Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Non stress zone.

Moderator: JBZ

Grzegorz2107

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: Grzegorz2107 »

Tytus, przesadzasz, nie zamierzam zaśmiecać wątku koledze JBZ. Nie interesuje mnie dalsza dyskusja na takim poziomie. Szczerze mówiąc nie doczytałem dokładnie tego posta do końca, ale nie było tam chyba nic o Spitfire?
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: JBZ »

Sorry że się wtrącam ale wrzucę kilka zdjęć.
Po pierwsze skleroza nie boli.
Obrazek
Po drugie na niebiesko.
Obrazek
Po trzecie zamiast samodzielnie zrobić bardzo szczelne pudełko straciłem 17 zł w markecie.
Obrazek
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: tankmania »

Na zawody z takim pudełkiem to nie masz co jechać. A gdzie naklejka "Jacek Polish Master"? Ciekawe czy będą wiedzieli komu je wysłać jak zapakują do złego samolotu.

PS a coś tam zaskleroził bo nie mogę dopatrzeć powodu skrobanki?
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: JBZ »

tankmania pisze:A gdzie naklejka "Jacek Polish Master"?
Liczę na forumową nalepkę z kaczuszką.
tankmania pisze:a coś tam zaskleroził bo nie mogę dopatrzeć powodu skrobanki?
Linia łączenia górnej i dolnej połówki statecznika. Górna zawiera cz. zewnątrzną dolnej.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: Arkady72 »

tankmania pisze:Na zawody z takim pudełkiem to nie masz co jechać. A gdzie naklejka "Jacek Polish Master"? Ciekawe czy będą wiedzieli komu je wysłać jak zapakują do złego samolotu.
Ja właśnie z podobnym podróżuję po świecie w bagażu podręcznym. Naklepki i gadżety z kaką by się przydały. Może miałbym fory na lotniskach :mrgreen: .
Gdzieś się Jacek wybierasz?
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: JBZ »

Arkady72 pisze:Gdzieś się Jacek wybierasz?
Jak widziałeś modele in-progress schną sobie a raczej czekają grzecznie na półce na wolny czas w gablotce. Specyfika Xtracolorów, które zbierają kurz lepiej niż odkurzacz (wiem już czym wyczyścić spodnie od garnituru :lol: ) powoduje że szczelna gablotka (dodatkowo sam uszczelniałem drzwi i tyl. ściankę) wydaje się za mało szczelna. Spitfira jak na razie nie planuję nigdzie wozić.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: JBZ »

Dzisiak krok do tyłu czyli dreptanie w miejscu. Przy wcześniejszym szlifowaniu spodów stateczników poziomych pojawiły się małosympatyczne rysy. Mając do wyboru niestresowanie się skazą na prawie niewidocznym miejscu lub poświęcenie kilku godzin na poprawki wybrałem rozwiązanie łatwiejsze i spokojnie. Mocowanie płótna do żeber to nałożony pędzlem (z szablonem od taśmy Tamiya) i wyszlifowany Surfacer a środkowe zgrubienie to żyłka do robienia anten. Na chwilę obecną całość jest pomalowana z uwzględnieniem dwukolorowego preshadingu i spokojnie sobie schnie.
Obrazek
Obrazek

Czasu starczyło jeszcze na inwetaryzację.
Obrazek
Obrazek
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: Czarny »

No to się chłopie naszlifujesz.
Pamiętaj - modelarstwo to twoje hobby i sprawia ci frajdę.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: tankmania »

JBZ pisze: Obrazek
Czyli jednak jesteś normalny. Robisz jeden, myslisz o następnym. :lol:
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Spitfire Mk.IXc Tamiya 1/32

Post autor: JBZ »

tankmania pisze:Czyli jednak jesteś normalny. Robisz jeden, myslisz o następnym. :lol:
Pierwsza zasada Lestata (kto go jeszcze dzisiaj pamięta): jedno biurko-jeden model. Dlatego F-16 rozłożyłem na stole :lol:
Zamówiłem jeszcze wlaśnie Bf 109 F-4.
Czarny pisze:No to się chłopie naszlifujesz.
Podobno starożytni w Egipcie i okolicach budując piramidy zmiękczali kamienie z pomocą kosmitów. Przynajmnie tak mi się na Discovery usłyszało. Liczę więc Czarny na Twoją pomoc.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
ODPOWIEDZ

Wróć do „JBZ”