[W] SW-4 Puszczyk

Moderator: timi

Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

[W] SW-4 Puszczyk

Post autor: timi »

Siema
Żeby nie było że śpię, bo w przerwach miedzy weselami, remontami i robotą dłubie takie cudo.
Model jest zajebisty, super pomyślany i chyba jeszcze lepiej wykonany. W sumie 4czy5 wieczorów roboty z czego jeden to malowanie foteli... Blaszka Parta w sumie też bliska ideału bo zastępuje to co ma zastępować, nie więcej, nie mniej. Jak dodamy do tego cenę zestawu to wychodzi nam model marzenie ;)
Wiem że jedna antenka na spodzie w złą strone jest...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plus czarne tło.

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj jak byłem po materiały to w końcu kupiłem sobie tło z PCV

Obrazek

Obrazek

Jest super a dodatkowo ławo mogę w końcu "powiesić" kolorową folie.




o jeszcze coś na deser, wiem że przy Arkadowym Huricanie te moje ulepki to śmieciuszki, ale są to modele które robie w sumie od lutego 2012r... ale już tylko ostanie poprawki i koniec :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Robert O.

Re: [W] SW-4 Puszczyk

Post autor: Robert O. »

fajny ten Huri,w Puszczyku te blaszki po pomalowaniu nie bede ostawały?

Timi gdzie mozna nabyc takie PCV i czy jest dostepne takie wygiete łukiem a nie pod k.prostym ?
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: [W] SW-4 Puszczyk

Post autor: JBZ »

Można prosić dwa słowa i dwa zdjęcia o malowaniu foteli?
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: [W] SW-4 Puszczyk

Post autor: timi »

Który fajny?
Co do blaszek to pewno będą, zwłaszcza te takie wyloty, korci mnie żeby pod frezować i wpuścić je na równo z plastikiem, ale jakoś zebrać się nie mogę...

PCV kupić możesz w hurtowniach z tworzywami sztucznymi, ew w jakiejś firmie reklamowej dopytać się o twarde PCV to jest akurat 2mm grubości (tylko pewno policzą ze stówkę za metr). Największa siecią w PL jest chyba Tuplex, ale z kolei nie wiem czy będzie im się chciało taki kawałek pociąć i potem ewentualnie giąć. Ja kupiłem w Częstochowie w Aluplexie, a że kupuje tam sporo foli i różnorakich materiałów to mi po znajomości wygięli. Jakby dobrze, równo rozgrzać to może by się ładny łuk zrobiło. Łatwiej by chyba było ze spienionego PCV ale ono z kolei nie jest błyszczące...
Korci mnie jeszcze żeby zrobić sobie skrzynkę z Plexi opal to jest coś takiego z czego są kasetony robione, zajebiście rozprasza światło. W kostce, którą można z każdej strony oświetlić może to wyglądać naprawdę dobrze.
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: [W] SW-4 Puszczyk

Post autor: timi »

JBZ pisze:Można prosić dwa słowa i dwa zdjęcia o malowaniu foteli?
Zdjęcia cyknę jutro, bo cały sprzęt mam w drukarni (co widać po bajzlu an fotkach)
Co do malowania to pędzelek, kilka farbek i sporo czasu. Każdym kolorem robiłem malutkie kreseczki, ważne jest żeby każdy kolor nałożyć kilka razy co się jeden nie wyróżniał zbytnio.
Myślałem żeby chlapać te fotele pędzelkiem, szczoteczką czy tam innym narzędziem, ale nie wychodziło mi więc malowałem.
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Robert O.

Re: [W] SW-4 Puszczyk

Post autor: Robert O. »

timi pisze:Który fajny?
oba dwa :D
Awatar użytkownika
Daniel-Martola
Posty: 277
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:24

Re: [W] SW-4 Puszczyk

Post autor: Daniel-Martola »

Bardzo fajne - maluj.
Daniel Lachman
Sklep Modelarski Martola
http://www.martola.pl
Awatar użytkownika
THOMAS 69
Posty: 212
Rejestracja: pn 18 mar 2013, 21:19

Re: [W] SW-4 Puszczyk

Post autor: THOMAS 69 »

Fajny Puszczyk się zapowiada,nie ujmując Huricanie też super ,zwłaszcza te zadrapania na natarciu płata.
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: [W] SW-4 Puszczyk

Post autor: timi »

Pomalowany, miałem nie kleić kalkomanii tylko maski wyciąć, nawet mam je już narysowane. Tylko wieczorem wczoraj nie chciało mi się do drukarni an ploter lecieć, więc nakleiłem co było...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aha i wiem że szachownica na spodzie nie ta, gzie być powinna :oops:
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 161
Rejestracja: pn 04 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Polska B

Re: [W] SW-4 Puszczyk

Post autor: Krzysiek »

AJABYM się przyczepił do koloru- jakoś tak mi bardziej pod OD podpada.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Timi”