Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzetu

Moderator: Orlik06

Orlik06
Posty: 9
Rejestracja: wt 08 gru 2020, 12:26

Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzetu

Post autor: Orlik06 »

Hejka

Jestem nowy na forum i po perturbaciach z roznymi forami wyladaowalem mam nadzieje w dobrym miejscu :) Wiec chcialbym zaczac modelarstwo od Avro z wielu przyczyn przede wszystkim od niego wszystko sie zaczelo. I mam nadzieje ze z wasza pomoca uda mi sie.
Kilka fotek unboxig:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiec na razie przygotowalem koszyk w mojehobby i zbieram opinie co warto a czego nie:
Tamiya extra thin
Mr dissolved putty
szpachla z tamiy
Papier 800
Thinner z ak
Podkład szary z AK
Ultra decal z ammo
Ultra glue z ammo
Pilniki z ammo
pedzle z amazing arta
Kompresor teraz zastanawiam się nad farbami jakiej firmy i washami jakiej firmy.Jeśli macie sugestie chetnie poslucham.
Na alieexpress zamowie po nowym roku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzet

Post autor: cooper69 »

Model na początek polecam jednak inny (jak już Ci doradzono na PWM)

Tamiya extra thin - jak najbardziej tak
Mr dissolved putty - przydaje się ale jak już ktoś Ci napisał można rozcieńczyć szpachlę Tamiya i będzie podobnie.
szpachla z tamiy - tak
Papier 800 + 400 + gąbki ścierne 3M (fine i super fine) - kupisz sporo taniej na Allegro albo w każdym sklepie z lakierami samochodowymi
Thinner z tych uniwersalnych do lakierów: najmniej śmierdzące to AK do farb Real Color i Hataka Orange Lub odpowiednik LT od Wamodu (ten już wali nieźle)
Podkład szary - Bilmodel Surfacer 4000, Surfacer Mr. Hobby lub Tamiya Primer
płyny na i pod kalki Microscale
Cyanoakryl jaki Ci pasuje. Według mnie najlepsze są Lictite 401 i 456
pilniki iglaki - kup sobie płaski kwadratowy i okrągły i będziesz Pan bardzo zadowolony, gąbki ścierne, papiery, pęsety, porządne wiertła i uchwyty też mają o NIEBO lepszej jakości niż to co sprzedaje Migenez czy Amazing Arty (https://alco.com.pl/iglaki-plaskie,c233.html)
pedzle ze sklepu dla plastyków 00, 0, 1, 2 i płaskie 1 i 3
Nożyk Olfa AK-1
Kompresor lodówkowiec np. od Adama z Lubartowa
Aerograf polecam Procon PS-289, a jak ma być taniej to Sparmaxa z dyszą 0.3

Farby do aerografu to Real Color od AK (mają konkretne kolory i zestawy), Tamiya, Gunze (mr. Color), Hataka Orange (też mają zestawy i konkretne kolory)
Farby do pędzelka to Hataka Blue

Washe ludki chwalą od Modellers World

Generalnie wybierz model i oprócz podstawowych narzędzi dobierzemy coś pod konkretny obiekt do zrobienia.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzet

Post autor: cooper69 »

Co do zaginarki to miałem kilka, używam bardzo rzadko ale zdecydowanie najlepsza jaką miałem i mam to ta od The Small Shop czyli Bug

Obrazek

I nie. Nie jest za mała. Robię pancerkę w 1:35

Zdecydowanie częściej się do fototrawionek przydaje:
zajebisty pilnik Tamiya 74066
i pęseta Tamiya 74117
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzet

Post autor: Spotter »

A ja zadam pierwsze podstawowe pytanie - czy masz u siebie w mieście jakiś sklep modelarski?
Pytam, bo na początku człowiek zawsze tak podchodzi że to i to będzie potrzebne, bo się naczytał i tysiąc podpowiedzi. A późnej się okazuje, że albo to nam nie pasuje, albo w ogóle tego nie potrzebowaliśmy i kasa poszła w pizdu.

Co do farb, to ja osobiście do aero bardzo polecam Tamkę. Mają dosyć ograniczony zasób kolorów, ale można mieszać dowolnie jak się chce. Świetnie się trzymają i kryją. Do nich dedykowany rozcieńczalnik. A dlaczego Tamka? Bo jak malujesz, zostawiają mokry ślad na modelu. A przy malowaniu bardzo rozrzedzoną farbą, ma to znaczenie.

Rafał polecił ci nożyki Olfy - ja nie korzystam z nich, ja od lat kupuję zwykłe, medyczne skalpele. Przeróżne kształty a kosztują grosze. Warto spróbować.
Podkład Tamki. Ale jego już się rozcieńcza ostrym rozcieńczalnikiem. Ja używam Dragona do akryli z marketu budowlanego. Tamka zostawia świetne matowe wykończenie a dzięki temu żrącemu rozcieńczalnikowi, wręcz wżera się w plastik. I nawet jeżeli model wcześniej zatłuściłeś, to nie ma problemu.

Płyny do kalek Microscale nie używałem. Ja osobiście polecam od Agamy (czeska firma). Zmiękczacze mają dwa - normalny i super silny. Ten drugi jest zajebisty, ale trzeba go używać z rozwagą. Jak za dużo się da, to kalki rozpuści.

Co do samego modelu, to go nie znam i się nie wypowiem. Ale na początek się posłuchaj i kup taki model, który skleja się jak klocki lego. Uwierz mi, na początku nie będziesz miał ochoty na rzeźbienie w gównie. Z czasem może nabierzesz na to ochotę, albo ... i nie :D Ale mając gówniany model możesz się zniechęcić.

Powodzenia :)
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzet

Post autor: cooper69 »

Tego Lancastera będzie też tródno na początek dobrze/efektownie pomalować, a to dlatego że w większości jest czarny, a to bardzo niewdzięczny kolor.

Jeżeli miałbym polecić to kupiłbym na Twoim miejscu wszędzie chwalony model Jak 1b Expert z Arma Hobby. Dlaczego expert? Bo są szablony do malowania kabiny i nawet blaszka żeby popróbować.
Akurat robi go też teraz Franek także moglibyście robić go razem.
Orlik06
Posty: 9
Rejestracja: wt 08 gru 2020, 12:26

Re: Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzet

Post autor: Orlik06 »

Czesc sorry że nie odpisywałem wczoraj ale praca etc. Więc nie mam sklepu modelarskiego u sb. A co do pilników i nozyków to ogarnę Sb jakies w pracy więc z tym najmniejszy problem. Tak jak mówię po niedzieli chce wysłać zamówienie do mojehobby i kompletuje koszyk. A co sądzicie o farbach AMMO?
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzet

Post autor: Krocionorzec »

Winylowe błoto? Do pędzla nie są złe - testowałem. Próba wlania do aerografu raczej skończy się porażką, albo drogą przez mękę, jak w przypadku vallejo.
Do psikania albo Tamiya (moje ukochane, ale z biedną paletą, szczególnie dla lotniczych kolorów), albo Mr.Hobby i nasze polskie Hataki - te sobie samolociarze całkiem chwalą.
Obrazek
Orlik06
Posty: 9
Rejestracja: wt 08 gru 2020, 12:26

Re: Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzet

Post autor: Orlik06 »

Ogolnie tak jak pisalem na ten moment najbardziej przekonuje mnie AK real colors
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzet

Post autor: Spotter »

No ok, jak nie masz sklepu w pobliże, to lepiej dobrze przemyśleć zakupy, aby potem się nie okazało, że o czymś zapomniałeś.
Ale jesteś pewien że chcesz mojehobby? Oni mają bardzo ładą stronę itp, ale w wielu wypadkach ich ceny nie są najniższe. Posprawdzałeś inne sklepy?
Orlik06
Posty: 9
Rejestracja: wt 08 gru 2020, 12:26

Re: Avro ,,Dambusters'' Revell 1:72 plus komletowanie sprzet

Post autor: Orlik06 »

Wiec jaki sklep polecacie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlik06”