SHEEP HAPPENS - Diorama 1/35 - Włochy raczej

Moderator: Korowiow

Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

SHEEP HAPPENS - Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: Korowiow »

Czas zacząć coś działać w nowym temacie.
Pożenić chcę to :

Obrazek

z tym

Obrazek

dodać kilku pozorantów i poustawiać tu :

Obrazek

Obrazek

Steyr'a chcę umieścić przed murami tak aby imitować jego przejazd po drodze biegnącej przed domem (co jak mam nadzieję można zobaczyć oczami wyobraźni).

W pożence będę się wzorował na zestawie firmy Lead Warrior ale bez fanatyzmu :

http://www.leadwarrior.com/Lw35029.htm

Chcę uzyskać coś w miarę podobnego. Wiem, że można to kupić ale ponad 50 US dolares to dla mnie stanowczo tu macz.
Awatar użytkownika
Patterson
Posty: 357
Rejestracja: ndz 06 sty 2013, 15:57

Re: Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: Patterson »

Świetnie się zapowiada! Budynek to samoróbka?
Obrazek
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: Korowiow »

Wszystko jak do tej pory samoróbka. Pocieniowana płyta karton- gips. Trochę gipsu lanego i słomki do napojów na dachówki.
Murek z fragmentów pociętej i połamanej lanej płytki gipsowe.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: KFS-miniatures »

Korowiow pisze:Trochę gipsu lanego i słomki do napojów na dachówki.
mógł byś odrobinę rozwinąc temat?
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: Korowiow »

Jeśli chodzi o lany gips to do płytkiego płaskiego naczynia - ja używam pokrywki od pudełka do lodów ale też innych, zależy jaka ma być grubość, wylewam gips. Jak zaschnie to łamię i tnę piłką trumpeterowską, żeby uzyskać zróżnicowane kształty - bardziej regularne cięte, mniej regularne połamane. Po połamaniu i wycięciu, wkładam je razem do worka foliowego i potrząsam nimi i pocieram aby wyoblić krawędzie. Potem starą szczotką do zębów i szczotką z metalowymi włosami to wszystko traktuję, żeby się porobiły bardziej porowate.

Dachówki są ze zwykłych słomek do napojów - kupione w dużym opakowaniu w Ikeła. Te z Ikeła są dobre bo są dwu kolorowe - tzn. że słomka wzdłuż jest podzielona kolorystycznie. Tnę słomkę na 3-4 kawałki po ok. 8 - 10cm. Takie są wygodne w dlaszej obróbce. Potem te kawałki tnę na pół, po długości, wzdłuż granicy kolorów. Dzięki temu obie połowy są równe. Takie pocięte połówki tnę nożykiem modelarskim na ok.1 cm dachówki.
Następnie dachówki sklejam wikolem (inny klej jakoś tego rodzaju materiału). Nakładam jedną na drugą, gdzieś do połowy długości. W przypadku tych dwóch daszków wyszło po 12 dachówek na jeden rząd.

Akurat w tym przypadku jest to podobno mocowanie dachówek typo mniszka-mnich. Oznacza to, że pierwsza warstwa dachówek została przyklejona "wierzchem" w dół. Dopiero na to nakładałem już " w normalny" sposób przygotowane-sklejone rzędy dachówek. Ta spodnia warstwa zrobiona jest z połówek słomek nie pociętych na dachówki. Tak jest szybciej i łatwiej a na koniec i tak nic nie widać tylko fragment pierwszej i ostatniej dachówki.

Ten rodzaj układania dachówki podpatrzyłem w wątku dioramowym Radka Pitucha "Jerry got his" - Radek zrobił dobre zdjęcia, zbliżenia więc widać co i jak, ,chociaż Radek użył gotowego, zdeje się żywicznego produktu.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: tankmania »

Kół Ci styknie? Bo z tyłu są bliźniaki plus zapas.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: Korowiow »

Kół mi brakuje - sztuk co najmniej dwóch ale ja nic jeszcze nie odlewałem. Albo sie do kogoś będę zawadiacko uśmiechał po prośbie albo sam odleję. Ta druga opcja to rozwój warsztatu ale i kłopot bo to trzeba żywic nakupić i jeszcze wiedzieć co i jak.
Wiem, że Ty masz zagadnienie opracowane więc jak by to nie był kłopot to może mógłbyś pomóc w tej materii.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: tankmania »

Sklej koło do kupy, jak będziesz gotowy na pw dam Ci adres gdzie wysłać i się zrobi.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: Korowiow »

Super. Z góry dziękuję.
el Rozito

Re: Diorama 1/35 - Włochy raczej

Post autor: el Rozito »

Piknieś to wybudowoł chopie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Korowiow”