[W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: FraSem

FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

[W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Przyszła pora na mój pierwszy warsztat na tym forum :)

Tak jak w tytule, będzie to Humber od Bronco w skali 1/35. Mam nadzieję, że w trakcie budowy będę mógł liczyć na jakieś sugestie i pomoc.
Najpierw mały inbox. Mamy tu 4 ramki z częściami, luźno leżące główne elementy nadwozia, gumowe opony, trochę blaszek i kalki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poniższą ramkę co ciekawe można też kupić oddzielnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz trochę zdjęć pojazdu, który chcę odwzorować. Humber należał do szwadronu dowodzenia 10 Pułku Strzelców Konnych. Na fejsbukowej grupie poświęconej 1 Dywizji Pancernej znalazłem kilka jego zdjęć z Normandii i jedno z miasta Axel.
Niestety nie ma daty ani lokalizacji co do zdjęć z Normandii, ale przejrzałem książeczkę o 10 PSK i sceneria jest właściwie identyczna jak na zdjęciach z okresu działań w rejonie Jort 15 sierpnia 1944 roku. Na zdjęciach widać też odprawę załóg, więc obstawiam tę datę. Jeśli ktoś wie coś więcej, to byłoby naprawdę super.
Teraz rzeczone zdjęcia:

To zdjęcie jest trochę zamazane i nie da rady rozczytać nazwy własnej
Obrazek

Tutaj zdjęcie boku. Widać numer rejestracyjny. To że to ten sam pojazd można poznać po mapie z tym dziwnym czarnym zawijasem, żołnierzu siedzącym na skrzynce z poprzedniego foto i szmatce (może kurtce) zwisającej z błotnika tak jak na poprzedniej fotce
Obrazek

Kolejna fotka. Tym razem napis wyraźniejszy, ale gdyby mieć tylko to zdjęcie, to w dalszym ciągu nie do rozczytania
Obrazek

To zdjęcie pochodzi podobno z Axel. Dobrze widać nazwę "MIŚ". Nad "MIŚiem" widnieje jakiś napis, którego nie rozszyfrowałem i cyfra "25" w nawiasie. Totalnie nie wiem co oznacza.
Obrazek

Ostatnim zdjęciem będę się wzorował jeśli chodzi o oznaczenia z tyłu pojazdu. Ten humber pochodzi z tego samego okresu, jednostki i szwadronu. Na dodatek jego numer rejestracyjny różni się tylko ostatnią cyfrą!
Obrazek

Tyle tytułem wstępu. Jutro zabieram się za model :D
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

No patrz panie, ostatnio zastanawiałem się aby sobie sprawić ten modelik. Tło historyczne całkiem fajne. Składaj i jak przyjdzie do malowania to na pewno pomożemy.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Dzisiaj udało mi się zaszpachlować część śladów po wybijaczach. Zostało ich jeszcze kilka na suficie. Jak widać na zdjęciu było ich sporo, a część była w bardzo niefajnych miejscach. Ślady, które były w miejscu pedałów zasłoniłem płytką polistyrenu 0,3mm. Czy będzie trzeba poprawiać okaże się po podkładzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

Następnym razem zastanów się, czy ślady po wypychaczach będą widoczne po złożeniu modelu. Bo nie ma sensu ich szpachlowania tam, gdzie widać ich nie będzie. Tylko sobie niepotrzebnej pracy dokładasz.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: cooper69 »

Nerwica natręctw :D

Wyleczysz się
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Faktycznie trochę się rozpędziłem z tym szpachlowaniem :D
W między czasie znalazłem taki oto, niestety niskiej jakości filmik. Co prawda to humber z wieżą, ale elementy w przedziale kierowcy są w większości takie same. Widać które elementy są ciemniejsze i trochę kabelków. Nie wiem tylko, czy kolor ciemniejszy to zielony, czy czarny. https://www.youtube.com/watch?v=0geaZytiFLk
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Jeszcze kilka współczesnych zdjęć wnętrza. Egzemplarz muzealny, ale stan pojazdu sugeruje, że kolorki są oryginalne.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Fotki wzięte stąd: http://www.warwheels.net/humberscout_McNeilly.html
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

A będziesz robić tak, aby wnętrze było widoczne?
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Spotter pisze:A będziesz robić tak, aby wnętrze było widoczne?
Mam zamiar pootwierać jak najwięcej włazów się da. Jeśli ładnie zejdzie mi się góra z dołem, to może zrobię zdejmowany dach.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Jako, że lubię do każdego modelu dodać coś od siebie, to zrobiłem sobie takie oto półeczki. Na zdjęciach wnętrze, które wrzuciłem wcześniej, jakby się dobrze przyjrzeć, to widać je za fotelem na ściance odgradzającej silnik. Stały na nich jakieś tam skrzynki. W modelu skrzynki i półki występują jako jeden element co nie wygląda najlepiej. Dla porównania na fotce umieszczam element z zestawu i nowe półki. Z zestawowego elementu może wytnę sobie jedną skrzynkę.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „FraSem”