Ping Yuen 1/144

Lista kategorii: Okręty Okręty - Warsztaty

Moderator: laskonogi

Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Rafał B »

Szydercza Gała pisze: wt 08 lis 2022, 10:59Nie ważne czym, ważne jest EFEKT.
Święte słowa :piwo:
Laskonogi
Posty: 61
Rejestracja: pn 15 lis 2021, 11:28

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Laskonogi »

Rafał B pisze: wt 08 lis 2022, 20:52
Szydercza Gała pisze: wt 08 lis 2022, 10:59Nie ważne czym, ważne jest EFEKT.
Święte słowa :piwo:
:piwo:
Laskonogi
Posty: 61
Rejestracja: pn 15 lis 2021, 11:28

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Laskonogi »

no to psujemy dalej

teraz bedzie juz łosz olej i co tam mam do zapaprania :)

Obrazek

Obrazek

pokład postanowiłem, no może nie piszmy co postanowiłem ale co chciałem :) a chciałem postarzyć a wyszło jak zawsze :)_)))

najpierw lakier
Obrazek

potem podmalowałem deski
Obrazek

potem wash i ścieranie / wyszło jak wyszło zepsuć bardziej juz nie da rady wiec tak zostanie
Obrazek

miejscówka dla kapitana / dałem mu na ścianę mapę akwenu co by się nie zgubił, dostał także rury do darcia sie, jedną do maszynowni, drugą na mostek :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

i jakies tam drobnice / szalupasy / broń / duperele

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Szydercza Gała »

1 Wały powinny być w kolorze dna.
2. Albo zdjęcia ciulowe, albo żadnego cieniowa już nie widać.
3. Pokład nie jest zły, mozesz go ewentualnie fuknac mgiełka z szarego, żeby nie był tak świeży.
4 Czemu lufy są pociągnięte jakąś srebrzanka? To albo bylo pomalowane na kolor statka, albo zostawione w kolorze oksydowanej stali, a tej bliżej do wypucowanego czarnego niż tego czegoś.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Laskonogi
Posty: 61
Rejestracja: pn 15 lis 2021, 11:28

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Laskonogi »

Szydercza Gała pisze: ndz 13 lis 2022, 14:36 1 Wały powinny być w kolorze dna.
2. Albo zdjęcia ciulowe, albo żadnego cieniowa już nie widać.
3. Pokład nie jest zły, mozesz go ewentualnie fuknac mgiełka z szarego, żeby nie był tak świeży.
4 Czemu lufy są pociągnięte jakąś srebrzanka? To albo bylo pomalowane na kolor statka, albo zostawione w kolorze oksydowanej stali, a tej bliżej do wypucowanego czarnego niż tego czegoś.

ad1 no rzesz ... jestes pewien bo gdzies wczoraj w nocy widziałem foty cz/b gdzie mi sie wyadawało że własnie sa takie jakies , no i w instrukcji ... no ja p... i nawet siedziałem i sie zastanawiałem czy malować czy nie no to teraz kiła :evil:
ad2 ciulowe - jest to cieniowanie ale faktycznie foty shit - najgorzej na białym wyszło
ad3 no własnie na fotach jest taki "jaskrawszy" niz w rzeczywistości, ale poprobuje na boku jak wychodzi z dwiema warstawami, ja tu sie bawie lifcolorowymi washami do pokladu :P))
ad4 hm hm hm a takie ładne toto jak szmajsery w latach młodości - czyli że bardziej powinno iśc w black gloss? tak :P
Laskonogi
Posty: 61
Rejestracja: pn 15 lis 2021, 11:28

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Laskonogi »

No dobra przepracowałem , na lufy poszły filtry, dojdzie jeszcze mat i bedzie git, te waly do przemalowania, walczem dalej

Dzieki za czujnosc !
Czuj czuwaj
Laskonogi
Posty: 61
Rejestracja: pn 15 lis 2021, 11:28

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Laskonogi »

No dobra, a jednak stocznia dalej cos dzierga i choć swiatowy kryzys rośnie powoli bo powoli ale i u nas plan 5 miesięczny jest realizowany :)

a wiec przepracowałem kadłub i potraktowałem go kredkami i innymi czymś tam tami
Obrazek

Obrazek
Obrazek

na fotkach z epoki wyszło mi iż choc modelowa płyta ze smokiem jest uboga to winna miec jakis kolorek - bądz co badz to flota chińska czyli lubimy pstrokatość - filtrami dałem kolorek ale raczej starty - plywamy juz od 5 lat po morzach to i patern nam zszedł :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

pobawiłem sie z pokładami i zacząłem wklejać całość - i odkryłem zong - obie połówki mają odmienny profil i inaczej schodzą się, co powoduje pewien problem w złożeniu i prawa buta troszkę wystaje na poziomie górnego pokładu => jak by to to wykrył wcześniej to można by na gorąco coś kminić a tak ... no jakoś tam zastosowałem klinik i się jakoś trzyma choć na końcówce jak są te wiotkie zewnętrzne elementy pokładu - sytuacja przedstawia sie lekko wygięta :) tak juz zostanie nic nie zrobię :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

złożyłem 15cm artylerię, choć podczas składania starłem sobie z końcówki farbę i bedą domalunki
Obrazek
pokład potraktowałem jeszcze suchymi pigmentami i całość obecnie wyglada tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pytanie? jak sądzę żurawiki do kotwicy jak i wywietrzniki na dziobowym pokładzie, były składane podczas strzelania ? a jak tak to ma ktoś może jakis schemat albo fote jak to to moglo wyglądać ? na jakimś czymś innym z epoki ?
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Szydercza Gała »

Zdjąłeś klej z tych pokładów?
Na kadlubie dałbym trochę rdzy, czarny wyszedł całkiem fajnie, na białym nic nie robione zakładam, tak zostać nie może.
Część podwodna już gotowa? Jeżeli tak (a może tak być, nie musi być zalepiony jak błotem) to musisz mu zrobić scumline, najbardziej efektownie będzie gdzieś w okolicach tego białego.
Jeszcze co mnie się rzuciło na oczy, to czemu smok zaśniedział, a reszta płyty nie? Przecież to jeden kawał mosiądzu. Na tym płaskim też porób jakieś placki i naloty.
O co chodzi z tymi burtami i pokładem to nic nie zrozumiałem :lol: ale nic tam nie kłuje w oczy specjalnie więc może nie wyjaśniaj :D
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Laskonogi
Posty: 61
Rejestracja: pn 15 lis 2021, 11:28

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Laskonogi »

Szydercza Gała pisze: sob 10 gru 2022, 18:22 Zdjąłeś klej z tych pokładów?
nie a miałem :)
Szydercza Gała pisze: sob 10 gru 2022, 18:22 Na kadlubie dałbym trochę rdzy, czarny wyszedł całkiem fajnie, na białym nic nie robione zakładam, tak zostać nie może.
rdza jeszcze nie przepracowana czekam na kotwice i bede to jakos małował
biały delikatnie washam ale tutaj slabo i jeszcze nie mam do konca koncepcji jak to fajnie zrobić \
Szydercza Gała pisze: sob 10 gru 2022, 18:22 Część podwodna już gotowa? Jeżeli tak (a może tak być, nie musi być zalepiony jak błotem) to musisz mu zrobić scumline, najbardziej efektownie będzie gdzieś w okolicach tego białego.
no własnie tylko jak to zrobic co by nie zwalić :)?
Szydercza Gała pisze: sob 10 gru 2022, 18:22 Jeszcze co mnie się rzuciło na oczy, to czemu smok zaśniedział, a reszta płyty nie? Przecież to jeden kawał mosiądzu. Na tym płaskim też porób jakieś placki i naloty.
racja płyta do przetarcia
Szydercza Gała pisze: sob 10 gru 2022, 18:22 O co chodzi z tymi burtami i pokładem to nic nie zrozumiałem ale nic tam nie kłuje w oczy specjalnie więc może nie wyjaśniaj
tak drewanine trochę ukryły to co pod spodem - tak wiec sza :))

dzieki
Laskonogi
Posty: 61
Rejestracja: pn 15 lis 2021, 11:28

Re: Ping Yuen 1/144

Post autor: Laskonogi »

Szydercza Gała pisze: sob 10 gru 2022, 18:22 ale nic tam nie kłuje w oczy
a masz może jakieś referencje pod składane żurawiki
:) ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „laskonogifunban”