CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: ROMAN »

Tak sobie pomyślałem by coś poza "dwójką" zmalować. Padło na fajny model AFV. Może i nawet jakaś winieta do tego będzie.

Obrazek

W środku gustowny plakacik.

Obrazek

Obrazek

Gąski niestety gumowe.

Obrazek

Ale za to gumowe bandaże i metalowe lufy.

Obrazek

Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: tankmania »

POWOJENNY :shock:

Nie poznaję kolegi. ;) ...i jestem pod wrażeniem.
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: ROMAN »

Modele czołgów przeważnie montuje zespołowo. Przeważnie zaczynam od wózków lub zawieszenia. Instrukcje traktuje tylko poglądowo. Takteż było w tym przypadku. Wanna z zawieszeniem zmontowana. Zawieszenie oczywiście ruchome za sprawą sprężyn. Zasadniczo wszysto bardzo dobrze spasowane bez jakichkolweiek nadlewek. Jedynie co, to jak się da zauważyć, wypraski to trzy rodzaje plastiku o różnej twardości i jakości wtrysku i tu czasem są nieścisłości w spasowaniu.

Obrazek

Obrazek

Bandaże na kołach okazały się niefajne. Część felgi to część gumy. Konkretnie chodzi o obręcz.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: ROMAN »

Góra wanny pomału nabiera kształtu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jutro mam nadzieje będzie koniec dłubania w ogromie części i czołg będzie zmontowany i przygotowany do malowania.
levee

Re: CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: levee »

Błyskawica! Ja powoli składam późniejszego, już zwanego Shot Kal, z wojny Yom Kippur.
Mam pytanie - czy w zestawie jest płócienna osłona na jażmo działa? W późniejszym nie ma - co zresztą widać na artboxie, chociaż na zdjęciach z epoki prawie wszystkie izraelski centuriony mają ten pokrowiec.
Z chęcią podpatrzę malowanie
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: ROMAN »

Ten Model to MK V lub Mk V/1. Do zestawu dodana jest jeszcze jedna lufa do wersji Mk VI.
Według instrukcji ten model to jeden z kilku z 10 brygady z Izraela z '67 z Somarii. W zestawie nie ma pokrowca. Jest tylko na obrazkach. Sam nie wiem czy go będę robił. Jażmo bez pokrowca ma sporo detali które widać. Pokrowiec zasłania je podobnie jak jażmo karabinu.
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: ROMAN »

I kilka fotek z końcówki montażu. Kadłub zmontowany.

Obrazek

Obrazek

Kółka i gąski naciągnięte. Przy kółach trzeba wkleić bandaże bo jeśli tego się nie zrobi spadną.

Obrazek

Obrazek

Gąski są bardzo napęte. Dlatego zszywaczem gumiaki łącze bo żaden klej na dłuższą mete nie wytrzyma takich naprężeń.

Obrazek

I wieża z osprzętem

Obrazek

Obrazek

I lufa. Ta druga do szóstki jest fajniejsza ale miała być piątka więc jest

Obrazek

I całość gotowa do malowania.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No a teraz trzeba mieszać farbę :D
spiton

Re: CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: spiton »

Ale maszyna.
Zawsze podobały mi się Brytyjskie czołgi. I te przedwojenne i wojenne i powojenne.
Ale są jakieś mało znane. Czy centurion miał silnik Junkersa z Ju-86 ?
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: timi »

na żywo składasz czy odtwarzasz relacje??
Bo kurcze w 2 dni model złożyć i obfotografować to by każdy chciał ;)
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: CENTURION Mk V AFV CLUB 1/35

Post autor: ROMAN »

Na żywo. Zacząłem jakoś w środe chyba a fotki wstawiłem w piątek. Samo sklejectwo nie trwa długo. Schody zaczynają się przy malowaniu. A najdłużej trwa zebranie się do jakiejkolwiek roboty :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”