Śmieszny szurman - Meng n/a

Moderator: FraSem

FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Śmieszny szurman - Meng n/a

Post autor: FraSem »

Kupiłem se takiego śmiesznego czoka przypominającego shermana, a przynajmniej tak pisze na pudełku. Postanowiłem go zrobić, bo od pół roku nie używałem aerografu i będę mógł na nim trochę poćwiczyć. Będzie to szybki projekt (zawsze gdy tak mówię go kończy się to zupełnie inaczej :lol: ) do poćwiczenia właśnie malowania.

Na początek mały inbox. W pudełku mamy 3 ramki, gąsienice i arkusz kalek, których jednak nie użyję. Model będzie w polskim malowaniu :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: Śmieszny szurman - Meng n/a

Post autor: FraSem »

Zacząłem sobie sklejać. Kadłub podzielony jest jak w modelu samolotu. Widać też, że producent zrobił ściankę odgradzającą komorę silnikową, czyli model jest przystosowany do dodania wnętrza. Jednakże model ma być szybki, więc tym razem odpuszczę wnętrze ;)
Obrazek

Obrazek

Wkleiłem osłonę skrzyni biegów oraz tył pojazdu.
Obrazek

Obrazek

W boku kadłuba było kilka otworów na uchwyty. To niby karykatura, ale uchwyty uniemożliwiłyby mi przyklejenie dodatkowych ogniw gąsienic. Otwory zakołkowałem profilkami o odpowiednich średnicach.
Obrazek

Obrazek

Po sklejeniu tychże elementów zorientowałem się, że to karykatura M4A1 "small hatch" z 75mm, a nasi jeździli na "large hatch'ach" z 76mm. Tak więc jednak będzie trochę przerabiania. Tak, jestem na tyle powalony, żeby z takiego jajka robić poprawny historycznie model :D
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Śmieszny szurman - Meng n/a

Post autor: Spotter »

:roll:
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Śmieszny szurman - Meng n/a

Post autor: Thalgonis »

Bardzo fajne modeliki :)
Sam zrobiłem kilka jajkowców (ale tylko samolociki) i faktycznie klejenie to miły przerywnik ;) Gorzej z łosiowaniem…
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Śmieszny szurman - Meng n/a

Post autor: Tomasz Mańkowski »

FraSem pisze: śr 09 cze 2021, 22:37 Po sklejeniu tychże elementów zorientowałem się, że to karykatura M4A1 "small hatch" z 75mm, a nasi jeździli na "large hatch'ach" z 76mm. Tak więc jednak będzie trochę przerabiania. Tak, jestem na tyle powalony, żeby z takiego jajka robić poprawny historycznie model :D
Wieżę też będziesz zmieniał?
A tak w ogóle to do tego "jajka" jest konwersja na M4A1(76)W :-)
https://retrokitonline.net/product/sher ... ersion-kit
Obrazek
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: Śmieszny szurman - Meng n/a

Post autor: FraSem »

Więżę też nieco przerobię. Nie zupełnie, ale na tyle na ile mogę (to znaczy na ile mi się chce :P ) Nawet mam już pomysł jak to zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FraSem”