Fieseler Fi-167 Pavla 1/72

spiton

Fieseler Fi-167 Pavla 1/72

Post autor: spiton »

Zrobiłem parę fotek staremu modelowi (wstawiłem też kilka starych), który strasznie lubię.
Dzieło Gerharda Fieselera. Świetnego konstruktora i genialnego pilota. Kocham takie samoloty.



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
spiton

Re: Fieseler Fi-167 Pavla 1/72

Post autor: spiton »

Dokładnie. To bombowiec nurkujący projektowany dla niemieckich lotniskowców. Szybko się okazało, ze "normalny sztukas" też daje radę. Ale samolot powstał, zrobili krótka serie. Legendy krążą o jego właściwościach lotnych. Ciekawostką jest, że był kryty blachą, co wśród dwupłatów jest rzadkością.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Fieseler Fi-167 Pavla 1/72

Post autor: tankmania »

Pokombinowałbyś coś ze światłem żeby zdjęcia wychodziły od razu z bardziej doświetlonym modelem (bez fotoszopy). Tak żeby można było zrobić prezentację modelu jako modelu, bez wpisywania w krajobraz. Uważam, że Ci fajnie wychodzą a te ciemne i momentami "ziarniste" zdjęcia dużo modelom odejmują.
spiton

Re: Fieseler Fi-167 Pavla 1/72

Post autor: spiton »

Zdjęcia są surowiutkie. Jedyny fotoszop, to "rozpuszczenie" krawędzi podstawka.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Fieseler Fi-167 Pavla 1/72

Post autor: tankmania »

spiton pisze:Zdjęcia są surowiutkie. Jedyny fotoszop, to "rozpuszczenie" krawędzi podstawka.

Wiem, nie chodzi mi o te zdjęcia tylko żeby zrobić od razu doświetlone na białym tle. Jak np. u Arkadego.
spiton

Re: Fieseler Fi-167 Pavla 1/72

Post autor: spiton »

Zdjęcia Arkadego, to klasa sama w sobie . Nie mówiąc już o jego atelier fotograficznym.. ,-)). U mnie w pracowni światła jak na lekarstwo.
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 241
Rejestracja: ndz 01 lip 2012, 17:01
Lokalizacja: Newry NI

Re: Fieseler Fi-167 Pavla 1/72

Post autor: Seb »

ale śmigłem umiesz kręcić
Pzdr Sebastian
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spiton”