T 55 Tamiya 1/35

Moderator: ROMAN

Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: T 55 Tamiya 1/35

Post autor: Czarny »

Kurcze pięknie, aż się chd czołga zrobić. Czym go tak złoszowałeś?
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: T 55 Tamiya 1/35

Post autor: ROMAN »

Arkady72 pisze:Jaka to zieleń?
Farba była dobierana z khaki i drugowojennych farbek do tanków sowieckich. Rozbielana jasno piaskowym. Czołg jest pastowany brudami olejowymi farb dla plastyków. A tak wygląda na dobiegu. Prawie skończony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: T 55 Tamiya 1/35

Post autor: Arkady72 »

Abstrahując od kłody model prezentuje się świetnie! Czy malowałeś gąsienice?
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: T 55 Tamiya 1/35

Post autor: ROMAN »

Gąski malowane Humbrolkiem z domieszek. Jak to u mnie bywa nie posługuje się numeracją farb tylko farby dobieram. Konkretnie w tym przypadku jest to farba ciemno brązowa z dodatkiem czerni i olive drab. Pryskane na gumiaki z aero. Ponoć gąski są czarne fabrycznie co jest prawdą ale w modelach wygląda to troszke zabawkowo więc maluje je kolorami zbliżonymi do rdzawo brunatnych. Gdy już przeschną przecieram ołówkiem. Sprawdza się.

Kamil, wszystkie modele to rekwizyty bo jeśli by tak nie było modelarstwo byłoby sztuką. A tak nie jest i dobrze.
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: T 55 Tamiya 1/35

Post autor: ROMAN »

Podstawka sie robi sie ;) Płaska taka. Kartka z poligonu będzie. Kiedyś poligonów było wiele dziś czołgowo artyleryjski jest chyba tylko pod Toruniem więc teren raczej płaski choć gnałem tam autkiem bo drogę na skróty obrałem i było bardzo terenowo. Kamil, patyczaka belkowego wymienie. Może masz i racje.

Podstawka to tradycyjna decha od górali plus masy plastyczne jakie miałem pod ręką typu poksylina i masa gibsowa, rwana trawka i kamienie z akwarium.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na wjeździe na poligon był szlaban a kiedyś nawet budki wartownicze do momentu jak je rolnicy na swawojki nie rozkradli.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: T 55 Tamiya 1/35

Post autor: Korowiow »

Jak zbudować dioramę z rzeczy dostępnych w domu odcinek pt. GROCH.
Roman czy dobrze widzę to groch ?
Fajne te akcesoria, szlaban pierwsza klasa.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 316
Rejestracja: sob 07 lip 2012, 17:41
Lokalizacja: Bydgoszcz/Solec Kujawski

Re: T 55 Tamiya 1/35

Post autor: Tomek »

ROMAN pisze:kamienie z akwarium.
Chyba nie groch jednak. ;)
nieco bardziej podkurwiony SKAYRAIDER pisze: głupich nie sieją, sami się rodzą.
myślałem ze jesteś tylko głupi, ale ty jesteś bardzo głupi i do tego niewychowany.
tyfus to tyfus !
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: T 55 Tamiya 1/35

Post autor: Korowiow »

No masz nie doczytałem - ignorant ze mnie :oops:
Trzy razy zmieniałem ten wpis i przyglądałem się zdjęciom i jednak widać te kamienie na żółto.
Awatar użytkownika
TYTUS
Posty: 202
Rejestracja: ndz 22 lip 2012, 09:58

Re: T 55 Tamiya 1/35

Post autor: TYTUS »

Tank wyszedł super, podstawka też fajnie wygląda, tylko ta buda wartownicza mi się nie widzi. Jakoś tak nie pasuje mi to tych, które dość często widywałem. Takie ogólnowojskowe budy zawsze miały duże kwadratowe okna, a ta trochę mi sławojkę przypomina :D . Jako smaczek możesz do takiej budy zamontować system łączności alarmowej, czyli kawałek obciętej łuski po amunicji artyleryjskiej wiszącej dziurą do dołu i pospawany w literę "T" kawałek żebrowanego pręta, który robił za młotek do napieprzania w tą łuskę.
" SEKCJA SPECJALNA ZAWSZE LOJALNA "
ODPOWIEDZ

Wróć do „ROMAN”