[W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: FraSem

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

Zadziwiasz mnie swoją dokładnością, wręcz pedantycznością i odwzorowywaniem najdrobniejszych szczegółów. Wygląda to naprawdę przyzwoicie. Czekam na malowanie, bo to tak naprawdę ma największy wpływ na odbiór końcowy.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Dzięki. Plan na malowanie mam taki, żeby teraz machnąć go na czarno (nie pomyślałem, żeby kupić czarny podkład), potem zrobić preshading szarym. Na koniec psiknąć kolorem bazowym i ewentualnie zrobić jeszcze kilka rozjaśnień. Weathering nie ma być mocny, bo to malowanie z początku kampanii. Jeszcze tylko muszę zdecydować czy użyję farbki AK, czy mixu Tamiyi.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Tak jak pisałem wcześniej. Najpierw pojechałem całość czarną Tamiyą (chociaż jak czarna to tylko pactra :P )
Obrazek

Potem szarym kolorkiem zrobiłem ni to priszejding, ni to B&W. Czyli trochę cienia, a trochę po prostu zróżnicowania powierzchni. Teraz byle tylko kompletnie tego nie zamalować ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Thalgonis »

Fajny.
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

FraSem pisze: śr 25 sie 2021, 23:14 ni to priszejding, ni to B&W. Czyli trochę cienia, a trochę po prostu zróżnicowania powierzchni.
Hmmm, no właśnie. Skoro ni to czy ni to, to wyszło wielkie ni. W kilku miejscach wygląda fajnie, w kilku nijako. Brak mi konsekwencji, jest taki misz-masz. Ten pojazd ma bardzo fajną i kanciastą bryłę, co aż się prosi o podkreślenie poprzez odpowiednie pomalowanie, tak aby krawędzie były odpowiednio uwypuklone. Ale może na dalszym etapie wyciągniesz z tego więcej.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Na zdjęciu ten szary trochę się świeci i nie widać wszystkich ciemnych miejsc. Poprawię jeszcze delikatnie czarnym, potem dam kolorek bazowy. Najwyżej jeszcze go potem rozjaśnię. Zdecydowałem się na mix Tamiyi. Ta farbka AK wydaje się za ciemna.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

No więc na humbera poszedł kolorek bazowy. Większość powierzchni mi się podoba, ale przesadziłem dodatkowo rozjaśniając klapę silnika i włazy. Jeszcze raz przejade te elementy mgiełką koloru bazowego.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Szydercza Gała »

Raczej przejedź takimi rozjaśnieniami resztę...
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

Mam takie samo zdanie jak Gała. Jeżeli to przyciemnisz, wyjdzie ciemna plama. Idź w drugą stronę.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Chodziło o to, że rozjaśniłem farbę żółtym i kolor przestał przypominać olive draba. Zgasiłem więc ten żółty kolorem bazowym i ponowiłem rozjaśnienia tym razem dodając PALE SAND od AK.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „FraSem”