Mietki różne

Non stress zone.

Moderator: JBZ

Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mietki różne

Post autor: JBZ »

tankmania pisze:Jacko. Nitowałeś go, czy tylko prysnąłeś cień w miejsce nitów?
Bo na jednej fotce widzę nity, a na innej nie.
Eduard nitował.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mietki różne

Post autor: JBZ »

Zdjęcie małoestetyczne
Obrazek

ale normalnie leżący Emil błyszczy się jak płot malowany wałkiem.
Obrazek
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Robert O.

Re: Mietki różne

Post autor: Robert O. »

fajnie ,malujesz Jacku tymi humbrolami dla bogatych ?
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mietki różne

Post autor: JBZ »

Robert O. pisze:fajnie ,malujesz Jacku tymi humbrolami dla bogatych ?
Kosztują tyle co japońskie celulozowe Pactry z Biedronki, którymi tak świetnie malowało mi się tydzień temu preshading że kolejny model pomaluję w całości.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Mietki różne

Post autor: Kuba »

Towarzyszu Współmodelarzu, podajcie powód nieprzyklejenia osłon chłodnic cieczy na tym etapie wykonywania miniatury w oparciu o elementy do samodzielnego montażu ze skrzyneczki dostarczonej przez producenta zabawek "Edward".
Robert O.

Re: Mietki różne

Post autor: Robert O. »

Fanie sie nimi maluje ja powoli przechodze z pactry na gunziaki
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mietki różne

Post autor: JBZ »

Kuba pisze:Towarzyszu Współmodelarzu, podajcie powód nieprzyklejenia osłon chłodnic cieczy na tym etapie wykonywania miniatury w oparciu o elementy do samodzielnego montażu ze skrzyneczki dostarczonej przez producenta zabawek "Edward".
Szanowny Jakubie osłony chłodnic cieczy chłodzącej blok silnika zostały obustronnie pomalowane w kolorach odmiennych a w stosownym czasie zostaną zintegrowane z resztą modelu redukcyjnego za pomocą spoiwa cyjanoakrylowego. Inna kolejność działania mogłaby spowodować niezamierzone i niechciane dostanie się zielonego Hellblał na wewnętrzne powierzchnie osłon a być może równie na prestiżowo pomalowane z wielką precyzją, wykonane techniką fototrawienia (tj. techniką dla leniwych lepiaczy), ścianki chłodnic.
Mam nadzieję że wyjaśnienia zostaną za wystarczające?
Robert O. pisze:Fanie sie nimi maluje ja powoli przechodze z pactry na gunziaki
Pactrą malowałem w zamierzchłych czasach przy użyciu pędzlach. Obecnie używam sporadycznie do mniej prestiżowych celów jak drobiazgi w kabinie lub zdarzy mi brak innej markowej farby, tak jak w przypadku RLM 02.Gunze C znienawidziłem gdy Humbroll pryśnięty na Gunze C stworzył na P-40 maskolowe gluty. Reszta mojej lepiackiej działalności to olejne Model Mastery i sporadycznie Humbrolle. Model Mastery są ostatnio trudne do zdobycia. Nowe dla mnie, Xtracolory mają świetny wybór kolorów, wbrew pozorom nie śmierdzą (albo ponad ćwierć wieku malowania zabiło mój węch) ale przezabawnego baroku z nich nie wyciągnę.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Robert O.

Re: Mietki różne

Post autor: Robert O. »

pactra znacznie lepiej sie maluje przy rozcienczeniu levelingiem gunze ,nie robi sie glut na osłonie,nie pluje i bardzo szybko schną ale gunziaki to jednak najwyższa połka.
A dlaczego Jacek ,X nie wymalujesz baroku ???
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mietki różne

Post autor: JBZ »

Robert O. pisze:A dlaczego Jacek ,X nie wymalujesz baroku ???
To się okaże jak skończę Emila. Wadą X-colorów jest trudniejsza kontrola nad preshadingiem.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Mietki różne

Post autor: Kuba »

JBZ pisze:Wadą X-colorów jest trudniejsza kontrola nad preshadingiem.
No one po prostu dobrze kryją i przez połysk nieco mniej widać co się własnie namalowało ale bez obaw - da się dokładnie tak samo jak każdą inną farbą :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „JBZ”