JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Moderator: Korowiow

Robert O.

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: Robert O. »

Ja sie nie nabijam :D tylko odpowiedziałem na Twoje wątpliwości co to jest "Stonka" :D

A tak na poważnie ,fajnie Ci idzie ,obicia zajebiste
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: Korowiow »

Spoko, wiedziałem co z tą Stonką bo akurat wczoraj Stroju pokazywał na PWM jak dzierga swoją. Chciałem tylko trochę Romana podpuścic, żeby coś w temacie napisał ale jakoś milczy. Może później skrobnie co miał na myśli.

Cieszę się, że się podoba.
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: ROMAN »

Korowiow pisze: Chciałem tylko trochę Romana podpuścic, żeby coś w temacie napisał
Na razie obserwuje w skupieniu. Skojarzyłem z ciuchcią Stroja przez te mocno jaśniejsze elementy troszke za intensywnie odbarwione do dość jednoznacznej zieleni. Ale jak napisałem efekty specjalne zniwelowały moje obawy.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: Korowiow »

Coś tak czułem po kościach, że to produkcja Stroja Cię naprwoadziłą na ten trop.
Ten efekt, nazwijmy go komputerowy był winą raczej zdjęć i ich prezentacji w komputerze niż malowania. Jak obejrzałem zdjęcia to aż się zdziwiłem i ucieszyłem jednocześnie, że umiem tak pomalować co by model udawał rysunek 3D. W rzeczywistości model jest bliśki tym ostatnim zdjęciom chociaż nie do końca a zresztą dzięki (a może przez ) ekranom komputerów każdy widzi go trochę inaczej.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: Korowiow »

Przed nakładaniem błota i pigmentów sprawy mają się następująco :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Konrad

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: Konrad »

Duże ŁAŁ. Model robi na mnie wrażenie ale dołożył bym trochę więcej czystej bieli.
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: ROMAN »

Tak też jest fajnie. Taki wczesnowiosenny wyszedł ;) Zmywałeś biel aero z rozpuszczalnikiem czy tradycyjnie na lakier?
Awatar użytkownika
uki761
Posty: 434
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 20:39

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: uki761 »

Super sprawa jak do tej pory - świetnie Ci idzie.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: Korowiow »

Roman, właśnie to jest ten klimat. Wczesna wiosna kiedy jest błoto i śniegu już bardzo niewiele.
Biel to humbrol z aero. Trzy cieniutkie warstweki, kładzione tak, że w górnych partiach prawie nie było widać bieli. Potem szeroki pędzel i zmywanko white spiritem.
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: JSU 152 Dragon/Orange Box 1/35

Post autor: micmal »

Przepiękny model. Świetne pozostałości po zimowym maskowaniu. Dawno na żaden model i scenkę nie patrzyłem z takim zachwytem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Korowiow”