Panther ausf. A

Moderator: Tomasz Hejmo

Tomasz Hejmo
Posty: 55
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 00:39

Panther ausf. A

Post autor: Tomasz Hejmo »

Jakoś coś czuję, że mnie nie lubią na PWM, zobaczymy czy tu mnie polubią :P Wrzucam i tu, bo to praktycznie święto dla mnie i tych co mnie znają, bo jest szansa że nic nie spierdolę i dojadę z robotą do końca w tym stuleciu.

Zapasowe ogniwa były przyklejone na CA, uparłem się, żeby je wymoczyć w domestosie i pourywałem. Jakby ktoś miał uchwyty na zapasowe ogniwa z blachy to odkupię. Zastanawiam się, co zrobić z pancerzem pod zdartym Zimmeritem. Wymalować takie plamy na szaro/miniowo będzie chujoza, raczej pójdę w kierunku "odrapany ale już podmalowany".

Obrazek

Malowanie takie

Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: Panther ausf. A

Post autor: Piotr Koperski »

Też masz syndrom braku komentarzy? Stąd ta teza o pwm :twisted: ? Wiesz Tomek na razie nie ma się czym brandzlować.. Na temat budowy modelu się wypowiadać nie będę bo już wszystkie argumenty usłyszałeś od Pawła. Malowanie mi się nie podoba. Widać, że dawno chyba aero nie trzymałeś w rękach bo kleksów trochę narobiłeś. Kółek Ci się nie chciało leniu najpierw bazowym pomalować? Jak przyjdzie wash i filtry to z tego kamuflażu może Ci gówno zostać. Nie kombinuj z tymi odpryskami - podmalowywano? No tak Hansowi się nudziło na froncie :roll: Był ostatnio wątek na pwm o brudzeniu pojazdów więc daj sobie spokój z taką teorią.
Slash

Re: Panther ausf. A

Post autor: Slash »

Co prawda forum razi świeżością, ale czy widziałeś tutaj kogoś spoza PWMu? Od siebie mogę dodać, dobrze, że nie wrzuciłeś tego podpisu z muchami i piwem ;)
Jaho63

Re: Panther ausf. A

Post autor: Jaho63 »

Forum nowe, swobodniejsze, ale skalę byś napisał trutniu! ;)
Bo jak tradycyjnie 72 to szacun, a jeśli się zbiesiłeś na 35... aaa, też fajny.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Panther ausf. A

Post autor: KFS-miniatures »

a to jakiś muzealniak ma być, że kamuflaż nałożony po całosci, bez baczenia czy zimmerit jest, czy zlazł z pojazdu?
Tomasz Hejmo
Posty: 55
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 00:39

Re: Panther ausf. A

Post autor: Tomasz Hejmo »

Sam Koper pisałeś, że wtedy w Polsce mieli luz i mogli ją podmalować. Przypomnieć za pomocą screena? :P

Janusz, 35 tym razem.

Żaden muzealniak, po prostu osoba która kleiła ten model zrobiła jak dla mnie za duże ubytki w Zimmericie. Nie bardzo sam wiem co teraz zrobić, z jednej strony nie chciałbym dostać czegoś takiego, jak zrobił Adam Wilder:

Obrazek

Ale też nie chcę zostawić bez żadnych śladów. Najlepiej to by chyba było najpierw wymalować minię i na to kamuflaż poprzedzony lakierem do włosów. Mądry człowiek po fakcie.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Panther ausf. A

Post autor: tankmania »

Tomasz Hejmo pisze:z jednej strony nie chciałbym dostać czegoś takiego, jak zrobił Adam Wilder:
Obrazek
A masz jakieś zdjęcia co się dzieje jak zm odpadnie? Bo to faktycznie nieszczególnie się prezentuje. Wolałbym mieć u siebie chyba utlenioną stal od tej "czerwieni".
Tomasz Hejmo
Posty: 55
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 00:39

Re: Panther ausf. A

Post autor: Tomasz Hejmo »

Goła stal toto raczej nie była, są dwie główne opcje - szary lub minia, przy czym możliwe było występowanie obu w zależności od pojazdu/fabryki. Gdzieś tam kiedyś przebąkiwali nawet o zwykłym Dunkelgelb pod pastą.

Obrazek
Obrazek

A tu fotka Pantery z muzeum z oryginalnym ponoć Zimmeritem
Obrazek

Tu ładnie widać różnicę odcienia między podkładem a resztkami pasty
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Panther ausf. A

Post autor: tankmania »

Ja bym dał minię, na to szary i delikatnie poprzecierał. Tak jak na kolorowym zdjęciu. Wydaje mi się, że powinno się ładnie wkomponować w resztę.
Tomasz Hejmo
Posty: 55
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 00:39

Re: Panther ausf. A

Post autor: Tomasz Hejmo »

No właśnie chodzi o to, że muszę wybrać między szarym a minią. Na to mogę jeszcze położyć resztki Zimmeritu, fakturę miejscami mam już zrobioną.
Zablokowany

Wróć do „Tomasz Hejmo”