BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Moderator: ROMAN

Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: ROMAN »

:D Wszyscy prawią o jakichś regulaminach i miszczach narodowych to ja w międzyczasie z taśmy produkcyjnej sprowadziłem sobie takiego czołga niby fińskiego ale na podwoziu sowieckim. Ponoć 18 sztuk takowych było. Mój jest w szarym malowaniu bo takie na początku były. Później były zielone a od '44 łaciate jak wierzyć instrukcji. Ponieważ podstawkę wykonuje to w warsztacie zadysponuje sobie miejsce.

Obrazek

Będą też figurki. Jedna jest. Typowy Fin ale drugi... hmmm jeszcze nie wiem. Może jakiś germaniec coś w granicach czasowych współpracy ala '43 czy może facet z grabkami na łące. Teren letni. Ponoć jest tam w lecie ciepło ;)

I model. Zdjęć z budowy nie ma bo bokiem klejone przy innej pracy, Ale jakość wyprasek Tamiyi bardzo dobra i w zasadzie samo się składa. Gąski z pasków i pojedyńczych ogniw plasticzanych. Skleiłem na zasadzie całości, następnie zdjąłem cały element z kołami do malowania i bajerowienia kadłuba. Bardzo fajne rozwiązanie. Nie trzeba celować między kółka.
Podstawka ma przedstawiać lekko zakopany czołg o niedługim czasie postoju także nie będzie jakoś ortodoksyjnie zardzewiały.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I podstawka w budowie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Slash

Re: BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: Slash »

KW 2 z BT. Zawsze mi się ten potworek podobał. Strasznie KaeFeSowsko pomalowany.
Awatar użytkownika
nugget
Posty: 45
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 14:33

Re: BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: nugget »

Jak zwykle fajny teren.
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: timi »

Ale pokrarka :roll:
Podstaweczka prima sort. Jak robić taką ładną trawke??
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: ROMAN »

Ta trawka to mata ale akurat ta na takim cieniutkim podkładzie. Zawsze ją dre w kawałki i dopiero przyklejam by jednolicie nie wyglądała. Tu akurat z kwiatkami. To Polak.
spiton

Re: BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: spiton »

Bardzo lubię ten pojazd !!! Taki słonik.
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: ROMAN »

A trąbe ma, że Adriana robot by się nie powstydził. Dostarczona przez brytoli na początku wojny z sowiecką nawałnicą. W sumie trzy w jednym.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: Korowiow »

Plasticzany - lubię to słowo.
Potworek bardzo fajny - też zawsze mi się ze słoniem kojarzył. Tak jak pisze Nugget "jak zawsze dobry teren".
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: Panzer »

Coś mi tutaj nie gra z tym BT42.... Nie wiem czego, ale czegoś mi brakuje chyba.... Jakiegoś elementu - po prostu sylwetka mi się nie zgadza. To jest przytyk do producenta bardziej.

Edit:
Roman, mógłbyś wrzucić skan instrukcji malowania i oznakowania. Tutaj też mi coś nie teges.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: BT-42 Finnish Army Assault Gun TAMIYA 1/35

Post autor: ROMAN »

Mogę ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ROMAN”