraźne. Jak robię zdjęcia gołego plastiku, to wszystko jest ok. Może to wina ciemnych barw i po pomalowaniu ścianek na biało wszystko wróci do normy. Ale wróćmy do modelu.

Najpierw środek pokryłem czarną tamką jako podkład
Obrazek

Potem kolorek bazowy. Malowanie robię na podstawie tamtych zdjęć, na których było krzesło ze skórzanym obiciem. Tam podłoga była zielona.
Obrazek

Właściwie nigdy na swoich modelach nie robiłem cieniowania. Postanowiłem spróbować swoich sił przy tym modelu. Kolor bazowy wymieszałem oczywiście z żółtym. Potem zrobiłem obdrapania jeszcze bardziej rozjaśnionym kolorem bazowym, oraz mieszanką czerni i brązu. Szyny, po których jeździ fotel kierowcy potraktowałem dla odmiany ołówkiem. Podobnie ołówek naniosłem na schodek, po którym załoga mogła wchodzić do pojazdu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotel
Obrazek

Radio też potraktowałem bazą
Obrazek

Jako koloru bazowego użyłem dedykowanej farby od AK. Z każdym modelem testuję sobie innego brytyjskiego olive draba. Malowałem do tej pory Hataką i mieszanką Tamiyi w różnych proporcjach.
Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: cooper69 »

Masz tempo franku.

Do rozjaśniania zieleni/brązów najlepszy jest Buff lub/i Deck Tan
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

To zależy Rafał jaki odcień zieleni chcesz uzyskać. Każdy kolor da finalnie co innego. Bo buff i deck tan pójdą w stronę SCC-15, zaś khaki już bardziej w OD. Dodając żółtego pójdziesz w rosyjską zieleń.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Dzięki za podpowiedź :) Nie wiem, czy nie dodać buffa od razu do bazy przy malowaniu kadłuba, a potem dać go jeszcze więcej do rozjaśnień.

Tymczasem taśma poszła w ruch
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „FraSem”