F-14 A 1/72 Hasegawa

spiton

F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: spiton »

Kupiłem sobie taki model w celu zlepienia
Obrazek
I od razu mam kilka pytań.
1. Szukam kalkomanii do malowań low-vis do wersji F-14 A lub F-14 A+ (stare dysze,takie dzbankowate, inne niż w F-16)
Arkady zaoferował mi pomocy w postaci takiej kalki : Obrazek
Są super, tylko jeszcze chciałbym znaleźć foty tych maszyn : 110 z VF-11 i 206 z VF-31
Musze jeszcze dokupić do nich kalkę z oznaczeniami eksploatacyjnymi.
Myślę o : Obrazek
Przy okazji znalazłem takie coś :Obrazek
Nie znam jakości tych kalek. Lepiłem kiedyś kalki Bilka na P-61 i były takie sobie.

2. Szukam też zdjęć hamulca aerodynamicznego, bo chciałbym go zrobić porządniej niż producent .
Jaho63

Re: F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: Jaho63 »

Pokazuj, działaj Spiton. Przynajmniej jednego widza masz zapewnionego, cokolwiek z nim będziesz wyczyniał! ;)
Aha! Musisz zrobić te wentylatorki i światełka i inne duperszwance, bo przyjdzie do ciebie w nocy Andrzej straszliwy i cię zgwałci!!!! :lol: :lol: :lol:
spiton

Re: F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: spiton »

Mam plan co do przeróbek, i obejmuje on głównie mechanizacje skrzydła(klapy i spojlety, sloty zostawiam fabryczne) i hamulec . I jeszcze podwozie, bo samolot będzie w konfiguracji do lądowania. ale w locie. Kupiłem ten zestaw Bilka( z czterema malowaniami) i chyba zdecyduje się na malowanie z dywizjonu "szachistów-machistów" z szachownicą na ogonie. Bo znalazłem trochę fotek, i są brudasy jak się patrzy ,-))
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: tankmania »

Patrzyłem za tym hamulcem w trzech bookach z łolkarondami i wszędzie wyzamykany na siedem spustów.
Jaho63

Re: F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: Jaho63 »

No, faktycznie licho. W Squadron-Signal Walk Around 003 - Grumman F-14 Tomcat masz dwa zdjęcia (str 54 i 74) i rysunek.
spiton

Re: F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: spiton »

Też się zdziwiłem, że taki detal, taki znany samolot, a hamulca jak na lekarstwo.
spiton

Re: F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: spiton »

Fota prawie "mojego egzemplarza"
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: tankmania »

Obrazek
Obrazek
spiton

Re: F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: spiton »

Tank, dzięki, ale ważne jest co się dzieje w środku kadłuba po otwarciu hamulca. Same hamulce maja prosta strukturę.
A środek jest dosyć skomplikowany. I kurde nie mam dobrego zdjęcia !!
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-14 A 1/72 Hasegawa

Post autor: tankmania »

Oj Szpiton, Szpiton, Z Tobą jak z dzieckiem. Wszędzie za rączkę. ;) Nie wiesz, że trzeba mysz poślinić zanim się zacznie szukać? :lol:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Spiton”